Jak koupit jízdenku německých drah DB

Chci co nejlevněji koupit jízdenku na vlak (příp. vlakový IC bus) z ČR do Německa, příp. z Německa do jiné země (např. Francie, Švýcarska, Beneluxu, Itálie, Dánska, …). Vše je možné provést přes internet s platební kartou a českým občanským průkazem nebo pasem alespoň 1 den před cestou.

Pro dosažení co nejnižší ceny je potřeba nakupovat s předstihem a jako začátek cesty vybrat nějaké velké české nádraží (Praha, Brno, Ostrava, Olomouc, apod.). Jízdenka by měla začínat nebo končit na nádraží v Německu. Při tranzitu přes Německo do třetí země musím většinou jízdenku rozdělit na dvě (z ČR do Německa a z Německa do třetí země). Výjimkou jsou jízdenky z ČR do Švýcarska nebo Dánska, které není potřeba dělit. V třetích zemích je potřeba jako cíl opět vybrat nějaké velké město.

Postup nákupu jízdenky DB (německé dráhy):

1/ Otevřete vyhledávač spojení a nákupu jízdenek DB

jak koupit jízdenku DB Bahn2/ Na úvodní stránce „Hledání“ vyberte start a cíl cesty, termín, v sekci „Údaje o spojení“ nechte vybránu předvolbu „preferovat rychlá spojení“, na cenu mezinárodní jízdenky to má minimální vliv. Čas přestupu ponechte „normální“, změnit to můžete i v dalším kroku. V sekci „Cestující“ vyberte počet, a pokud cestujete s dětmi, vyplňte i děti do 15 roků, aby s Vámi mohly cestovat zdarma. Pokud to neuděláte nejpozději při potvrzení objednávky pro dospělou osobu, později už byste pro děti museli koupit další jízdenku. Nakonec potvrdíte zadané údaje stiskem červeného tlačítka „Hledat“.

nákup vlakové jízdenky do Německa3/ Na další straně „Výběr“ se zobrazí přehled vyhledaných spojení s akční cenou (kolonka Nabídka slevy) a normální cenou (Flexpreis). Podrobnosti o vybraném spojení (přestupy apod.) rozbalíte kliknutím na šipku na začátku řádku. U vybraného spoje pokračujte poklikem červeného tlačítka „k výběru nabídky“. Objeví se červené upozornění, že máte zadat věk cestujících. Vyplníte věk a potvrdíte přes „Aktualizovat“. Opět vyberete spoj přes červené tlačítko „k výběru nabídky“.

4/ Zobrazí se Vám podmínky, za jakých můžete využít akční jízdenku Sparpreis (vazba na konkrétní vlak, storno za poplatek 19€ nejpozději 1 den před cestou) a za jakých normální tarif Flexpreis (není vázáno na konkrétní vlak jen na datum, storno bezplatně nejpozději den před cestou, poté za poplatek). Navíc je vám nabídnuta akční cena za 1. třídu. Vyberte variantu jízdenky stiskem „Dále“.

registrace DB Bahn
registrační formulář při nákupu DB Bahn

5/ V dalším kroku „Jízdenka & rezervace“ se můžete registrovat nebo nakoupit bez registrace. Výhodou registrace je zjednodušení následného storna jízdenky a samozřejmě jednodušší opakovaný nákup. Při registraci budou vyžadovány vaše osobní údaje jako jméno a příjmení, příp. bydliště. Ve vlaku může průvodčí chtít předložit váš nějaký identifikační doklad – občanský průkaz nebo cestovní pas, zda  jméno na jízdence souhlasí s vaším. Na konci registrace zvolte, zda chcete vyplnit údaje z platební karty nebo „ukončit přihlášení bez platebních údajů“ a budete údaje z karty zadávat až při každém nákupu jízdenky. Před platbou Vám bude ještě nabídnuta možnost nepovinné rezervace místa a cestovní pojištění. Necháte zatrženu volbu, že chcete jízdenku poslat mailem.

Ve finálních krocích se dostáváte k platbě, ke kontrole objednávky a potvrzení.

 

Podmínky výměny nebo vrácení jízdenky německých drah DB Bahn.

Přehled akčních cen vlakových jízdenek z ČR do Německa

32 thoughts on “Jak koupit jízdenku německých drah DB”

 1. dobrý den,můžu si koupit jízdenku na IC bus Praha-NORIMBERK v den odjezdu na pražském nádražínebo přímo v autobusu, mám jízdenku na bus 8.05, ale cestuji z BOHUMÍNA mám na přestup 45 minut , může se stát ,že autobus nestihnu

  1. Jak v pokladně na nádraží, tak v autobuse si ji můžete koupit, pokud ještě budou volná místa. Jízdenka je však výrazně dražší než pokud ji koupíte přes eshop německých drah. Např. na dnes s odj. za hodinu stojí IC bus Praha – Norimberk cca 1500 Kč od ČD a na stejný autobus do Norimberka přes eshop německých drah 20€. Online jízdenku, která vám přijde mailem, však musíte před cestou vytisknout.

 2. Dobrý den, už nějakou chvíli se pokouším najít spoj do Oberhausenu z Essenu, případně Duisburgu nebo některého dalšího nejbližšího většího města. Cesta by měla být realizována na začátku listopadu (Mnichov – Essen a zpět, případně Praha – Mnichov – Essen a zpět), na webu ČD jsem bohužel nedohledala cenu na toto období, tak jsem zkoušela flixbus (tam mi ceny přijdou přijatelné z Mnichova do Essenu, ale do Oberhausenu s přestupem už je to šílené, tak hledám alternativy).
  Můžete prosím poradit, či existuje nějaká přímá linka, ať už je to bus nebo vlak z Mnichova/Prahy do Oberhausenu? Pokud ne, jaké jsou prosím možnosti, jak se dostat do Oberhausenu z Essenu/Duisburgu atd.? Našla jsem přímo na webu DB nejkratší možnost s S-bahn (17 minut): Essen Hbf->Oberhausen Hbf a místo ceny „VRR-Tarif“, předtím se mi podařilo najít něco od 8 Euro, tam byl čas nějaký 29 minut, tak předpokládám, že to byl jiný spoj… Úplně jsem se v tom ztratila.
  Omlouvám se za možná trochu rozsáhlejší dotaz a budu ráda, pokud mě jen trochu nasměrujete, případně doporučíte něco jiného hledat (bus místo vlaku do toho Oberhausenu apod.) 🙂
  Mockrát děkuji!
  S pozdravem Nikola

  1. Začátek listopadu je ještě hodně daleko. Přímá jízdenka Praha – Oberhausen nelze od německých drah koupit dřív než 3 měsíce před odjezdem. A pokud chcete jet z Prahy vlakem do Mnichova, tak ani výhodnou jízdenku Praha – Oberhausen přes web německých drah neseženete, do Mnichova musíte koupit od ČD a z Mnichova od DB. Dnes už ale nakoupíte jízdenku Mnichov – Oberhausen např. na 1.11.2017 za 29€ odj. z Mnichova 11:55 s 3 přestupy, odj. 13:46 s jedním přestupem nebo 15:22 s dvěmi přestupy. Vše nabízí eshop německých drah. Jak jízdenku koupit najdete výše v článku.

 3. Dobrý den,
  lze prosím v Mnichově OSOBNĚ zakoupit v den odjezdu do Prahy jízdenku na IC Bus? Někde v Büro zb.na Hbf nebo na Hackerbrücke?
  děkuji za odpověď

  1. Dobrý den, ano jizdenku na IC bus Mnichov – Praha lze zakoupit i na pokladne DB reisezentra München Hbf pred odjezdem autobusu. Cena je vsak výrazně vyšší než při nákupu přes eshop.

 4. Dobrý den, je možné koupit jízdenku osobně, nebo jen přes internet. Pokud ano, tak kam se mám dostavit. Děkuji.

  1. Německé dráhy veškeré jízdenky prodávají přes eshop. Dříve jejich jízdenky prodávalo také StudentAgency, ale jen v Praze a Brně.

 5. Prosím o radu, jak je možno k jízdence Praha -Hamburk Hbf na 22.7.2017, odjezd 8.28, příjezd 15.11 (2 osoby), získat jízdenku (a místenku) na 2 kola.

  1. Od německých drah lze jízdenku vč. místenky pro jízdní kolo zakoupit jen při současném nákupu jízdenky na vlak pro cestujícího. Při vyhledávání vhodného spoje je potřeba na eshopu DB zaškrtnout „Zobrazit jen spojení s možností přepravy kol“. Poplatek za jízdní kolo je 9€. Více info o jízdenkách a rezervacích pro bicykly https://www.bahn.de/hilfe/view/pk/cs/fahrradmitnahme.shtml
   České dráhy nabízejí jízdenku na kolo do Německa za 10€ + k tomu rezervaci pro kolo za 3€.

  1. Nerozumím dotazu. Jaký typ jízdenky (Flexpreis, Sparpreis), kde zakoupená (pokladna, eshop DB, …) a na jaký spoj?

 6. Dobrý den,

  chtěla bych si koupit jízdenku pro dva z Drážďan do Prahy.
  Je možno koupit i místenku a vybrat si místa sama? Abychom neseděli každý někde jinde.
  Děkuji.

  1. Místenku kupujete současně s jízdenkou nebo můžete i dodatečně. Při nákupu s jízdenkou je na stránce „Jízdenka a možnosti“ úplně dole pole „Chcete rezervovat místenku?“, které když zaškrtnete, tak vám hned nabídne 2 místenky, každou za 4,5€. Poté máte možnost zvolit zda chcete místenku u okna nebo do uličky a zda v kupé nebo ve velkoprostorovém voze. Ne ve všech vlacích je možnost si místo zvolit. I když vám ji systém vybere sám automaticky, tak pokud kupujte v jednom nákupu 2 jízdenky i s místenkami, tak vám je zvolí vedle sebe.

 7. Dobrý den,
  je prosím možné koupit jízdenku přímo ve vlaku (Vlak z Berlína a Drážďan)?
  Děkuji a zdravím,
  Eva Magalhaesová

  1. Dobrý den,
   ano je možné koupit jízdenku ve vlaku u německého průvodčího, ale není to výhodné. V dálkových vlacích ICE/EC zaplatíte jak vyšší tarif Flexpreis, tak navíc přirážku 12,5€. V regionálních vlacích a S-bahn není vůbec možné jízdenku ve vlaku koupit.

 8. Dobrý večer,prosím,kde stojí autobus z Prahy do Norimberku,myslím na hlavním nádraží.dekuji

 9. Dobrý den přeji. Chci pro přítelkyni koupit jízdenku z prahy do heidelbergu za výhodnější cenu. Na kolik by zhruba vyšla na e shopu? Kupoval bych tak dva týdny předem. Děkuji za info.

   1. Dobrý večer,v úterý jedu do Německa,do Fuldy,z Havířova.co mi prosím doporucite?Děkuji za odpověď.

    1. Jízdenku lze koupit přes eshop německých drah na úterý nejblíže z Ostravy do Fuldy na vlaky přes Prahu, Děčín a Drážďany za 80€ s odj. z Ostravy 5:29 nebo 7:29, případně až z Prahy do Fuldy vyjde při nákupu dnes na úterý 60€ a to IC busem z Prahy do Norimberku a odtud rychlovlkakem ICE do Fuldy.

 10. Dobrý den, prosím, plánujeme cestu vlakem z Hamburku do Drážďan – 3 osoby + 3 kola. Je nám jedno který den i hodina, týká se nás nějaká zajímavá sleva? Děkuji Jana Horáčková

  1. Dobrý den, nejlevnější jízdenka pro 3 osoby Hamburk – Drážďany vyjde z eshopu DB na 57€ + 3 kola na 27€. Žádnou množstevní slevu nelze získat. Slevu lze jen získat na Bahncard německých, rakouských nebo švýcarských železnic. Dále děti do nedovršených 15 let cestují zdarma, za kolo však platí poplatek 9€ á bicykl.

 11. mám , prosím, dotaz- jedná se mi o koupení jízdenky z Norimberku do Prahy IC busem.
  Mohu zakoupit osobně na Hbf Norimberk jízdenku do Prahy na IC bus ten den kdy odjíždím? Busy odjíždějí od Hbf několikrát denně, lze tedy někde v budově hl. nádraží zakoupit např. „“ na příští spoj““ jízdenku do Prahy? Nikdy totiž nevím dopředu, kdy budu odjíždět.
  děkuji za odpověď

  1. Ano jizdenku na IC bus Norimberk – Praha lze zakoupit i na pokladne DB reisezentra Nürnberg Hbf pred odjezdem autobusu. Cena 54€ je vsak výrazně vyšší než při nákupu přes eshop.

 12. Dobrý den, chtěla bych jet Railjetem do Vídně, ale nejde koupit jízdenka přes net. Koupím ji na nádraží v Praze? Nebo jak na to.

  1. Dobrý den, jízdenku pro railjet Praha – Vídeň německé dráhy přes eshop neprodávají. Je možné ji zakoupit z eshopu ČD. Běžná cena na nejbližší odjezd je 1100 Kč, 2-3 dny před odjezdem okolo 800 Kč, při včasném objednáním např.2 týdny předem se dá dostat na nejnižší cenu 524 Kč (záleží však zda to není okolo svátků nebo na začátku nebo konci víkendu). Na nádraží v Praze hl.n. lze také jízdenku o něco málo dráže koupit (oproti eshopu), ale opět platí, pokud kupujete s předstihem, je vždy levnější než pro nejbližší vlak.

 13. Dobrý den, chceme jet s manželem vlakem do Paříže. Manžel je zaměstnanec ČD, může tedy využít jízdenku FIP zdarma přes Německo i Francii a mně může vyřídit 50% slevu. Nevíte, zda se to dá uplatnit i při nákupu u Deutsche Bahn? Děkuji

  1. Dobrý den, přes eshop německých drah DB určitě nemůžete využít 50% slevu na FIP (na eshopu akceptují jen německou BAHNCARD, příp. rakouské a švýcarské varianty). Jízdenku se slevou FIP musíte koupit přes normální mezinárodní pokladnu ČD. Je ale otázka zda se vám to vůbec vyplatí. Např. akční jízdenka Mannheim – Paris na přímé ICE nebo TGV přes eshop německých drah kupovaná s předstihem vyjde na 39€, a poloviční jízdenka z běžné ceny 115€ vyjde na 57,5€. U té běžné jízdenky sice můžete teoreticky využít jaký vlak chcete (není vázána na konkrétní spoj jako ta akční), ale zase si k ní musíte koupit povinnou rezervaci, která vyjde na několik euro a ta akční už má rezervaci v ceně. L.

 14. Dobrý den. Musím jet z Mannheimu do Strasbourgu /Francie/ autobusem IC Bus. Do Mannheimu přijedu vlakem z Frankfurtu. Nevíte náhodou jak daleko je od vlakového nádraží Busbanhof, odkud mi autobus jede. Mám na přesun cca hodinu. Děkuji za informaci. Petr Šolc

  1. IC bus stojí cca 300m od nádražní budovy vpravo na ulici H.-von-Stephan-Str. Přestup byste měl zvládnout do 10 min.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *