Bratislava – Norimberg – Frankfurt vlakom

Bratislava - Frankfurt
rýchlovlak ICE Wien – Frankfurt vo Frankfurte Hbf (Wikimedia, Jivee_Blau)

Cesta Bratislava – Frankfurt alebo Bratislava – Norimberg sa dá pohodlne absolvovať vlakom cez Viedeň. Z Bratislavy do Viedne osobným vlakom a z Viedne do Nemecka luxusným nemeckým rýchlovlakom ICE každé dve hodiny. Rýchlovlaky, ktoré premávajú na linke Wien – Frankfurt zastavujú aj v Passau, Regensburgu, Norimbergu a niektoré aj na letisku vo Frankfurte nad Mohanom.

Cestovné lístky na denné vlaky Bratislava – Norimberg alebo Bratislava – Frankfurt zakúpené od nemeckého dopravca DB sa dajú zohnať cez e-shop nemeckých dráh DB od 40 € resp. 50 €. Na nočný vlak NightJet NJ 40490 lístok Wien – Frankfurt na sedenie v rátaní rezervácii stojí od 64 € a ležadlový lístok od 80 €. Tieto ceny sú akčné ceny nemeckého dopravca DB Bahn pri nákupe cez e-shop (cena závisí na tom, kedy lístok kúpite). Zakúpený lístok sa viaže vždy na konkrétny vlak. Online lístok, ktorý obdržíte na váš mail platí rovnako na Slovensku, ako aj v Rakúsku. Návod ako lístky cez e-shop DB kúpiť.

Veľmi výhodné je cestovať na lístky od Deutsche Bahn s deťmi. Deti do 15 rokov cestujú s jedným z rodičov alebo prarodičov zadarmo. Je potreba však deti na lístok zapísať už pri nákupe cestovného lístka pre dospelého (neskôr to nie je možné).

Vlaky Bratislava – Norimberg – Frankfurt (cestovný poriadok 2017)

Pre vyhľadanie tohto spojenia a nákup lístka je odporúčané po zadaní odkud (Bratislava), kam (Frankfurt MAIN alebo NÜRNBERG) a dátumu cesty kliknúť na „Změnit další údaje“ a nastaviť „Čas prestupu“ na min. 20 minut, aby ste stihli vo Viedni prestúpiť.

čas na přestup

 

REX 7702 REX 7606 REX 7610 REX 7618 REX 7622 REX 7630 REX 7734
Bratislava -Petrzalka odch. 5:15 7:15 9:15 13:15 15:15 19:15 21:15
Wien Hbf prích. 6:16 8:15 10:14 14:14 16:14 20:14 22:14
prestup   ICE 228 ICE 28 ICE 26 ICE 22 ICE 20 EN 40490 EN 462
Wien Hbf odch. 6:50 8:50 10:50 14:50 16:50 20:39 23:25
Passau Hbf prích. 9:18 11:18 13:18 17:18 19:18 23:20 |
Regensburg Hbf prích. 10:27 12:27 14:27 18:28 20:27 00:24 |
Nürnberg Hbf prích. 11:26 13:26 15:26 19:26 21:26 1:27 6:10/ 6:52**
Frankfurt Hbf prích. 13:36 15:36 17:36 21:36 23:40 5:24 (Süd) 10:04
Frankfurt(M) Flughafen prích. 17:55 21:57 5:36 10:22

** EN 462 ide do Mníchova Hbf s príchodom 6:10, v Mníchove HBf prestup na ICE 728 smer Dortmund s odchodom 6:52

Pre nový cestovný poriadok Bratislava – Norimberg – Frankfurt (platný od 10.12.2017) klikni tu

 

Cestovný poriadok vlakov Frankfurt – Norimberg – Bratislava (2017)

ICE 21 ICE 23 ICE 1521 ICE 27 ICE 29 ICE 229 ICE 729
Frankfurt(M) Flughafen odch. 8:02 10:02 12:02 19:35
Frankfurt Hbf odch. 6:21 8:19 10:18* 12:21 14:21 16:21 19:54
Nürnberg Hbf odch. 8:30 10:30 12:30 14:31 16:30 18:30 22:02
Regensburg Hbf odch. 9:27 11:27 13:27 15:27 17:27 19:27 |
Passau Hbf odch. 10:40 12:40 14:40 16:40 18:40 20:40 23:07/ 23:36**
Wien Hbf prích. 13:09 15:09 17:09 19:09 21:09 23:09 6:35
prestup   REX 2518 REX 2522 REX 2526 REX 2530 REX 2536 R 7741 REX 7605
Wien Hbf odch. 13:16 15:16 17:16 19:16 22:16 00:50 6:45
Bratislava hl.st. prích. 14:22 16:22 18:22 20:22 23:22 2:00 7:44

* Prestup vo Würzburgu z ICE 1521 prích. 11:25 na ICE 91 odch. 11:35
** Prestup v Mníchove Hbf z ICE 729 na EN 463 smer Budapešť

Pre nový cestovný poriadok Frankfurt – Norimberg – Bratislava (platný od 10.12.2017) klikni tu

 

Vlaky Bratislava – Norimberg – Frankfurt (cestovný poriadok  2018)

 

REX REX REX REX REX REX
Bratislava hl.st. odch. 5:15 7:38 9:38 13:38 15:38 19:15
Wien Hbf prích. 6:16 8:43 10:43 14:43 16:43 20:14
prestup   ICE 228 ICE 28 ICE 26 ICE 22 ICE 20 NJ 40490*
Wien Hbf odch. 6:50 9:15 11:15 15:15 17:15 20:41
Passau Hbf prích. 9:22 11:31 13:31 17:31 19:34 23:20
Regensburg Hbf prích. 10:30 12:30 14:30 18:30 20:33 00:24
Nürnberg Hbf prích. 11:27 13:27 15:27 19:27 21:28 1:27
Frankfurt Hbf prích. 13:36 15:36 17:36 21:36 23:40 5:23 (Süd)
Frankfurt(M) Flughafen prích. 17:55 21:57 5:43

* lístky na nočný NJ 40490 je možné kúpiť cez e-shop iba z Wien Hbf, zastavuje vo Frankfurt(Main)Süd.

 

Cestovný poriadok vlakov Frankfurt – Norimberg – Bratislava (2018)

ICE 21 ICE 23 ICE 27 ICE 29 ICE 229 ICE 729
Frankfurt(M) Flughafen odch. 8:02 12:02 00:28
Frankfurt Hbf odch. 6:21 8:19 12:21 14:21 16:21 00:07
Nürnberg Hbf odch. 8:30 10:30 14:30 16:30 18:30 22:02
Regensburg Hbf odch. 9:26 11:26 15:26 17:26 19:26 |
Passau Hbf odch. 10:26 12:29 16:29 18:29 20:38 6:02/6:24*
Wien Hbf prích. 12:45 14:45 18:45 20:45 23:09 10:23**
prestup   REX REX REX REX R REX
Wien Hbf odch. 13:16 15:16 19:16 21:45 00:50 10:37**
Bratislava hl.st. prích. 14:22 16:22 20:22 22:44 2:00 11:44

* Prestup v Mníchove Hbf z ICE 619 na RJ 265 smer Wien,
** Prestup v Wien Meidling

 

Nedarí sa Vám nájsť nižšiu cenu, napíšte si o radu.

 

Spať na: lacné lístky na vlak do Nemecka

Odkazy:
vlakom do Frankfurtu z Prahy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *