IC Bus Praha – Mnichov

bus Praha - Mnichov
IC Bus DB Bahn, zdroj: DB

Autobusem z Prahy do Mnichova Vás přepraví německé dráhy DB a cesta zabere 4¾ hodiny. Vlakový bus má označení IC Bus (InterCity) a platí pro něj výhodné jízdenky DB, které začínají již na 19 € pro Praha – Mnichov (nižší cena než od Student Agency). A pokud cestují děti do 15 let alespoň s jedním ze svých rodičů nebo prarodičů, potom cestují zdarma!

Pro vyhledání jízdenky Praha – Mnichov v české verzi eshopu německých drah zadáte do pole odkud „Praha“, kam „Munich (München)“, při cestě na letiště „MUC München Airport“. Návod jak jízdenku přes eshop německých drah DB koupit.

Jízdní řád autobusů Praha – Mnichov (2017)

    do 30.7. celý rok celý rok
Praha hl.n. (zast. Wilsonova) odj. 10:00 14:15 17:15
Mnichov, letiště příj. 14:08 | |
Mnichov, ZOB (Hackerbrücke) příj. 14:53 18:53 21:53

V Praze autobusy do Mnichova odjíždějí ze zastávky na magistrále před nádražní budovou (úroveň kolejí). IC bus nečeká na žádné vlakové přípoje. V  Mnichově bus končí na autobusovém nádraží Hackerbrücke, které je vzdáleno 700m od vlakového hlavního nádraží. Jeden spoj zastavuje také na letišti Mnichov u terminálu 2, zastávka 22.

IC bus Praha-Mnichov

 

Jízdní řád autobusů Mnichov – Praha (2017)

    celý rok celý rok do 30.7.
Mnichov, ZOB (Hackerbrücke) odj. 7:15 10:15 16:00
Mnichov, letiště odj. | | 16:45
Praha hl.n. (zast. Wilsonova) příj. 11:53 14:53 20:53

Na linku jsou nasazeny moderní dvouposchoďové autobusy Setra. Pohodlí si užijete na sedadlech s prostorem pro nohy jako v německém vlaku IC 2. třídy. Během cesty jak v ČR, tak v Německu můžete bezplatně surfovat na internetu prostřednictvím wi-fi a využít elektrické zásuvky. Tak jako ve vlaku je i zde prostor pro přepravu cestujících na invalidním vozíku. IC bus Praha – Mnichov je nejpohodlnějším autobusovým spojením na trase z Prahy do Mnichova.

 

odkazy:
IC bus Praha – Norimberk
IC bus Praha – Mannheim

Zpět: ceny vlakových jízdenek do Německa

6 komentářů u „IC Bus Praha – Mnichov“

 1. Dobry vecer,
  12.dubna chci z Prahy do Mnichova ,asi ve 12hod.v poledne . Zpatky 16.dubna v poledne z Mnichova do Prahy.Jsem seniorka 65let.
  Jakou cenove vyhodnou jizdenku si mam koupit???
  Dekuji AD

  1. Autobus německých drah IC bus Praha – Mnichov, odj. z Prahy 10:00, příj. Mnichov 14:53 a při koupi jízdenky dnes na termín 12.4. stojí 25€. Autobus zpět z Mnichova do Prahy jede 10:15 a na neděli 16.4. vyjde na 19€. Ceny jízdenek se s blížicím odjezdem obyvkle zvyšují.

 2. 14.března 2017 přiletí na letiště v Mnichově 3 moji rodinní příslušníci, kterým bych chtěl zarezervovat a koupit odtud jízdenky do Prahy. Jak to nejlépe provést? Děkuji za odpověď.

  1. Pokud chcete jet přímým IC busem Mnichov letiště – Praha, odj. 16:45, pak nejlépe přes eshop německých drah, postup a odkaz výše ve článku. Do pole „odkud“ zadáte MUC München Airport. Cena za osobu vychází při včasném nákupu na 19€, děti do 15 při cestě s rodičem nebo prarodičem zdarma. Jízdenku jim kupte dohromady jednu. POZOR: při nákupu jízdenky musíte uvést jméno, datum narození, bydliště a číslo české občanky (pas není možný) alespoň jednoho cestujícího z té skupiny. A tento cestující se musí při cestě tímto průkazem prokázat v autobuse. Online jízdenka vám přijde na mail, můžete ji tedy příbuzným přeposlat. Návod jak postupovat krok za krokem při nákupu z eshopu německcýh drah.

  1. Dobrý den, v IC busu Praha – Mnichov žádnou slevu na průkaz ZTP/P bohužel nedostanete. A je jedno zda byste jízdenku z Prahy do Mnichova kupovala přes eshop německých drah nebo přes České dráhy. Pokud chcete jízdenku na IC bus do Mnichova koupit co nejlevněji vyplatí se ji koupit přes německé dráhy alespoň týden dopředu, o víkendech a v sezóně i dříve. ČD prodávají jízdenky na autobus taky, ale hrozně draho. U nich je výhodnější vlak.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *