IC Bus Praha – Mnichov

bus Praha - Mnichov
IC Bus DB Bahn, zdroj: DB

LINKA JE MIMO PROVOZ !

Od roku 2020 IC bus Praha – Mnichov německé dráhy již neprovozují. 

Autobusem z Prahy do Mnichova Vás německé dráhy DB přepravily do roku 2019 za 4¾ hodiny. Vlakový bus měl označení IC Bus (InterCity) a platily pro něj výhodné jízdenky DB, které začínaly již na 15 € (380 Kč) pro trasu Praha – Mnichov nebo zpět. A pokud cestovaly děti do 15 let alespoň s jedním ze svých rodičů nebo prarodičů, potom cestovaly zdarma!

Jízdní řád autobusů Praha – Mnichov
(2019)

Praha hl.n. (zast. Wilsonova) odj. 10:15 13:50 17:15
Regensburg Hbf. příj. | 17:10 |
Mnichov, ZOB (Hackerbrücke) příj. 14:55 18:55 21:55

V Praze autobusy do Mnichova odjížděly ze zastávky na magistrále před nádražní budovou (úroveň kolejí). V  Mnichově bus končil na autobusovém nádraží Hackerbrücke, které je vzdáleno 700m od vlakového hlavního nádraží.

IC bus Praha-Mnichov

Tipy na ubytování v Mnichově

na konkrétní hotely a penziony u nádraží München Hbf, v centru města, s výbornými recenzemi za výhodnou cenu nebo na levné ubytování v hostelech

Jízdní řád autobusů Mnichov – Praha
(2019)

Mnichov, ZOB (Hackerbrücke) odj. 7:35 10:15 16:15
Regensburg Hbf. odj. 9:20 | |
Praha hl.n. (zast. Wilsonova) příj. 12:40 14:55 20:55

Autobusem IC bus Praha – Mnichov

Doba jízdy autobusem 4h 40min
Místo odjezdu autobusu Praha hl.n. (zast. Wilsonova)
Místo příjezdu autobusu Mnichov, ZOB (Hackerbrücke)
Cena jízdenky na autobus 380 Kč
Autobusový dopravce Německé dráhy DB
Vzdálenost 389 km
Průměrná rychlost busem 83 km/ h

Autobusové nádraží v Mnichově

Mnichov autobusové nádražíCentrální autobusové nádraží v Mnichově (Zentraler Omnibusbahnhof München), skráceně Mnichov ZOB, je moderní nádraží, bylo otevřeno v roce 2009. Na autobusovém nádraží najdete základní služby jako je toaleta, úschovna zavazadel, bankomat, pošta, lékárna, supermarket Lidl nebo drogerie DM. Hlavní vlakové nádraží München Hbf je vzdáleno cca 700 m, nejbližší stanice tramvaje (S-Bahn) se jmenuje Hackerbrücke a do centra Mnichova je to cca 3 km. Více informací o autobusovém nádraží München ZOB (Hackerbrücke).

odkazy:
IC bus Praha – Norimberk
IC bus Praha – Mannheim

Zpět: ceny vlakových jízdenek do Německa

28 komentářů u „IC Bus Praha – Mnichov“

 1. Jak jezdí IC bus München – Praha v roce 2020?
  Jede také 5.2.2020? Nikde to nemůžu najít.
  Děkuji

 2. Dobrý den. Rád bych se zeptal jestli mohu použít poukaz od cestovky Rail&Fly na IC bus Německých drah Praha – Norimberk.

 3. Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na cestování s dítětem téměř 3-leté. Musím mít pro dítě vlastní autosedačku?

 4. Dobrý den, prosím, co znamená nadměrné zavazadlo? Největší rozměr mého kufru má cca 75cm. Chci cestovat s vnučkou z Prahy do Mnichova dne 10.8.2018 v 10,15hod

  Děkuji za odpověď

  Fridrichová

  1. Cestující může mít sebou 2 zavazadla o rozměrech 70 x 50 x 30 cm. 5 cm vám nikdo nebude premerovat. pokud je v zavazadlovém prostoru místo, vezmou i více zavazadel.

 5. Jízdenky na autobus Praha – Mnichov nebo zpět Mnichov – Praha se v březnu dají sehnat za 9,9€ a to i na následující pracovní den na vybrané spoje.

  1. Blízko autobusového nádraží je stanice München Hackerbrücke příměstské dráhy S-bahn. Linka S1 jede na mnichovské letiště 41 min. Cena cca 11€ pro 4 zóny/ osobu, pro skupinu až 5 osob cca 24€.

  2. Na letišti hledej značku Sbahn je to pod Terminalem1 v podzemí sjedes po jezdicich schodech (to je něco jako naše metro v Praze -čtyři vagóny červené barvy)kup si jízdenku za 5,8euro(pokuta za jízdu načerno je 60euro)nastup si do vlaku S8 směr Hersching a ve vlaku si prohledni trasu vlaku S8 a uvidíš svoji stanici Häckebrücke, kde vystoupíš a pěšky dojdeš na autobusove nádraží

 6. Dobry vecer, rada bych se zeptala, zda ridici na trase Mnichov – Praha mluví cesky. Planuji poslat samotne dite ve veku 14 let. Dekuji

  1. Dobrý den, ano většinou mluví česky. Autobusy do Mnichova pro německé dráhy zajišťuje česká Student agency.

   1. Mám ještě jednu otázku. Pokud cestuje čtrnáctileté dítě bez dospělé osoby, potřebuje ještě nějaké potvrzení nebo souhlas rodičů? Děkuji za odpověď.

    1. Od 13let cestuje dítě bez doprovodu cestuje s předem zakoupenou jizdenkou, takže personál na objednané lince o dítěti ví a budou ho mit na očích.

 7. Dobry den,nevim,zda jsem na spravne adrese,ale rada bych za sebe a dalsi 3 cestujici podekovala za fantastickou jizdu a kompletni superpeci obema ridicum autobusu c.42052,odjezd z Mnichova 10,15 hod.,prijezd do Prahy cca ve 14,5 hodin dne 10.9.2017.Prestoze cestuji autobusem do Mnichova pomerne casto, tak mimoradnou peci, uzasny kontakt ridicu s cetujicimi, vysoce kvalitni jizdu, proste uzasny zazitek. Byla bych rada,kdyby temto panum nekdo vyjadril obdiv,diky a doufam,ze se mi podari jeste nekdy pri svych cestach se s nimi potkat.Toto neni jen muj nazor,ale i dalsich cestujicich,kteri jsme sedeli v prizemi autobusu.Preji Vasi firme jen same vyborne ridice,ale dulezity je rovnez obetavy kontakt s ridici v prubehu cele cesty.
  Dekuji a tesim se na dalsi jizdu s Vasi firmou.

 8. Dobrý den, potřebovala bych informaci, zda-li jezdí Bus Prahy do Mnichova dříve, než v 10.00hod. Letadlo letí z Mnichova v 10.00tzn. že tam musíme být 2 hodiny předem, tj. v 8.00hod. tudíž z Prahy byhom museli cca 03.00hod.?? Jedná se o datum 8.7., případně zpět 16.7. kolem 11.00hod.? Děkuji za odpověď Blanka

  1. Bohužel na 8h ráno se na letiště do Mnichova z Prahy IC busem ani vlakem nedostanete. Zkuste jiného dopravce.
   Zpět můžete 16.7. jet 10:24 nebo 12:24 S bahn na Munchen Hbf, dále rychlovlak ICE do Norimberku a odtud IC bus do Prahy příj. 16:25 nebo 18:25. Dnes jízdenka pro toto spojení MUC München Airport – PRAHA vychází na 29€.

  2. Mila paní na letiště v Mnichově jezdí z Prahy Florence ve 23.55h,stanoviště či. 17 autobusová společnost Flixbus na letiště přijíždíme většinou kolem půl šesté ráno a jste přímo před vchodem do Terminálu 2, že kterého projděte do Terminalu 1.Do Prahy se můžete vrátit pak v 00.44 odjezd z té samé zastávky na letišti v Mnichově. Jezdí každý den a jsou spolehlivý,jezdím s nimi vždy na poslední chvíli už skoro ještě rok a nikdy se nezpozdili…zpáteční jizdenka stojí 1100Kči a objednáte se přes aplikaci Flixbus platíte kartou, musíte mít sebou elektronickou jízdenku v mobilu…pište Flughafen München Terminál 2,přeji pěknou dovolenou a spokojeně cestujte na letiště přímo z Prahy Flixbusem. Je to jediná společnost, která jezdí přímo na mnichovské letiště!

 9. Dobry den, potrebovala bych se se synem dostat na letiste do Mnichova prvni tyden v srpnu. Chapu spravne dle jizdniho radu, ze spoj na letiste jezdi pouze do 30.7.??

  Dekuji za odpoved Tereza

  1. Dobrý den, zatím je pro všechny IC busy Praha-Mnichov jízdní řád platný do 30.7. Bude jezdit asi i dále, ale to bude známo až cca 1-2 měsíce před tímto datem. Na začátek srpna půjde koupit jízdenky pro vlaky s přestupem již začátkem května (tedy 3 měsíce před cestou). Luboš

 10. Dobry vecer,
  12.dubna chci z Prahy do Mnichova ,asi ve 12hod.v poledne . Zpatky 16.dubna v poledne z Mnichova do Prahy.Jsem seniorka 65let.
  Jakou cenove vyhodnou jizdenku si mam koupit???
  Dekuji AD

  1. Autobus německých drah IC bus Praha – Mnichov, odj. z Prahy 10:00, příj. Mnichov 14:53 a při koupi jízdenky dnes na termín 12.4. stojí 25€. Autobus zpět z Mnichova do Prahy jede 10:15 a na neděli 16.4. vyjde na 19€. Ceny jízdenek se s blížicím odjezdem obyvkle zvyšují.

 11. 14.března 2017 přiletí na letiště v Mnichově 3 moji rodinní příslušníci, kterým bych chtěl zarezervovat a koupit odtud jízdenky do Prahy. Jak to nejlépe provést? Děkuji za odpověď.

  1. Pokud chcete jet přímým IC busem Mnichov letiště – Praha, odj. 16:45, pak nejlépe přes eshop německých drah, postup a odkaz výše ve článku. Do pole „odkud“ zadáte MUC München Airport. Cena za osobu vychází při včasném nákupu na 19€, děti do 15 při cestě s rodičem nebo prarodičem zdarma. Jízdenku jim kupte dohromady jednu. POZOR: při nákupu jízdenky musíte uvést jméno, datum narození, bydliště a číslo české občanky (pas není možný) alespoň jednoho cestujícího z té skupiny. A tento cestující se musí při cestě tímto průkazem prokázat v autobuse. Online jízdenka vám přijde na mail, můžete ji tedy příbuzným přeposlat. Návod jak postupovat krok za krokem při nákupu z eshopu německcýh drah.

  1. Dobrý den, v IC busu Praha – Mnichov žádnou slevu na průkaz ZTP/P bohužel nedostanete. A je jedno zda byste jízdenku z Prahy do Mnichova kupovala přes eshop německých drah nebo přes České dráhy. Pokud chcete jízdenku na IC bus do Mnichova koupit co nejlevněji vyplatí se ji koupit přes německé dráhy alespoň týden dopředu, o víkendech a v sezóně i dříve. ČD prodávají jízdenky na autobus taky, ale hrozně draho. U nich je výhodnější vlak.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *