Vlakové jízdenky do Francie – cena a spojení

vlakem do Francie
TGV Duplex na viaduktu Cize-Bolozon (Wikimedia, David Gubler)

Vlakem do francouzských měst Paříž, Štrasburk, Lyon nebo Marseille není problém se z Prahy dostat s přestupy v Německu poměrně levně i rychle. První část cesty se z Prahy cestuje vlakem „Západní expres“ do Regensburgu, Norimberku nebo Mnichova, příp. „vlakovým autobusem“ (IC Bus), který provozují německé dráhy DB, do Norimberku nebo do Mannheimu. Dále z Německa do Francie se pokračuje německým rychlovlakem ICE nebo francouzským TGV.

Při cestě vlakem vystoupíte vždy v centrech měst, např. v Paříži na východním nádraží Paris Est. Oproti přímé cestě autobusovými dopravci (Regiojet nebo Eurolines) je výhoda, že cestujete přes den a po cestě se můžete kochat okolím. A oproti letadlu si můžete vzít „na palubu“ jakékoliv pití nebo si přivést láhve francouzského vína. U zavazadel se nemusíte trápit s váhou, ve vlaku vám ji nikdo nebude kontrolovat. Na rozdíl od autobusu nebo letadla můžete vlakem přepravit do Francie i psa.

Vlakové jízdenky z Prahy do Francie lze pořídit přes eshop německých drah DB, příp. v kombinaci s eshopem ČD již od:

  • Praha – Štrasburk 1 100 Kč (367 Kč od ČD + 30 € od DB)
  • Praha – Paříž 65 € (15 € od DB + 30 € od DB)
  • Praha – Lyon, Avignon nebo Marseille 2 400 Kč (331 Kč od ČD + 79 € od DB)

Cena pro dospělého vychází obdobně jako u autobusové konkurence, avšak pokud cestuje rodič nebo prarodič s dětmi do 15 let, tak děti cestují zdarma.

Praha-Lyon-MarseilleA jak výhodné ceny jízdenky na vlak do Francie dosáhnout? Koupit si vlakovou jízdenku od německých drah DB s určitým předstihem (mimo sezónu stačí týden) a rozdělit ji na 2 úseky: z ČR do Německa a z Německa do Francie (přímá jízdenka Praha – Francie nelze koupit). Jak přesně jízdenku rozdělit a v jakých časech můžete jet do různých měst, se dočtete níže.

jízdní řády a tipy jak koupit jízdenku do Francie:
jízdní řád a cena jízdenky Praha – Paříž
jízdní řád a cena jízdenky Praha – Štrasburk
jízdní řád a cena jízdenky Praha – Lyon – Marseille
jízdní řád a cena jízdenky Bohumín – Břeclav – Monaco – Nice

 

Praha – Paříž, cena a jízdní řád 2017/ 2018

Nejrychlejší spojení Praha – Paříž je nejprve vlakovým autobusem (IC bus) z Prahy do Norimberku a pak dále vlaky s přestupem ve Stuttgartu do Paříže. Cesta zabere 10-12h. Z Norimberku jedete vlakem InterCity (IC), po přestupu dále do Paříže francouzským rychlovlakem TGV nebo ICE (viz níže jízdní řád). Nebo lze jet IC busem z Prahy do Mannheimu a dále rychlovlakem TGV do Paříže.

Pro vyhledání a nákup jízdenky Praha – Paříž v české verzi eshopu německých drah DB je potřeba nejprve zadat odkud „Praha“, kam „NUREMBERG“, příp. „Mannheim“ a zakoupit tento úsek zvlášť. Ceny jízdenky pro vlakový IC bus do Norimberku začínají na 15 €. A v druhém kroku koupit jízdenku Norimberk – Paříž, příp. Mannheim – Paříž po zadání odkud „NUREMBERG“ příp. „Mannheim“, kam „Paris“. Jízdenky Norimberk – Paříž lze sehnat od 50 € v závislosti na spoji a dni cesty. Podrobný návod jak jízdenky na eshopu německých drah rezervovat a zaplatit.

Ex 362* IC Bus IC Bus
Praha hl.n. odj. 5:12 10:05 11:35
Nürnberg Hbf příj. 10:14 | 15:10
přestup   IC 2068 | IC 2064
Nürnberg Hbf odj. 11:39 | 15:39
Stuttgart Hbf příj. 13:53 17:20** 17:53
přestup   ICE9572 TGV 9560 TGV 9570
Stuttgart Hbf odj. 14:54 17:40** 18:54
Paris Est příj. 18:05 20:41 22:05

* přestup v Schwandorfu z Ex 362 příj.9:04 na RE 3548 odj. 9:07
** negarantovaný přestup z  IC busu na TGV 9560 je v Mannheimu Hbf., při zpoždění IC busu z Prahy nemusíte přestup na TGV stihnout, vlak totiž na IC bus nečeká.

Další varianta pro vlakové spojení z Prahy do Paříže je přes Mnichov. Přes Mnichov lze cestovat jen vlaky a lze také využít nočního spojení.

Paříž – Praha, cena a jízdní řád 2017/ 2018

Jízdenky zpět z Paříže do Prahy kupujete stejně jako z Prahy do Paříže, akorát v opačném pořadí. V české verzi eshopu německých drah nejprve zadáte Paris – Nuremberg, zarezervujete a zaplatíte. Poté zakoupíte zvlášť jízdenku Nuremberg – Praha, resp. Mannheim-Praha.

ICE TGV ICE
Paris Est odj. 6:40 7:20 9:06
Stuttgart příj./ odj. 9:49/ 10:07 | |
Karlsruhe Hbf příj./ odj. | 9:52/ 11:06 |
Frankfurt Hbf příj./ odj. | | 12:58/ 13:54
Nürnberg Hbf příj. 12:18 14:18 15:59
přestup   IC Bus IC Bus IC Bus
Nürnberg Hbf odj. 12:50 14:50 16:50
Praha hl.n. příj. 16:25 18:25 20:25

 

Praha – Štrasburk, cena a jízdní řád 2017/ 2018

Nejrychlejší spojení Praha – Štrasburk je nejprve vlakem Západní expres (Ex) z Prahy do Regensburgu a pak dále vlakem do Štrasburku s 1 přestupem ve Frankfurtu (záleží na čase spojení). Cesta zabere cca 11h. Při využití nočního spojení cestujete z Prahy do Mnichova a přestupujete ještě v Stuttgartu.

Nejlevnější jízdenka Praha – Štrasburk vyjde na 1 100 Kč (367 Kč + 30 €). Pro vyhledání a nákup jízdenky Praha – Štrasburk v české verzi  eshopu německých drah DB je potřeba jízdenku rozdělit na 2:

  • pro úsek Praha – Regensburg/ Mnichov (vlak Ex nebo ALX) jízdenka z eshopu ČD od 314/ 367 Kč
  • druhá jízdenka pro úsek Regensburg/ München– Strasbourg přes eshop německých drah DB od 40 €/ 30€.

Podrobný návod jak jízdenky na eshopu německých drah rezervovat a zaplatit.

Ex 362 Ex 360 Ex 350
Praha hl.n. odj. 5:33 7:33 17:33
Plzeň hl.n. odj. 7:10 9:10 19:10
Regensburg Hbf příj. 9:45 11:45 München 23:20
přestup   ICE 228 IC 2064 ICE 616
Regensburg Hbf odj. 10:32 12:32 München 3:24
Frankfurt Hbf příj. 13:36 15:36 5:37*
přestup TGV 9580 TGV 9560 TGV 9578*
Frankfurt Hbf odj. 13:58 16:58 6:54*
Strasbourg příj. 16:01 18:47 8:13

* Přestup z ICE 616 na TGV 9578 v Stuttgart Hbf

 

Štrasburk – Praha, jízdní řád 2017/ 2018

Jízdenky zpět ze Štrasburku do Prahy kupujete stejně jako z Prahy do Štrasburku, akorát v opačném pořadí. V české verzi eshopu německých drah nejprve zadáte Strasbourg –  Munich (München) od 30 €, zarezervujete a zaplatíte. Poté zakoupíte zvlášť jízdenku Mnichov – Praha od 367 Kč přes eshop ČD.

ICE 9571 ICE 95713 TGV 9579
Strasbourg odj. 8:31 12:46 19:46
Stuttgart Hbf příj. 9:49 14:04 21:04
přestup   EC 113 ICE 517 ICE 693
Stuttgart Hbf odj. 9:58 14:14 21:13
München Hbf příj. 12:11 16:27 23:39
přestup ALX 359 ALX 363 ALX 351*
München Hbf odj. 12:43 16:44 4:43
Plzeň hl.n. příj. 16:50 20:50 8:50
Praha hl.n. příj. 18:31 22:31 10:31

 

Praha – Lyon – Marseille (2017/ 2018)

Vlakem z Prahy nebo Plzně do Regensburgu, rychlovlakem ICE do Frankfurtu a dále TGV do Francie. Nejvýhodnější je koupit jízdenku Praha (Plzeň) – Regensburg z eshopu ČD od 386 Kč a druhou jízdenku pro úsek Regensburg – Lyon/ Avignon/ Marseille přes eshop německých drah DB od 79 €. Pokud zadáte ve vyhledávači DB Bahn přímou jízdenku Praha – Lyon nebo Praha – Marseille dostanete odpověď „Informace o ceně nejsou možné“.

Podrobný návod jak jízdenky na eshopu německých drah rezervovat a zaplatit.

odjezd příjezd Vlak/ bus Nejnižší cena
Praha hl.n. 5:33
Plzeň 7:10
Regensburg Hbf 9:45 Ex 362 367 Kč (eshop ČD)
Regensburg Hbf 10:32 Frankfurt(Main)Hbf 13:36 ICE 228 79 € vč. rezervace
Frankfurt(Main)Hbf 13:58 Lyon Part Dieu 19:56
Marseille-St-Charles 21:50
TGV 9580

Rychlovlak TGV 9580 staví ve Francii mimo Lyonu také ve stanicích: Strasbourg, Mulhouse Ville, Belfort-Montbéliard TGV, Besançon Franche-Comté TGV, Chalon sur Saône, Avignon TGV, Aix-en-Provence TGV.

 

Marseille – Lyon – Praha (2017/ 2018)

Pro vlakové spojení z jižní Francie do Prahy je jen jedna možnost, kdy lze sehnat levné jízdenky německých drah: z jižní Francie TGV do Štrasburku, dále německými rychlovlaky ICE s přestupem ve Štrasburku a v Stuttgartu do Mnichova, a poté vlakem Alex do Prahy.

Jízdenku Avignon/ Lyon – Praha pro výhodný nákup z eshopu německých drah je potřeba rozdělit na dvě: jižní Francie – Mnichov od 79 € a Mnichov  – Praha od 367 Kč přes eshop ČD, přímou jízdenku Francie – Praha vám eshop vůbec nenabídne.

odjezd příjezd Vlak/ bus Nejnižší cena
Marseille-St-Charles 6:38
Lyon Part Dieu 8:34
Strasbourg 11:44 TGV 6898 79 € vč. rezervace

 

Strasbourg 12:46 Stuttgart Hbf 14:04 ICE 9573
Stuttgart Hbf 14:14 München Hbf 16:27 ICE 517
München Hbf 16:44 Praha hl.n. 22:31 ALX 363 367 Kč přes eshop ČD

 

Přímým vlakem z ČR do Nice

Pro náročné cestující je určen transevropský express ruských železnic Moskva – Vídeň – Nice. V ČR je na něj možné nastoupit v Bohumíně a v Břeclavi. Je sestaven z nejmodernějších lehátkových a lůžkových vozů vyrobených společností Siemens. Jezdí vždy v pátek večer do Francie ve směru *Bohumín – Břeclav – Nice a v neděli zpět **Nice – Břeclav – Bohumín.

↓ R 409 * Stanice ↑ R 408 **
19:40 Bohumín 8:01
21:40 Břeclav 5:55
12:11 Milano Rogoredo 15:17
13:49 Genova Piazza Principe 12:50
18:09 Monaco-Monte Carlo
18:30 Nice Ville 9:30

 

Jízdenky prodávají jak České dráhy, tak Ruské železnice. Cena dle webu Českých drah vychází na 125 € (nákup v mezinárodní pokladně), dle recenze cestovatelů (říjen 2015) u Ruských drah (přes internet) platí důchodci nad 60 let a mládež do 26 let jen 80 € jedním směrem. Každý vagón je dle recenze neustále udržován v naprosté čistotě ruským personálem.

Nedaří se Vám najít nejnižší cenu na vlak do Francie, napište si o radu níže do komentáře.

 

Vlakem do Švýcarska

Vlakem do Chorvatska

Vlakem do Slovinska

Vlakem do Itálie

Vlakem do Německa

 

ZPĚT: vlakové jízdenky po Evropě levně

42 thoughts on “Vlakové jízdenky do Francie – cena a spojení”

  1. Dobrý den,

    můžete mi, prosím, poradit jak se co nejlépe dostat z letiště Orly v Paříži do města Brive-la-Gaillarde? A také, pokud to je možné, jak lze zjistit cenu?

    Děkuji moc

    Ivana

  2. Dobry den, snazim se najit nejake prijatelne spojeni vlakem z Brna do St.Tropez. Poradete prosim aby to nestalo mejlant? Dekuji

    1. Můžete jet přímým vlakem z Břeclavi do Nice, který jezdí jen v pátek večer a stojí cca 3200 Kč viz text výše. Jízdenky prodávají mezinárodní pokladny ČD. V Saint-Tropez není nádraží, nejbližší je ve Fréjus (cca 39 km). Regionální vlak tam jede z Nice cca 1h.

  3. Dobrý den, ráda bych v červenci jela vlakem do Limoges nebo Bordeaux, ale i s kolem, které nechci demontovat a balit do folie, či brašny na kolo. Můžete mi poradit, jak rozdělit jízdu a tím získat nižší jízdné?
    Děkuji.
    Daniela

    1. Dobrý den, takto daleko se s kolem dostanete velmi těžko. Aby se dala cesta zvládnout během jednoho dne, musíte jet z Německa do Francie rychlovlaky a ty místa na kola nemají. S kolem se bez problémů dá dojet do Mnichova Západním expresem odj. z Prahy např. 5:33 nebo do Regensurgu a odtamtud vlaky s přestupy do Saarbücken. Dál už je to problém. Ve Francii mají místa na kola hlavně regionální vlaky.

  4. Dobrý den,
    chtěla bych cestovat s dvěma dětmi do 15 let z Prahy do Marseille, případně do Bordeaux. Jakou trasu a způsob byste mi doporučil?

    Děkuji moc za odpověď

    Martina

    1. Dobrý den, ideální spojení z Prahy do MArseille je v 5:12 z Prahy do Regensburgu a odtud s přestupem ve Frankfurtu do Marseille příj. 21:46 více o spojení http://www.vysokorychlostni-zeleznice.cz/vlakove-jizdenky-francie-cena-spojeni/#Praha%E2%80%93Marseille. Teď však přímé TGV z Frankfurtu do Marseille nejezdí, bude až od 7. října. Cena je však dost vysoká vychází na půlku října Regensburg – Marseille na 90€. Zpět 6:44 z Marseille s přesedáním ve Štrasburku, Stuttgartu a Mnichově, příj. Praha 22:41. Do Bordeaux nelze koupit z německa jízdenky. Pouze do Paříže a potom jedině od francouzských SNCF.

  5. Pěkný den, nějak jsem se už při hledání ztratil, může mi prosím někdo poradit. Potřebuji sehnat nějakou rozumnou cestu vlakem na 19.9.2017 z Porte-Puymorens; Francie do Prahy. Předem děkuji za pomoc. Našel jsem toho více, ale kdybyněkdo věděl o nějaké optimální časové i cenové nabídce čí našměrování, budu moc rád za pomoc či radu.

    1. Dobrý den, spojení je komplikované, je to na vlak už dost daleko. Jízdenku Porte-Puymorens – Praha je potřeba rozdělit na 3 úseky: Porte-Puymorens – Paris koupit od francouzských železnic SNCF http://www.sncf.com/en/services/tickets-bookings, úsek Paris – Mannheim od 39€ od německých drah DB a stejně tak Mannheim – Praha. Zde je jedno z možných spojení:
      1/ Porte-Puymorens odj. 07:38 TER71472 Train Express Regional Směr: Toulouse-Matabiau
      Toulouse-Matabiau příj. 10:15 Čas na přestup 1:34 h

      2/ Toulouse-Matabiau odj. 11:49 TGV 8508
      Paris Montparnasse příj. 16:08 Přesun 50 Min. dále Metro 4 směr Porte de Clignancourt

      3/ Paris Est odj. 19:06 ICE 9557 Intercity-Express Směr: Frankfurt(Main)Hbf
      Mannheim Hbf příj. 22:17 Čas na přestup 1:42 h

      4/ Mannheim Hbf odj. 23:59 EN 470 EuroNight Směr: Hamburg-Altona
      Naumburg(Saale)Hbf příj. 04:14 Čas na přestup 30 Min.

      5/ Naumburg(Saale)Hbf odj. 04:44 RE 74543 ABELLIO Rail
      Leipzig Hbf příj. 05:36 Čas na přestup 19 Min.

      6/ Leipzig Hbf odj. 05:55 EC 259 Eurocity Směr: Praha
      Praha hl.n. příj. 09:27

      1. Moc děkuji za radu, hodila se a dost mi to pomohlo, ještě jednou díky a přeji pěkné svátky a příjemné cestování po světe.

  6. Dobrý den. Velmi Vás prosím o radu. Za 14 dní ve středu bych ráda jela z Prahy do Marseille a zpět do Prahy a kde se dá nejvýhodněji zakoupit jízdenky? Mám průkaz ZTP a dceři je 14 let. Chtěla bych jet přes akční slevy a vlakem TGV. Jak je to, že dítě do 15 let neplatí jízdné po Evropě? nebo se platí? A semnou, že pokud mám průkaz ZTP je tam úleva? Dekuji za odpověď. Erika

    1. D. Den, u jízdenky od německých drah cestují opravdu děti do nedovrsenych 15 let zdarma. Jízdenku je potřeba rozdělít na úsek Praha Regensburg a koupit od CD a úsek Regensburg Marseille od německých drah. Stejně tak zpět. Zpět je potřeba vyjet z Marseille 6:44. Jízdní řády i způsob nákupu jízdenky je uveden výše na této stránce.

  7. 10 000 jízdenek do Paříže za 29€!!!
    Ode dneška do 10. června nabízejí německé dráhy na přímé rychlovlaky z Německa (např. z Frankfurtu, Mannheimu, Stuttgartu, Mnichova) do Paříže jízdenky v předprodeji za 29€ (např. s cestou na začátku prázdnin).
    Německé dráhy totiž slaví 10 let provozu francouzských rychlovlaků TGV a německých ICE mezi Německem a Francií.

      1. ty jízdenky za 29€ jsou jen na přímé vlaky TGV nebo ICE z Německa do Paříže a počet jízdenek je omezen. Je možné, že zrovna ve vlaku, který sháníte jsou už vyprodány. Kterým vlakem a kdy chcete jet?

  8. Prosím, za kolik kč je možné zakoupit nejlevněji jízdenku i zpáteční Břeclav-Nice a Nice – Břeclav 1.září 2017 pro osobu nad 70 let a osobu do 60 let bez slevy.
    Děkuji Schiffmann

    1. ČD nabízejí v roce 2017 jízdenky na přímý vlak Břeclav-Nice Ville a Břeclav-Monaco za 125,5€/osobu jedním směrem. Jízdenku je potřeba koupit na mezinárodní pokladně ČD. Neuvádějí slevu nad 60 let. Ruské dráhy prodávají jízdenku jen 2 měsíce předem a nákup přes jejich web je docela nepřehledný. Jinak přímý vlak v pátek 1.9.2017 má z Břeclavi dle jízdního řádu do jižní Francie jet.

  9. Dobrý den, na eshopu DB nejde koupit on-line jízdenku ani po zadání čehokoliv.Hlásí to, že ji pošlou poštou ale o ceně ani památky. Chtěla jsem z Norimberka do Avignonu.Jízdenku bych potřebovala z Prahy , ale jde to jen železnicí do Basel, kde se musí přesednout na TGV ale koupit to nejde ani z Basel ani z Norimberku.Poradíte mi ? děkuji Jaroslava

    1. Dobrý den, přímou jízdenku z Prahy až do Avignonu přes eshop německých drah DB nekoupíte. Lze ji však koupit z Regensburgu s odj 10:29, přestupem ve Frankfurtu a příj. do Avignonu 21:08 např. na příští týden v sobotu 26.11. za 99.8€. A do Regensburgu se dostanete přímým vlakem s odj. z Prahy v 5:12, příj. Regensburg Hbf 9:29, v eshopu DB jízdenka za 23€, v eshopu ČD 386 Kč. Při nákupu z eshopu DB mohou jet s vámi až 4 vlastní děti nebo vnoučata zdarma. U eshopu ČD musejí platit poloviční jízdné.
      Druhou možností je jet IC busem DB z Prahy 7:25 do Norimberku příj. 11:03 za 14€ při nákupu přes eshop DB a na druhou jízdenku z Norimberku (odj. 11:39) s přestupem v Karlsruhe a příj. 21:08 do Avignonu, kterou lze koupit opět přes DB např. na příští středu 23.11. za 79,80€. U této varianty je riziko zpoždění autobusu, na který vlak v Norimberku nečeká.
      Hodně štěstí při výběru! L.

  10. Dobrý den, jak je to s větším zavazadem (např.kufrem) a jeho váhou? Nemám zkušenost s mezinárodní vlakovou dopravou a nevím, jestli kufr k sobě do vlaku, jestli se povoluje nějaká váha, nebo se někam odevzdává a ukládají ho do jiného vagónu….jedu z Prahy do Mannheimu a pak TGV do Paříže. děkuji za odpověď, Šárka

    1. Dobrý večer, pro vlak TGV z Německa do Francie nemají ani německé ani francouzské dráhy žádná zvláštní omezení. Váha se ve vlaku neřeší vůbec a německé dráhy u zavazadla jen uvádějí, že by mělo být „obvyklých rozměrů“. Zavazadlo si berete sebou do vagónu, kde sedíte. Buď se vleze pod vaše sedadlo nebo jsou v každém vagóně odkládací prostory pro objemná zavazadla. Pokud však pojedete z Prahy do Mannheimu IC busem, tam už omezení je: lze přepravovat pouze 2 zavazadla/ osobu do rozměru 70x50x30 cm. Váhu opět nikdo nezkoumá. Luboš

  11. Dobrý den, mohu se prosím zeptat  na nejlevnejsi spojeni z Francie (Nice) do ČR? aby byl nejpozději 9.10. v ČR. Stále se mi nedaří nic najít, možno i s přestupy, děkuji

    1. Jedina moznost je primy nocni vlak Nice – Breclav s odj. v sobotu pred desatou vecer z Nice a prijezd v nedeli 17:50 do Breclavi. Jizdenky prodavaji Ceske drahy nebo eshop ruskych zeleznic. Ve vlaku jsou razeny velmi komfortni lehatkove a luzkove vozy Siemens. Viz tecenze cestovatelu vyse v clanku.

  12. Dotaz.
    Je nějaká cestovní kancelář která se zabývá zájezdy pouze cestováním vlakem po Evropě?Kde se nachází?

    1. pouze na vlaky ČD Travel v Praze (momentálně nefunguje jejich web), taky vlaky: CK Praděd Zábřeh, Cestovka Pohoda.

  13. Dobrý den, řešíme na cestu z Prahy do Marseille (resp. do Avignonu) s přestupem v Mannheimu na konec září. Jsem trochu nesvá z časové rezervy, když příjezd autobusu je ve 14:15 a vlak do Avignonu odjíždí ve 14:39. Nemám vůbec zkušenosti s takovým cestováním, myslíte, že časová rezerva je dostatečná? Trochu se bojím aby se autobus nezdržel někde na cestě. Když jde o Deutche Bahn v obou případech, nečeká vlak na autobus? Nerada bych tam pak zůstala na nádraží. děkuji předem za odpověď.

    1. Dobrý den, vlak v žádném případě nečeká na autobus i když je od stejné společnosti. Doporučoval bych vám sice trochu dražší, ale spolehlivější cestu jen vlaky s přestupem v Regensburgu a Frankfurtu. V Avignonu budete stejně, akorát z Prahy už musíte po páte ráno. Jízdní řád je uveden výše na této stránce. Šťastnou cestu vlakem!

  14. Prosím Luboše o pomoc.
    Chci cestovat 23. nebo 24.9. do Perpingnanu , tj. jižní Francie. Myslím, že by vyhovoval vlak Manheim-Marseille, s tím, že bych v Avignonu mohl přestoupit. Jsem už starší , jazyky neumím a tak mám s najitím spoje, objednáním i zaplacením dost problém. Zpět bych chtěl jet 3.10. 2016 z Perpingnanu. Zkusíte mi najít spoje a poradit. Jo a mám s sebou malého jezevčíka, jak jemu koupit jízdenku? Děkuji za ochotu. Petr Šolc

    1. Nejrychlejší spoj je IC busem odj. Praha hl.n. 7:25, příj. Mannheim Hbf. 14:15 od 29 € vč. rezervace a dále TGV odj. Mannheim Hbf. 14:39, příj. Lyon Part Dieu 19:56 od 39€, přestup na TGV odj. Lyon Part Dieu 20:10, příj. Perpignan 23:48. od 30€. Dražší spojení, ale s více časem na přestup v Německu je přes Regensburg (jízdní řád je výše na stránce). Popsané ceny platí při nákupu z eshopu německých drah z Prahy do Mannheimu a z Mannheimu do Lyonu. Z Lyonu dále do Perpignanu je potřeba využít eshop francouzských drah SNCF. Německé dráhy mají eshop v češtině, frnacouzské jen v angličtině nebo němčině. Jízdenky je však možné koupit nejdříve 3 měs. před cestou, přičemž platí, čím dřív kupujete, tím je cena výhodnější. Podrobný návod jak jízdenky kupovat na eshopu německých drah. Co se týče přepravy psa, zde jsou informace

  15. Dobrý den, chtěla bych jet na dovolenou Marseille s malým psem, prosím napište mi zda je to možné a zda musí mít i on jízdenku, děkuji Irys

  16. Dobrý den,
    potřebovala bych se dostat z Prahy do Marseille a zpět (tam 25.3., zpět 3.4.). A našla jsem dle Vašich rad spojení, ale bohužel u těchto spojů je napsáno následující: Informace o ceně nejsou možné, Není možný internetový prodej. Můžete mi k to mu něco poradit? Děkuji. Pěkný den.

    1. A zkoušela jste cestu rozdělit tak jak je výše v návodu ČR – Německo a Německo – Francie? Přímou jízdenku Praha – Marseille za výhodné ceny vám německé dráhy nenabídnou. Mně pro váš datum vychází Praha – Mannheim vlakový bus 29€, Mannheim – Marseille už je akční jen 1. třída za 139 nebo normální flexjízdenka za 145€ do dvojky, zpět 3.4. Marseille – Mannheim 99€ akční 2. třída, Mannheim – Praha vlakový bus 29€. Ceny jsou vyšší protože jedete tam v pátek (navíc velikonoce) a zpět v neděli a už za týden. Příště doporučuji kupovat s předstihem. Pokud vůbec chcete sehnat lístky za tyto ceny, doporučuji kupovat co nejdříve.

  17. Dobrý den,ráda bych informaci o dopravě vlakem Praha -marseille i zpáteční období září 2016 – cenu -dobu jízdy – koupě kde zakoupit děkuji Vesecká M.

    1. D.den, dobu jízdy a možná spojení Praha – Marseille naleznete nad komentáři na konci článku. Jízdenku je potřeba rozdělit na 2: Praha-Německo a Německo-Marseille.
      Varianta 1: Jak jízdenku pro IC bus Praha – Mannheim, tak jízdenku na rychlovlak TGV Mannheim – Marseille je nejvýhodnější koupit z eshopu německých drah a nejnižší celková cena k dnešnímu dni je cca 70€ jedním směrem. IC bus na září ještě ve vyhledávači spojení nenajdete, jejich jízdní řády se aktualizují několikrát ročně, loni však jezdil tento spoj celoročně, tak asi bude i letos.
      Varianta 2: Pokud pojedete z Prahy vlakem do Regensburgu, je nejlepší koupit Praha – Regensburg z eshopu ČD (386 Kč), jízdenka Regensburg – Frankfurt – Marseille je potřeba koupit z eshopu německých drah (99 €).
      Dnes však na obou eshopech jízdenky na září nenajdete, prodávají se nejdříve 120 dní předem. Pokud jízdenku kupujete hned po začátku prodeje, máte jistotu, že bude za nejnižší možnou cenu.

      Pokud budete chtít výhodnou jízdenku německých drah max. 1 den před cestou vrátit, bude vás to stát 17,5€, je potřeba však při nákupu vyplnit registraci. Včasná jízdenka Evropa z eshopu ČD nelze vrátit.

    1. Ano, na mezinárodní pokladně ČD se dají koupit jízdenky v tzv. tarifu NRT. Problémem je vysoká cena: Praha – Paříž cca 5 000 Kč, na druhou stranu nejsou vázány na konkrétní vlak, pouze na konkrétní trasu. A k tomu musíte ještě připočíst příplatek za povinnou rezervaci ve vlacích TGV, který může klidně dosáhnout i 15 €. Při nákupu jízdenky z eshopu DB Bahn za akční cenu na konkrétní vlak je již rezervace zahrnuta v ceně.

  18. Dobrý den,

    ráda bych jela rychlovlakem + autobus z Prahy do Lyonu nejlepe 3. 01. 2016 nebo 4. 01. 2016 (pouze jednosmerne), můžete mi napsat prosím celkovou cenu celé cesty a jestli vlak jezdí?

    Děkuji, Julie Hrncirova

    1. Na odjezd v pondělí 4.1. se dnes dají sehnat jízdenky německých drah DB Bahn pro vlakový IC bus Praha – Mannheim za 29 € vč. rezervace (v neděli 3.1. za 44 €) a na rychlovlak TGV Mannheim – Lyon za 59 € vč. rezervace (v neděli 3.1. za 89 €). Tato cena platí jen při nákupu přes eshop DB Bahn

Napsat komentář: Irys Zrušit odpověď na komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *