Jak koupit jízdenku německých drah DB

Chci co nejlevněji koupit jízdenku na vlak (příp. vlakový IC bus) z ČR do Německa, příp. z Německa do jiné země (např. Francie, Švýcarska, Beneluxu, Itálie, Dánska, …). Vše je možné provést přes internet s platební kartou a českým občanským průkazem nebo pasem alespoň 1 den před cestou.

Pro dosažení co nejnižší ceny je potřeba nakupovat s předstihem a jako začátek cesty vybrat nějaké velké české nádraží (Praha, Brno, Ostrava, Olomouc, apod.). Jízdenka by měla začínat nebo končit na nádraží v Německu. Při tranzitu přes Německo do třetí země musím většinou jízdenku rozdělit na dvě (z ČR do Německa a z Německa do třetí země). Výjimkou jsou jízdenky z ČR do Švýcarska nebo Dánska, které není potřeba dělit. V třetích zemích je potřeba jako cíl opět vybrat nějaké velké město.

Postup nákupu jízdenky DB Bahn:

1/ Otevřete vyhledávač spojení a nákupu jízdenek DB Bahn

jak koupit jízdenku DB Bahn2/ Na úvodní stránce „Hledání“ vyberte start a cíl cesty, termín, v sekci „Údaje o spojení“ nechte vybránu předvolbu „preferovat rychlá spojení“, na cenu mezinárodní jízdenky to má minimální vliv. Čas přestupu ponechte „normální“, změnit to můžete i v dalším kroku. V sekci „Cestující“ vyberte počet, a pokud cestujete s dětmi, vyplňte i děti do 15 roků, aby s Vámi mohly cestovat zdarma. Pokud to neuděláte nejpozději při potvrzení objednávky pro dospělou osobu, později už byste pro děti museli koupit další jízdenku. Nakonec potvrdíte zadané údaje stiskem červeného tlačítka „Hledat“.

nákup vlakové jízdenky do Německa3/ Na další straně „Výběr“ se zobrazí přehled vyhledaných spojení s akční cenou (kolonka Nabídka slevy) a normální cenou (Flexpreis). Podrobnosti o vybraném spojení (přestupy apod.) rozbalíte kliknutím na šipku na začátku řádku. U vybraného spoje pokračujte poklikem červeného tlačítka „k výběru nabídky“. Objeví se červené upozornění, že máte zadat věk cestujících. Vyplníte věk a potvrdíte přes „Aktualizovat“. Opět vyberete spoj přes červené tlačítko „k výběru nabídky“.

4/ Zobrazí se Vám podmínky, za jakých můžete využít akční jízdenku Sparpreis (vazba na konkrétní vlak, storno za poplatek 19€ nejpozději 1 den před cestou) a za jakých normální tarif Flexpreis (není vázáno na konkrétní vlak jen na datum, storno bezplatně nejpozději den před cestou, poté za poplatek). Navíc je vám nabídnuta akční cena za 1. třídu. Vyberte variantu jízdenky stiskem „Dále“.

registrace DB Bahn
registrační formulář při nákupu DB Bahn

5/ V dalším kroku „Jízdenka & možnosti“ se můžete registrovat nebo nakoupit bez registrace. Výhodou registrace je zjednodušení následného storna jízdenky a samozřejmě jednodušší opakovaný nákup. Při registraci budou vyžadovány vaše osobní údaje jako jméno a příjmení, příp. bydliště. Ve vlaku může průvodčí chtít předložit váš nějaký identifikační doklad – občanský průkaz nebo cestovní pas, zda  jméno na jízdence souhlasí s vaším. Na konci registrace zvolte, zda chcete vyplnit údaje z platební karty nebo „ukončit přihlášení bez platebních údajů“ a budete údaje z karty zadávat až při každém nákupu jízdenky. Před platbou Vám bude ještě nabídnuta možnost nepovinné rezervace místa a cestovní pojištění. Necháte zatrženu volbu, že chcete jízdenku poslat mailem.

Ve finálních krocích se dostáváte k platbě, ke kontrole objednávky a potvrzení.

Přehled akčních cen vlakových jízdenek z ČR do Německa

18 komentářů u „Jak koupit jízdenku německých drah DB“

 1. Dobrý den,
  je prosím možné koupit jízdenku přímo ve vlaku (Vlak z Berlína a Drážďan)?
  Děkuji a zdravím,
  Eva Magalhaesová

  1. Dobrý den,
   ano je možné koupit jízdenku ve vlaku u německého průvodčího, ale není to výhodné. V dálkových vlacích ICE/EC zaplatíte jak vyšší tarif Flexpreis, tak navíc přirážku 12,5€. V regionálních vlacích a S-bahn není vůbec možné jízdenku ve vlaku koupit.

 2. Dobrý večer,prosím,kde stojí autobus z Prahy do Norimberku,myslím na hlavním nádraží.dekuji

 3. Dobrý den přeji. Chci pro přítelkyni koupit jízdenku z prahy do heidelbergu za výhodnější cenu. Na kolik by zhruba vyšla na e shopu? Kupoval bych tak dva týdny předem. Děkuji za info.

   1. Dobrý večer,v úterý jedu do Německa,do Fuldy,z Havířova.co mi prosím doporucite?Děkuji za odpověď.

    1. Jízdenku lze koupit přes eshop německých drah na úterý nejblíže z Ostravy do Fuldy na vlaky přes Prahu, Děčín a Drážďany za 80€ s odj. z Ostravy 5:29 nebo 7:29, případně až z Prahy do Fuldy vyjde při nákupu dnes na úterý 60€ a to IC busem z Prahy do Norimberku a odtud rychlovlkakem ICE do Fuldy.

 4. Dobrý den, prosím, plánujeme cestu vlakem z Hamburku do Drážďan – 3 osoby + 3 kola. Je nám jedno který den i hodina, týká se nás nějaká zajímavá sleva? Děkuji Jana Horáčková

  1. Dobrý den, nejlevnější jízdenka pro 3 osoby Hamburk – Drážďany vyjde z eshopu DB na 57€ + 3 kola na 27€. Žádnou množstevní slevu nelze získat. Slevu lze jen získat na Bahncard německých, rakouských nebo švýcarských železnic. Dále děti do nedovršených 15 let cestují zdarma, za kolo však platí poplatek 9€ á bicykl.

 5. mám , prosím, dotaz- jedná se mi o koupení jízdenky z Norimberku do Prahy IC busem.
  Mohu zakoupit osobně na Hbf Norimberk jízdenku do Prahy na IC bus ten den kdy odjíždím? Busy odjíždějí od Hbf několikrát denně, lze tedy někde v budově hl. nádraží zakoupit např. „“ na příští spoj““ jízdenku do Prahy? Nikdy totiž nevím dopředu, kdy budu odjíždět.
  děkuji za odpověď

  1. Ano jizdenku na IC bus Norimberk – Praha lze zakoupit i na pokladne DB reisezentra Nürnberg Hbf pred odjezdem autobusu. Cena 54€ je vsak výrazně vyšší než při nákupu přes eshop.

 6. Dobrý den, chtěla bych jet Railjetem do Vídně, ale nejde koupit jízdenka přes net. Koupím ji na nádraží v Praze? Nebo jak na to.

  1. Dobrý den, jízdenku pro railjet Praha – Vídeň německé dráhy přes eshop neprodávají. Je možné ji zakoupit z eshopu ČD. Běžná cena na nejbližší odjezd je 1100 Kč, 2-3 dny před odjezdem okolo 800 Kč, při včasném objednáním např.2 týdny předem se dá dostat na nejnižší cenu 524 Kč (záleží však zda to není okolo svátků nebo na začátku nebo konci víkendu). Na nádraží v Praze hl.n. lze také jízdenku o něco málo dráže koupit (oproti eshopu), ale opět platí, pokud kupujete s předstihem, je vždy levnější než pro nejbližší vlak.

 7. Dobrý den, chceme jet s manželem vlakem do Paříže. Manžel je zaměstnanec ČD, může tedy využít jízdenku FIP zdarma přes Německo i Francii a mně může vyřídit 50% slevu. Nevíte, zda se to dá uplatnit i při nákupu u Deutsche Bahn? Děkuji

  1. Dobrý den, přes eshop německých drah DB určitě nemůžete využít 50% slevu na FIP (na eshopu akceptují jen německou BAHNCARD, příp. rakouské a švýcarské varianty). Jízdenku se slevou FIP musíte koupit přes normální mezinárodní pokladnu ČD. Je ale otázka zda se vám to vůbec vyplatí. Např. akční jízdenka Mannheim – Paris na přímé ICE nebo TGV přes eshop německých drah kupovaná s předstihem vyjde na 39€, a poloviční jízdenka z běžné ceny 115€ vyjde na 57,5€. U té běžné jízdenky sice můžete teoreticky využít jaký vlak chcete (není vázána na konkrétní spoj jako ta akční), ale zase si k ní musíte koupit povinnou rezervaci, která vyjde na několik euro a ta akční už má rezervaci v ceně. L.

 8. Dobrý den. Musím jet z Mannheimu do Strasbourgu /Francie/ autobusem IC Bus. Do Mannheimu přijedu vlakem z Frankfurtu. Nevíte náhodou jak daleko je od vlakového nádraží Busbanhof, odkud mi autobus jede. Mám na přesun cca hodinu. Děkuji za informaci. Petr Šolc

  1. IC bus stojí cca 300m od nádražní budovy vpravo na ulici H.-von-Stephan-Str. Přestup byste měl zvládnout do 10 min.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *