Vlakom do Švajčiarska – cena lístka a vlaky

vlakom do Švajčiarska
panoramatický vagón švajčiarskych dráh (Wikimedia, ChristianSchd)

Vlakom do Švajčiarska sa dá cestovať aj zo Slovenska, konkrétne z Bratislavy, vždy s prestupom vo Viedni a jednom prestupe v Nemecku. Môžete využiť trasy Bratislava – Zürich s prestupom v Mníchove, Bratislava – Bazilej s prestupom vo Frankfurte a Bratislava – Ženeva s prestupom v Mníchove a Zürichu. Do Mníchova sa z Viedne zveziete moderným rakúskym railjetom a do Frankfurtu a ďalej do Bazileja zase luxusným nemeckým rýchlovlakom ICE.

Cena vlakového lístka z Bratislavy do Švajčiarska začína na:

  • 58 € Bratislava – Zürich = 39€ Bratislava – Mníchov + 19€ Mníchov – Zürich
  • 59 € Bratislava – Bazilej cez Frankfurt priamy lístok (netreba deliť)
  • 78 € Bratislava – Ženeva = 39€ Bratislava – Mníchov + 39€ Mníchov – Geneve

Tieto akčné ceny ponúka nemecká železničná spoločnosť DB pri nákupe cez e-shop. Na e-shope nie je možné si kúpiť lístok zo Slovenska priamo do Švajčiarska (okrem cesty Bratislava – Basel Bad), ale je potreba jej rozdeliť na lístky dva. Vždy je potreba si kúpiť zvlášť lístok do Nemecka, napr. Bratislava – Mníchov od 39 € a zvlášť lístok z Nemecka do Švajčiarska, napr. Mníchov – Zürich od 19 € (vlakový IC bus)/ od 29 € (vlak EC) a Mníchov – Ženeva od 39 €.

Pre dosiahnutie výhodnej ceny lístka je vhodné nakupovať v predstihu. Cestovný lístok je viazaný na konkrétny vlak a pre konkrétneho cestujúceho. Online lístok, ktorý obdržíte na váš mail platí rovnako na Slovensku, ako aj v Rakúsku. Návod ako lístky cez e-shop DB Bahn kúpiť.

S lístkom od Deutsche Bahn môžu deti do 15 rokov cestovať s jedným z rodičov alebo prarodičov zadarmo. Je však potreba ich uviesť už pri nákupu lístka pre dospelého (neskôr to nie možné).

Ak sa vám cez e-shop DB nepodarí zohnať lacný lístok, alebo neviete ktorým presne pôjdete vlakom, môžete lístok kúpiť od Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK). Ceny spiatočných lístkov vo variante City Star (nie je viazaný na žiadny vlak iba na konkrétnu trasu): Bratislava – Zürich 105 €, Bratislava – Bern 158 €, Bratislava – Ženeva 206 €.

rýchle odkazy mimo Zürich
Cestovný poriadok a nákup lístka Bratislava – Bazilej
Cestovný poriadok a nákup lístka Bratislava – Ženeva
 

Bratislava – Zürich cez Mníchov

Z Bratislavy do Viedne cestujete osobným vlakom, z Videne do Mníchova rakúskym railjetom a z Mníchova do Zürichu buď IC busom nemeckých dráh alebo vlakom EuroCity (EC).

Trasu Bratislava – Zürich je potreba rozdeliť na 2 lístky: Bratislava (resp. Wien) – Mníchov a Mníchov – Zürich.  Najnižšie ceny Bratislava – Mníchov sú od 39 €, Mníchov – Zürich od 19 € za vlakový IC bus, od 29 € za vlak EC cez e-shop nemeckých dráh. Pre vyhľadanie a nákup v českej verzii e-shopu nemeckých dráh DB je potreba zadať odkiaľ „Munich (München)“, kam „Zürich“.

Návod ako lístky cez e-shop DB kúpiť.

Cestovný poriadok vlakov Bratislava – Zürich (2017)
REX 7702 REX 7606 REX 7610
Bratislava -Petrzalka odch. 5:15* 7:15* 9:15*
Wien Hbf prích. 6:16 8:15 10:14
prestup   RJ 260   RJ 262 RJ 60
Wien Hbf odch. 6:30 8:30 10:30
München Hbf prích. 10:30 12:30 14:30
prestup IC BUS EC 194 IC BUS EC 192
München Hbf odch. 11:03 12:20 14:03 16:33
Zürich HB prích. 14:45 16:53 17:45 20:53

 

REX 7614 REX 7734
Bratislava -Petrzalka odch. 11:15* 21:15
Wien Hbf prích. 12:14 22:14
prestup   RJ 62   EN 462
Wien Hbf odch. 12:30 23:25
München Hbf prích. 16:31 6:10
prestup IC BUS EC 190 EC 196
München Hbf odch. 17:33 18:18 7:14
Zürich HB prích. 21:15 22:53 11:53

* Pokiaľ máte strach že nestihnete vo Viedni hlavnej stanici prestúpiť, môžete ísť z Bratislavy hl.st. o vlak skôr s odjazdom 4:27, 6:46, 8:37, 10:37, …, 16:37, vo Wien Hbf budete mat na prestup cca 45 min. Pre toto spojenie je potreba lístok vyhľadať s nastavením času na prestup min. 20 min. a lístok na tieto konkrétne vlaky zakúpiť.

vlak Bratislava - Mníchov cez Viedeň

 

 

Cestovný poriadok vlakov Zürich – Bratislava (2017)
EC 191 EC 193 IC BUS IC BUS
Zürich HB odch. 7:09 9:09 11:16 16:16
München Hbf prích. 11:43 13:39 14:59 19:59
prestup   RJ 67 RJ 69 RJ 261 EN 463
München Hbf odch. 13:30 15:30 17:30 23:35
Wien Hbf prích. 17:30 19:30 21:30 6:35
prestup REX 7633 REX 7737 REX 2536 REX 7605
Wien Hbf odch. 17:45 19:45 22:16 6:45
Bratislava hl.st. prích. 18:44 20:44 23:22 7:44

 

Bratislava – Bazilej cez Frankfurt

Z Bratislavy do Viedne cestujete osobným vlakom, z Videne do Frankfurtu  nemeckým rýchlovlakom ICE a z Frankfurtu do Bazileja tiež vlakom ICE.

Môžete kúpiť priamy vlakový lístok Bratislava – Bazilej od 59€ na denné vlaky a od 49€ na nočné spojenie. Toto je možné pokiaľ pri vyhľadaniu a nákupe v českej verzii e-shopu nemeckých dráh DB zadáte ako cieľovú stanicu „Basel Bad Bf“. Toto nemecké nádražie leží v Bazileji len kúsok od hlavnej stanice Basel SBB, ktoré patrí švajčiarskym dráham.

Návod ako lístky cez e-shop DB kúpiť.

Cestovný poriadok vlakov Bratislava – Frankfurt – Bazilej (2017)

REX 7702 REX 7606 REX 7610 REX 7614 REX 7622
Bratislava -Petrzalka odch. 5:15 7:15 9:15 11:15 15:15
Wien Hbf prích. 6:16 8:15 10:14 12:14 16:14
prestup   ICE 228 ICE 28 ICE 26 ICE 90 ICE 20
Wien Hbf odch. 6:50 8:50 10:50 12:50 16:50
Frankfurt Hbf prích. 13:36 15:36 17:36 19:04
Fulda
23:40
prestup ICE 75 ICE 77 ICE 79 ICE 377 IC 209
Frankfurt Hbf odch. 14:05 16:05 18:05 19:48
Fulda
2:48
Basel Bad Bf prích. 16:45 18:45 20:45 23:46 6:09

 

Cestovný poriadok vlakov Bazilej – Bratislava (2017)

Pre denné spojenia je možné zohnať priame lístky Basel Bad Bf – Bratislava od 49€. Pri nákupe nočného spojenia je potreba cestu Bazilej – Bratislava rozdeliť na 2 lístky: Basel Bad Bf – Mannheim od 19€+ Mannheim – Bratislava od 84€.

ICE 76 ICE 370 EC 206
Basel Bad Bf odch. 9:15 10:23 16:27
Frankfurt Hbf prích. 11:53 11:58 18:41*
prestup ICE 27 IC 2263/ RJ69 ICE 613*
Frankfurt Hbf odch. 12:21 12:06 19:31*
München Hbf prích/ odch. | 15:11/15:30 22:26/ 23:35**
Wien Hbf prích. 19:09 19:30 6:35
prestup   REX 2530 REX 7737 REX 7605
Wien Hbf odch. 19:16 19:45 6:45
Bratislava hl.st. prích. 20:23 20:44 7:44

* Prestup v Mannheim Hbf miesto Frankfurt Hbf
** U nočného vlaku prestup v Mníchove Hbf z ICE 613 na EN 463 odch. 23:35 smer Budapešť

 

Bratislava – Ženeva cez Mníchov

 

Cestovný poriadok vlakov Bratislava – Mníchov – Ženeva (2017)

REX 7702 REX 7606 REX 7610 REX 7734
Bratislava -Petrzalka odch. 5:15* 7:15* 9:15* 21:15
Wien Hbf prích. 6:16 8:15 10:14 22:14
prestup   RJ 260   RJ 262 RJ 60 EN 462
Wien Hbf odch. 6:30 8:30 10:30 23:25
München Hbf prích. 10:30 12:30 14:30 6:10
prestup IC BUS EC 194 IC BUS EC 192 EC 196
München Hbf odch. 11:03 12:20 14:03 16:31 7:14
Zürich HB prích. 14:45 16:53 17:45 20:53 11:53
prestup IC 526 IC 530 IC 532 IC 834 IC 520
Zürich HB odch. 15:03 17:03 18:03 21:02** 12:03
Geneve prích. 17:45 19:45 20:45 00:07 14:45

* Pokiaľ máte strach, že nestihnete vo Viedni hlavnej stanici prestúpiť, môžete ísť z Bratislavy hl.st. o vlak skôr s odjazdom 4:27, 6:46, 8:37, 10:37, …, 16:37, vo Wien Hbf budete mat na prestup cca 45 min. Pre toto spojenie je potreba lístok vyhľadať s nastavením času na prestup min. 20 min. a lístok na tieto konkrétne vlaky zakúpiť. Nočné spojení vlakom s prestupom v Bazileji na nádraží Basel SBB

vlak Bratislava - Mníchov cez Viedeň

** prestup z vlaku IC 834 v Bernu na IR 2538 a v Lausanne na 1838

 

Cestovný poriadok vlakov Ženeva – Mníchov – Bratislava (2017)

IC 511 IC 515 IC 529
Geneve odch. 6:12 8:15 15:15
Zürich HB prích. 8:56 10:56 17:56
prestup EC 193 IC BUS EC 197
Zürich HB odch. 9:09 11:16 18:09
München Hbf prích. 13:39 14:59 22:44
prestup   RJ 69 RJ 261 EN 463
München Hbf odch. 15:30 17:30 23:35
Wien Hbf prích. 19:30 21:30 6:35
prestup REX 7737 REX 2536 REX 7605
Wien Hbf odch. 19:45 22:16 6:45
Bratislava hl.st. prích. 20:44 23:22 7:44

 

Nedarí sa Vám nájsť nižšiu cenu, napíšte si o radu.

Odkazy:
Vlakom do Nemecka
Vlakom do Francie

11 komentářů u „Vlakom do Švajčiarska – cena lístka a vlaky“

  1. Len by som chcel vediet akym sposobom sa da dostat z Bratislavy do Zurichu za cca 58€ ako je spominane, pretoze mne naslo spojenie za 69.65€. To musi byt sakra stastie dostat sa k tym najlacnejsim Listkom. Ked k tomu pridam aj cenu za spiatocu cestu, tak to sa oplati viac letenka.

    1. Je potreba kupovat v predstihu a vyhnout se patku, nedeli a pondělí. To stejné ale platí pro letenky do Svajciarska.

  2. Dobrý deň, chcem sa spýtať, ak cestujem z Zurichu do BA, kupujem si listok po Mnichov a potom dalej osobitne? Alebo sa kupuje listok Zurich – Bratislava? A ak si kúpim na ten zo Zurichu o 7:09, čo tu píšete tak musim ist na najblizsie spoje? alebo môžem ist z mnichova az na ten neskorsi? Dakujem

    1. Dobrý den, pokud si chcete koupit jízdenku od německých drah, tak ji musíte rozdělit na 2 lístky: Zurich – Mníchov a Mníchov – Bratislava. Přímou vlakovou jízdenku Zürich – Bratislava za výhodný tarif přes eshop nekoupíte. Ano v Mnichově se můžete zdržet jak dlouho chcete, jízdenku Mnichov – Bratislava si můžete koupit na jakýkoliv spoj. Pokud je to však výhodná jízdenka v tarifu Sparpreis, platí pouze na koupený spoj.

  3. Dobrý deň. Potreboval by som dva lístky na 22.6.2017 po 17:00 hod z Bratislavy do Zürichu. Viete mi k tomu povedať bližšie info? Ďakujem.

    1. Dobrý den, po 17h z Bratislavy s příjezdem do Zürichu 7:26 to lze při nákupu přes eshop německých drah dnes na 22.6. za 120€. Spojení je ale trochu komplikované, přesedá se 4x: Bratislava-Petrzalka odj. 17:15, Wien příj. 18:15, odj. 18:30 railjet do Mnichova, tam příj. 22:32. Z Mnichova odj. 00:01 rychlovlak ICE směr: Essen Hbf, přestup v Karlsruhe Hbf příj. 03:35, odj. 4:03 do Basel SBB, kde je příj. 6:22 a odj. 6:33 IC do Zürichu. Jízdenku na eshopu kupujete přímou odkud „Bratislava“ kam „Zurich“.

      Jednodušší spojení i výrazně levnější spojení je nočním vlakem EN z Vídně do Mnichova: Bratislava-Petrzalka odj. 21:15, Wien příj. 22:14, odj. 23:25 EN 462 do Mnichova, tam příj. 6:10. Z Mnichova odj. 7:17 přímým vlakem EC do Zürich HB příj. 11:53. Jízdenku na tento spoj nelze přes eshop německých drah koupit z Bratislavy, ale až z Vídně a je potřeba ji rozdělit na 2 úseky:
      1/ Wien – München sedadlo od 29€, lehátko od 39€ v kupé pro 6 osob, 49€ pro 4 osoby nebo 99€ pro 2 osoby.
      2/ München – Zürich HB za 40€.
      Návod ako lístky cez e-shop DB kúpiť.

    1. D. den,
      z Banské Bystrice 4:35 rychlík do Bratislavy příj. 7:59, odj. z Blavy 8:38, přestup Wien a Frankfurt, příj. Basel Bad Bf. 20:45. Při vyhledání zadejte čas přestupu min. 15 min, jinak vám vyhledávač najde spojení s časem přestupu ve Wien cca 7 min, což nemusíte stihnout. Z Bratislavy jde na 12.3. koupit lístok přes nemecké dráhy DB už jen za 99€ (Bratislava – Basel Bad Bf), i tak je to akčná cena v tarifu Sparpreiss. Z Banské Bystrice nejde lístek koupit, stejně tak cílovou stanici je potřeba zadat Basel Bad Bf., což je německé nádraží v Bazileji. Návod ako lístky cez e-shop DB kúpiť.
      Nazpět lze na pondelok 17.4. sehnat také nejlevnější lístok už také jen od 99€, např. odj. Basel Bad Bf. 7:15, příj. Bratislava hl.st. 18:22.

    1. Bratislava-Petrzalka odj. 21:15, Os 7734, Wien Hbf příj. 22:14, Wien Hbf odj. 23:25 EN 60466, Zürich HB příj. 08:20, Zürich HB odj. 08:32, IC 710, Geneve příj. 11:18

      Nebo:
      Bratislava-Petrzalka odj. 14:15, Wien Hbf příj. 15:14, Wien Hbf odj. 15:30 RJ 168, Zürich HB příj. 23:20, Zürich HB odj. 00:02 IC 842 , Bern příj. 01:02, Bern odj. 04:59, Geneve příj. 06:48

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *