Jak koupit jízdenku německých drah DB

Chci co nejlevněji koupit jízdenku na vlak z ČR do Německa, příp. z Německa do jiné země (např. Švýcarska, Itálie, Francie, Dánska, Beneluxu, …). Vše je možné provést přes internet s platební kartou a českým občanským průkazem nebo pasem alespoň 1 den před cestou.

Pro dosažení co nejnižší ceny je potřeba nakupovat s předstihem a jako začátek cesty vybrat nějaké velké české nádraží (Praha, Brno, Ostrava, Olomouc, apod.). Jízdenka by měla začínat nebo končit na nádraží v Německu. Při tranzitu přes Německo do třetí země musím většinou jízdenku rozdělit na dvě (z ČR do Německa a z Německa do třetí země). Výjimkou jsou jízdenky z ČR do Švýcarska nebo Dánska, které není potřeba dělit. V třetích zemích je potřeba jako cíl opět vybrat nějaké velké město.

Postup nákupu jízdenky DB (německé dráhy):

1/ Otevřete vyhledávač spojení a nákupu jízdenek DB
jak koupit jízdenku DB Bahn2/ Na úvodní stránce „Hledání“ vyberte start a cíl cesty, termín, v sekci „Údaje o spojení“ nechte vybránu předvolbu „preferovat rychlá spojení“, na cenu mezinárodní jízdenky to má minimální vliv. Čas přestupu ponechte „normální“, změnit to můžete i v dalším kroku. V sekci „Cestující“ vyberte počet, a pokud cestujete s dětmi, vyplňte i děti do 15 roků, aby s Vámi mohly cestovat zdarma. Pokud to neuděláte nejpozději při potvrzení objednávky pro dospělou osobu, později už byste pro děti museli koupit další jízdenku. Nakonec potvrdíte zadané údaje stiskem červeného tlačítka „Hledat“.

nákup vlakové jízdenky do Německa3/ Na další straně „Výběr“ se zobrazí přehled vyhledaných spojení s akční cenou (kolonka Nabídka slevy) a normální cenou (Flexpreis). U některých spojení není zobrazena cena, ale tlačítko „spočítat cenu“. Podrobnosti o vybraném spojení (přestupy apod.) rozbalíte kliknutím na šipku na začátku řádku. U vybraného spoje pokračujte poklikem červeného tlačítka „k výběru nabídky“ nebo „spočítat cenu“. Objeví se červené upozornění, že máte zadat věk cestujících, příp. „Birth date“. Vyplníte věk a potvrdíte přes „Aktualizovat“ nebo „Determine price“. Opět vyberete spoj přes červené tlačítko „k výběru nabídky“.

4/ Zobrazí se Vám 3 typy jízdenek vč. podmínek jejich využití a storna:

 • Super Sparpreis – jen pro konkrétní spoj, nemožnost storna.
 • Sparpreis – jen pro konkrétní spoj + bezplatná MHD na počátku nebo konci cesty ve 126 německých městech (při cestách nad 100 km), možnost storna nejpozději 1 den před cestou, částka za stornovanou jízdenku ponížena o 10€ a vložena na poukázku pro nákup nové jízdenky (poukázka platí 3 roky a může ji využít kdokoliv).
 • Flexpreis – můžete jet kterýmkoliv vlakem na trase v den platnosti + bezplatná MHD na počátku nebo konci cesty ve 126 německých městech (při cestách nad 100 km), bezplatné storno s vrácením peněz před 1. dnem platnosti, pak za poplatek 19€.

Navíc je vám nabídnuta akční cena za 1. třídu. Vyberte variantu jízdenky a stiskněte „Dále“.

registrace DB Bahn
registrační formulář při nákupu DB Bahn

5/ V dalším kroku „Jízdenka & rezervace“ se můžete registrovat nebo nakoupit bez registrace. Výhodou registrace je zjednodušení následného storna jízdenky a samozřejmě jednodušší opakovaný nákup. Při registraci budou vyžadovány vaše osobní údaje jako jméno a příjmení, příp. bydliště. Ve vlaku může průvodčí chtít předložit váš nějaký identifikační doklad – občanský průkaz nebo cestovní pas, zda  jméno na jízdence souhlasí s vaším. Na konci registrace zvolte, zda chcete vyplnit údaje z platební karty nebo „ukončit přihlášení bez platebních údajů“ a budete údaje z karty zadávat až při každém nákupu jízdenky. Před platbou Vám bude ještě nabídnuta možnost nepovinné rezervace místa a cestovní pojištění. Necháte zatrženu volbu, že chcete jízdenku poslat mailem.

Ve finálních krocích se dostáváte k platbě, ke kontrole objednávky a potvrzení.

Skupina cestujících nad 5 osob

české verzi eshopu německých drah DB lze koupit jednu společnou jízdenku pro max. 5 cestujících vč. dětí do 14,99 let, které cestují zdarma. Pro nákup skupiny od 6 do 30 osob máte 2 možnosti:

 • rozdělit skupinu na více jízdenek do 5 osob
 • nakoupit v německé verzi skupinovou jízdenku

Výhodou jízdenky do 5 cestujících je, že děti do nedovršených 15 let cestují zdarma a lze ji přes web stornovat. U skupinové jízdenky (od 6 do 30 osob) platí děti 6-14 let poloviční jízdné, ale pro dospělého může být trochu výhodnější cena za osobu. U skupinové jízdenky je vždy zdarma rezervace místa a celá skupina tak sedí pohromadě. Skupinová jízdenka nelze stornovat přes eshop !!!

Nákup skupinové jízdenky 6 – 30 osob

Po vstupu do eshopu DB v horním menu přepnete na německou verzi (Deutsch). Pak se ve 3 krocích proklikejte na skupinovou rezervaci, dle obrázku vpravo (1 – rozbalit vyhledávač, 2 – vybrat více než 5 cestujících, 3 – kliknout na Zur Gruppen-Reiseauskunft). Na stránce Gruppenreisen – Verbindungssuche zadejte odkud (von) a kam (nach), datum cesty tam (Hinfahrt), příp. i zpět (Rückfahrt). Zbytek nechte ve výchozím nastavení a zadejte počet cestujících: Erwachsene – dospělí, Kinder 6-14 Jahre (děti 6-14 let), Kinder 0-5 Jahre. Ve skupině s dětmi musí být vždy alespoň 1 dospělý. Pokud ve skupině budou i děti, budete muset v dalším kroku zadat i věk každého z dětí, jinak se dostanete rovnou na stranu ceny za jízdenku pro celou skupinu. Další postup nákupu je obdobný jako u české verze eshopu německých drah.

Přeprava zavazadel zdarma

Do vlaku do Německa nebo z Německa do další země (např. Francie, Švýcarsko) si můžete vzít zdarma:

 • příruční zavazadlo jako aktovka, laptop, ruksak, kufr nebo kufr na kolečkách atd.
 • jedno větší zavazadlo bez omezení hmotnosti a rozměru, ale takové aby jej unesla jen jedna osoba
 • dětský kočárek, skládací kolo, koloběžka, sportovní vybavení (např. lyže, surfovací prkna)

Podmínky výměny nebo vrácení jízdenky německých drah DB Bahn.

Přehled akčních cen vlakových jízdenek z ČR do Německa

67 komentářů u „Jak koupit jízdenku německých drah DB“

 1. Dobrý den, prosím, chápu správně, že při nákupu Super Sparpreis u DB mohu cestu nastoupit i dřívějším vlakem, něž je uvedeno na mé jízdence, pokud jde o vlak RB? (Se Super výhodnou cenou můžete cestovat pouze v objednaném spoji. Nabídky platí v Německu ve vlacích ICE, IC/EC. Vlaky místní dopravy (např. RE, RB, IRE nebo S-Bahn a vlaky nestátních železničních společností) můžete pro příjezd na nádraží a odjezd do cílové stanice použít tehdy, jestliže jste si je přiobjednali. Pro vlaky místní dopravy neexistuje vazba na konkrétní spojení. Vaši cestu však musíte ukončit do 10 hod následujícího dne.) Díky, Maťa

  1. Nevim co konkretne mate uvedeno na jizdence, ale regionalni vlaky mizete obecne vyuzit kterekoliv v dobe platnosti jizdenky.

 2. Zdravím,
  děkuji za, i pro mě jako seniora, jednoduchý a srozumitelný návod na koupi jízdenek do Německa. Jen bych uvítal informaci k jízdence na MHD k čemu držitele opravňuje, případně jaký je časový horizont – jedna jízda např. do hotelu, jeden den nebo do odjezdu. V mém případě se jedná o pobyt v Berlíně pátek až neděle. Budu vděčný za jakoukoliv informaci.
  Karel A.

 3. Dobrý večer, chtěla bych se zeptat jak se dostat vlakem z Mnichova do města Nice ve Francii,co nejrychleji a samozřejmě co nejlevněji.potrebuji i zpáteční jízdenku .děkuji vám předem za odpověď

  S pozdravem

  1. Dobrý den, většinou s prestupem v Stuttgart a Štrasburku a cena cca 100euro jedna cesta, záleží jak dlouho dopředu kupujete.

 4. Dobrý den, chci koupit jizdenku pro tři do Paříže a píše mi to tohle na DB
  Jednu nebo více rezervací není možné zakoupit podle Vašich přání. Tyto jsou označeny červeně.
  Rozhodněte se prosím, jak chcete pokračovat:

  Chcete pro červeně označené spoje rezervovat místo i bez ohledu na Vaše požadavky?
  Pravděpodobně nejsou sedadla pro více osob vedle sebe.

  To dostaneme místenku automaticky a každý někde jinde?Je to s Frankfurtu do Paříže a zpátky.
  Děkuji za odpověď a radu.

 5. Dobrý den, mám vyhlídnutý spoj z Prahy přes Drážďany a Frankfurt do Paříže. 1/10 odjezd 08:25, příjezd 20:41. Č. spojů: EC176, ICE 1558, TGV 9560.k uvedenému spojení jsem se chtěl zeptat ohledně přestupů. V Drážďanech je času dost, ale ve Frankfurtu jen 20 minut. Vůbec netuším jaká je zpožděnost vlaků v Německu, případně u těchto rychlovlaků, případně na tomto konkrétním spoji Drážďany-Frankfurt. Nebo čeká TGV na ICE? Nebo jak se dá řešit situace, když ICE má zpoždění, TGV nepočká a já zůstanu s kufrem na nástupišti? 🙂
  Díky, Martin

  1. Dobrý den, TGV NA ICE čekat nebude, pokud nebude zpoždění čelní krátké. Pokud budete mít jednu jízdenku na celou cestu, pak můžete pokračovat dalsim následujícím vlakem. Pokud jízdenku budete mít rozděleno ve Frankfurtu na dve a obe od DB, pak by také neměl být problém. Jen si pro jistotu nechte zpoždění potvrdit ma infocentru DB ve Frankfurtu.

   1. Díky za odpověď. 🙂 Právě, že Praha-Drážďany-Frankfurt přes ČD a Frankfurt-Paříž přes DB. V některý diskuzích jsem našel, že když mi vlak v Německu takto ujede, tak si dojdu na mezinárodní pokladnu, tam mi vystaví potvrzení o zpoždění a já pak s původní jízdenkou a tímto potvrzením můžu použít jakýkoliv vlak (jedno jestli ICE nebo TGV) směřující k cílové destinaci. Na ČD mi řekli, že to oni neví a od DB jsem zatím nedostal odpověď. Tak holt budu doufat, že 20 minut musí stačit. 🙂 Nebo to bude hodně dobrodružný. 🙂 M.

 6. Dobrý den, chci si koupit interrail jízdenku a potřeboval bych místenku do lehátka nebo lůžka na vlak z Vídně do Říma ale u okénka mi řekla paní že jí to nefunguje. Je možné že je to měsíc a půl před cestou již vyprodané? nebo je ještě moc brzy?

  1. Dobrý den, brzo to není, většinou se prodávají až 3 měsíce předem. Je možné, že jsou vyprodané. Pro cestující s Interrailem bývá omezený počet rezervací nebo lehátek.

 7. Dobrý den, nevím si rady. Mám koupen interrail global pas (u ČD). Nyní bych si chtěl zakoupit pouze místenku pro konkrétní spoj. 2.8.2022 vlak TGV 9576 z Mnichova hbf 6:46 do Paris est 12:31. U okýnka českých drah říkají, že mi místenku prodat neumí. Snažil jsem se tedy online, ale zatím neuspěšně. Umíte mi poradit na kterých stránkách bych ji sehnal? – vždy skončím natom, že tam nevidím slevu interrail global pas. Moc děkuji

  1. Dobrý den, zkoušel jsem to pres e-shop německých drah a pise to, že rezervace bez jizdenky není možná. Zkuste jeste web SNCF, pak jedině na nádraží před odjezdem v Německu.

 8. Dobrý den Luboši, mohl byste mi prosím nastřelit podle vašeho vyhledávání cenu cesty Praha Paříž a zpět? 4/7 – 8/7.
  1 dosp + 1 dítě 8 let. Nějak se zatím na DB neorientuji..
  Předem děkuji za rady. Samozřejmě co nejméně přestupů, co nejmenší cena :))))) Ale chápu, že minimálně 2 přestupy budou. Děkuji Veronika

  1. Veroniko, prestupy budou vždy min. 2, jeden v Mnichově a jeden ve Stuttgartu nebo Karlsruhe. Jízdenku si kupte Praha Mnichov pres CD eshop od 545 Kč prp dospělého a dítě, kupováno hodne dopředu. A zvlášť jizdenku Mnichov Paris pres e-shop německých drah od 80 euro pro obe. Z Prahy můžete jet 5:38 nebo 7:38, z Mnichova 12:27 nebo 14:47, v Paříži jste 18:05 nebo 20:41. Cestu zpět bych řešil obdobně pres Mnichov.

 9. Dobrý den pojedeme 4 z Berlina do Szczecina dne 14.8.2021 ve 14:53. Vidím, že je možná přeprava kol v omezeném počtu. Je možné si lístky na kola zarezervovat nebo koupit předem? Nemohu se k rezervaci kol dostat. Můžete mě prosím navést? Děkuji

 10. Dobrý den,chtěla bych se optat zda se dají jízdenky koupit na autobusových a vlakových nádraží. Jsem v Německu teprve 14 dnÍ a nevím jak se mám dostat z Albershausenu do Rottenburgu ( Neckar).
  Chtěla bych cestovat v pátek kolem 17:30ho a vrátit se v sobotu kolem 18:00h.
  Byla bych ráda kdyby jste byl tak hodný a nějak mi pomohl.
  Zkoušela jsem zakoupit jízdenku online, ale banka mi to zamítla,takže se objednání a platba neuskutečnila. Předem Vám dekuji a příjemný zbytek dne.

  1. Zdravím, ano vlakové jízdenky německých drah DB se dají koupit také na železničním nádraží. Akorát přes internet nakoupené předem vycházejí levněji.

 11. Dobrý den, potřebuji zpáteční jízdenku Dusseldorf letiště – Venlo na 16.5.2020 po 11h tam a 17.5.2020 po 13h zpět, vlaky mi to vyhledá, ale nedá se koupit online. Je někde možnost koupit na přepážce ? Děkuji

  1. Zdravím, na tyto regionální vlaky nelze přes eshop DB jízdenky koupit. Jsou to regionální jízdenky, které by mělo být možné koupit na nádraží.

 12. Dobrý deň, na tejto stránke som našla spojenie Hamburg Praha, vlak o 12.51 EC 177 a v Prahe ma byť o 19.36, ale keď som si ho cez link chcela vyhľadať, už tam takýto vlak nie je, teda sa nedá kúpiť lístok. Chcem cestovať 28.7. Ďakujem za odpoveď

 13. dobrý den,
  při kroku select nelze pokračovat – info je, že nelze uvedenou jízdenku koupit on-line. Že ji lze koupit pouze v DB travels centrech.
  chtěla bych jízdenku na 14.6.2019 pro dva dospělé a jedno 12-ti leté dítě – nevíte, kde dělám chybu?
  děkuji moc za odpověď
  lenka

  1. Zdravím, na některé trasy z jiných zemí do Německa nelze online jízdenku koupit. Odkud kam jízdenku sháníte?

 14. Dobrý den,
  V červnu pojedeme vlakem Züssow – Plzeň .
  4 dospělé osoby + 4 kola. Lístky na vlak jsem našel v klidu, jen s koly bude nejspíš problém.
  Něco ve smyslu, že když chceme s koly přes hranice musíme to vyřešit v Německu na pokladně. Nemáte nějaký nápad nebo radu?
  Děkuji

 15. Dobrý den,
  jsme 2 dospělí a 3 děti, hledám cestu vlakem z Norimberka, Mnichova, Prahy (je to celkem jedno, jde o pohodlí a cenu) do Paříže (co nejblíže nebo na co nejlepší spojení na Orly. Chápu, že bez přestupu nelze, tak tedy s minimem. Odjezd potřebujeme 16 nebo 17.11. návrat 6.12..

  1. Zdravím,
   do Paříže 17.11. cena pro 2 dospělé a 3 děti do 14,99 let:
   1/ z Norimberku 11:39 s jedním přestupem ve Stuttgartu, příj. Paris 18:05 za cenu 155€. Dá se jet z Norimberku už 9:52 s přestupem ve Frankfurtu, ale je dražší o cca 60€.
   2/ z Mnichova 6:28 bez přestupu, příj. Paris 12:13, cena pro všechny 170€,
   nebo z Mnichova 10:28 přestup Mannheim, příj. Paris 16:52, cena pro všechny 150€.

   z Paříže 6.12. cena pro 2 dospělé a 3 děti do 14,99 let:
   1/ z Paříže 13:53 s jedním přestupem ve Stuttgartu, příj. Norimberk 20:18 za cenu 130€ pro všechny.
   2/ z Paříže 15:43 bez přestupu, příj. Mnichov 21:36, cena pro všechny 145€,
   nebo z Paříže 10:55 s jedním přestupem ve Stuttgartu, příj. Mnichov 16:27, cena pro všechny 170€.
   Jízdenka pro celou skupinu za tyto ceny se dá sehnat s nákupem dnes, čím později kupujete tím většinou cena s blížícím se odjezdem roste.

 16. Dobry den, dostal jsem pracovni nabidku v Nemecku… male mestecko Hessisch Lichtenau (kousek od Kasselu), pricemz bydlim v Lipniku nad Becvou… chci se vyhnout dalkovemu cestovani autem, takze hledam vsechny rozumne alternativy… napriklad zaparkovat auto nekde pobliz (treba Bad Hersfeld) a dojizdet zaverecne desitky kilometru neni problem. Jake je nejrozumnejsi spojeni… Olomouc – Kassel / Bad Hersfeld? Za kolik se da jizdenka obvykle poridit?

  1. Zdravím, pokud jízdenku koupíte s předstihem cca 3 týdny, dá se sehnat přímá jízdenka Olomouc – Bad Hersfeld za 59,9€. Např. Olomouc odj. 6:13, přestup Praha a Dresden, příj. Bad Hersfeld 15:15.

   1. Planujeme vylet do Svacarska vlakem… dve rodiny s detmi. 4 dospeli a 4 deti (nejstarsi 11 let a nejmladsi 5 roku). Cilem je nektery ledovcovy express… takze asi Glacier Express Sv.Moric – Zermatt.
    http://www.svycarsko.com/cestovani-svycarskym-vlakem/
    Na vylet chceme vyuzit podzimni prazdniny = mame k dispozici 5 dnu od SO 26.10. do ST 30.10.
    Webu DB nam pise, ze pozadovana trasa (Olomouc Sv.Moric) se neda rezervovat on-line. Kde delam chybu? Ani cena jizdenky se mi nezobrazi… zvazujeme, jestli nahodou nebude vyhodnejsi CD se svoji vcasnou jizdenkou Svacarsko. A samotna cena na Glacier Express je pro mne taky zahadou… poradite prosim? Dekuji, Tomas Dohnal

     1. Dobry den Lubosi, dekuji Vam za radu, ale i pro trasu Praha – St. Moritz mi odpovida rezervacni system DB odmitave… We are sorry, but we can not sell your requested journey online… mam jit na pokladnu DB.
      Zkratka se mi nejak nedari. Je na Vas nejaky primy kontakt? …treba telefon?

     2. Přes eshop to nejde koupit na všechny spojení. Za 39,9€ to jde koupit na odj. z Prahy 7:45, přestup Munchen Hbf., Innsbruck, Sargans, Chur a příj. 20:58 St. Moritz. Další spojení za 59,9€ odj. 10:15 vlakový IC bus z Prahy do Mnichova, dále IC bus do Zürich HB a dále vlaky přes Landquart, Klosters Platz a Sagliains, příj. 23:54 St. Moritz. Další možností je koupit zvlášť jízdenku Praha – Mnichov na vlak od ČD a zvlášť přes eshop německých drah Mnichov – St. Moritz, např. za 19,9€ s odj. 14:03 a příj. 21:58. Pokud máte možnost koupit jízdenku na pokladně DB, můžete to zkusit přímo tam.

 17. Dobrý den, existuje ještě jízdenka Bayern-Böhmen-Ticket z Plzně do Mnichova? Mohu jízdenku koupit on-line nebo v Plzni na nádraží?
  Platí tato jízdenka také v německých linkových autobusech?
  Dříve ji bylo možno zakoupit až za hranicemi ve vlaku bez přirážky. Platí to stále?

 18. dobrý den,můžu si koupit jízdenku na IC bus Praha-NORIMBERK v den odjezdu na pražském nádražínebo přímo v autobusu, mám jízdenku na bus 8.05, ale cestuji z BOHUMÍNA mám na přestup 45 minut , může se stát ,že autobus nestihnu

  1. Jak v pokladně na nádraží, tak v autobuse si ji můžete koupit, pokud ještě budou volná místa. Jízdenka je však výrazně dražší než pokud ji koupíte přes eshop německých drah. Např. na dnes s odj. za hodinu stojí IC bus Praha – Norimberk cca 1500 Kč od ČD a na stejný autobus do Norimberka přes eshop německých drah 20€. Online jízdenku, která vám přijde mailem, však musíte před cestou vytisknout.

 19. Dobrý den, už nějakou chvíli se pokouším najít spoj do Oberhausenu z Essenu, případně Duisburgu nebo některého dalšího nejbližšího většího města. Cesta by měla být realizována na začátku listopadu (Mnichov – Essen a zpět, případně Praha – Mnichov – Essen a zpět), na webu ČD jsem bohužel nedohledala cenu na toto období, tak jsem zkoušela flixbus (tam mi ceny přijdou přijatelné z Mnichova do Essenu, ale do Oberhausenu s přestupem už je to šílené, tak hledám alternativy).
  Můžete prosím poradit, či existuje nějaká přímá linka, ať už je to bus nebo vlak z Mnichova/Prahy do Oberhausenu? Pokud ne, jaké jsou prosím možnosti, jak se dostat do Oberhausenu z Essenu/Duisburgu atd.? Našla jsem přímo na webu DB nejkratší možnost s S-bahn (17 minut): Essen Hbf->Oberhausen Hbf a místo ceny „VRR-Tarif“, předtím se mi podařilo najít něco od 8 Euro, tam byl čas nějaký 29 minut, tak předpokládám, že to byl jiný spoj… Úplně jsem se v tom ztratila.
  Omlouvám se za možná trochu rozsáhlejší dotaz a budu ráda, pokud mě jen trochu nasměrujete, případně doporučíte něco jiného hledat (bus místo vlaku do toho Oberhausenu apod.) 🙂
  Mockrát děkuji!
  S pozdravem Nikola

  1. Začátek listopadu je ještě hodně daleko. Přímá jízdenka Praha – Oberhausen nelze od německých drah koupit dřív než 3 měsíce před odjezdem. A pokud chcete jet z Prahy vlakem do Mnichova, tak ani výhodnou jízdenku Praha – Oberhausen přes web německých drah neseženete, do Mnichova musíte koupit od ČD a z Mnichova od DB. Dnes už ale nakoupíte jízdenku Mnichov – Oberhausen např. na 1.11.2017 za 29€ odj. z Mnichova 11:55 s 3 přestupy, odj. 13:46 s jedním přestupem nebo 15:22 s dvěmi přestupy. Vše nabízí eshop německých drah. Jak jízdenku koupit najdete výše v článku.

 20. Dobrý den,
  lze prosím v Mnichově OSOBNĚ zakoupit v den odjezdu do Prahy jízdenku na IC Bus? Někde v Büro zb.na Hbf nebo na Hackerbrücke?
  děkuji za odpověď

  1. Dobrý den, ano jizdenku na IC bus Mnichov – Praha lze zakoupit i na pokladne DB reisezentra München Hbf pred odjezdem autobusu. Cena je vsak výrazně vyšší než při nákupu přes eshop.

 21. Dobrý den, je možné koupit jízdenku osobně, nebo jen přes internet. Pokud ano, tak kam se mám dostavit. Děkuji.

  1. Německé dráhy veškeré jízdenky prodávají přes eshop. Dříve jejich jízdenky prodávalo také StudentAgency, ale jen v Praze a Brně.

 22. Prosím o radu, jak je možno k jízdence Praha -Hamburk Hbf na 22.7.2017, odjezd 8.28, příjezd 15.11 (2 osoby), získat jízdenku (a místenku) na 2 kola.

  1. Od německých drah lze jízdenku vč. místenky pro jízdní kolo zakoupit jen při současném nákupu jízdenky na vlak pro cestujícího. Při vyhledávání vhodného spoje je potřeba na eshopu DB zaškrtnout „Zobrazit jen spojení s možností přepravy kol“. Poplatek za jízdní kolo je 9€. Více info o jízdenkách a rezervacích pro bicykly https://www.bahn.de/hilfe/view/pk/cs/fahrradmitnahme.shtml
   České dráhy nabízejí jízdenku na kolo do Německa za 10€ + k tomu rezervaci pro kolo za 3€.

  1. Nerozumím dotazu. Jaký typ jízdenky (Flexpreis, Sparpreis), kde zakoupená (pokladna, eshop DB, …) a na jaký spoj?

 23. Dobrý den,

  chtěla bych si koupit jízdenku pro dva z Drážďan do Prahy.
  Je možno koupit i místenku a vybrat si místa sama? Abychom neseděli každý někde jinde.
  Děkuji.

  1. Místenku kupujete současně s jízdenkou nebo můžete i dodatečně. Při nákupu s jízdenkou je na stránce „Jízdenka a možnosti“ úplně dole pole „Chcete rezervovat místenku?“, které když zaškrtnete, tak vám hned nabídne 2 místenky, každou za 4,5€. Poté máte možnost zvolit zda chcete místenku u okna nebo do uličky a zda v kupé nebo ve velkoprostorovém voze. Ne ve všech vlacích je možnost si místo zvolit. I když vám ji systém vybere sám automaticky, tak pokud kupujte v jednom nákupu 2 jízdenky i s místenkami, tak vám je zvolí vedle sebe.

 24. Dobrý den,
  je prosím možné koupit jízdenku přímo ve vlaku (Vlak z Berlína a Drážďan)?
  Děkuji a zdravím,
  Eva Magalhaesová

  1. Dobrý den,
   ano je možné koupit jízdenku ve vlaku u německého průvodčího, ale není to výhodné. V dálkových vlacích ICE/EC zaplatíte jak vyšší tarif Flexpreis, tak navíc přirážku 12,5€. V regionálních vlacích a S-bahn není vůbec možné jízdenku ve vlaku koupit.

 25. Dobrý večer,prosím,kde stojí autobus z Prahy do Norimberku,myslím na hlavním nádraží.dekuji

 26. Dobrý den přeji. Chci pro přítelkyni koupit jízdenku z prahy do heidelbergu za výhodnější cenu. Na kolik by zhruba vyšla na e shopu? Kupoval bych tak dva týdny předem. Děkuji za info.

   1. Dobrý večer,v úterý jedu do Německa,do Fuldy,z Havířova.co mi prosím doporucite?Děkuji za odpověď.

    1. Jízdenku lze koupit přes eshop německých drah na úterý nejblíže z Ostravy do Fuldy na vlaky přes Prahu, Děčín a Drážďany za 80€ s odj. z Ostravy 5:29 nebo 7:29, případně až z Prahy do Fuldy vyjde při nákupu dnes na úterý 60€ a to IC busem z Prahy do Norimberku a odtud rychlovlkakem ICE do Fuldy.

 27. Dobrý den, prosím, plánujeme cestu vlakem z Hamburku do Drážďan – 3 osoby + 3 kola. Je nám jedno který den i hodina, týká se nás nějaká zajímavá sleva? Děkuji Jana Horáčková

  1. Dobrý den, nejlevnější jízdenka pro 3 osoby Hamburk – Drážďany vyjde z eshopu DB na 57€ + 3 kola na 27€. Žádnou množstevní slevu nelze získat. Slevu lze jen získat na Bahncard německých, rakouských nebo švýcarských železnic. Dále děti do nedovršených 15 let cestují zdarma, za kolo však platí poplatek 9€ á bicykl.

 28. mám , prosím, dotaz- jedná se mi o koupení jízdenky z Norimberku do Prahy IC busem.
  Mohu zakoupit osobně na Hbf Norimberk jízdenku do Prahy na IC bus ten den kdy odjíždím? Busy odjíždějí od Hbf několikrát denně, lze tedy někde v budově hl. nádraží zakoupit např. „“ na příští spoj““ jízdenku do Prahy? Nikdy totiž nevím dopředu, kdy budu odjíždět.
  děkuji za odpověď

  1. Ano jizdenku na IC bus Norimberk – Praha lze zakoupit i na pokladne DB reisezentra Nürnberg Hbf pred odjezdem autobusu. Cena 54€ je vsak výrazně vyšší než při nákupu přes eshop.

 29. Dobrý den, chtěla bych jet Railjetem do Vídně, ale nejde koupit jízdenka přes net. Koupím ji na nádraží v Praze? Nebo jak na to.

  1. Dobrý den, jízdenku pro railjet Praha – Vídeň německé dráhy přes eshop neprodávají. Je možné ji zakoupit z eshopu ČD. Běžná cena na nejbližší odjezd je 1100 Kč, 2-3 dny před odjezdem okolo 800 Kč, při včasném objednáním např.2 týdny předem se dá dostat na nejnižší cenu 524 Kč (záleží však zda to není okolo svátků nebo na začátku nebo konci víkendu). Na nádraží v Praze hl.n. lze také jízdenku o něco málo dráže koupit (oproti eshopu), ale opět platí, pokud kupujete s předstihem, je vždy levnější než pro nejbližší vlak.

 30. Dobrý den, chceme jet s manželem vlakem do Paříže. Manžel je zaměstnanec ČD, může tedy využít jízdenku FIP zdarma přes Německo i Francii a mně může vyřídit 50% slevu. Nevíte, zda se to dá uplatnit i při nákupu u Deutsche Bahn? Děkuji

  1. Dobrý den, přes eshop německých drah DB určitě nemůžete využít 50% slevu na FIP (na eshopu akceptují jen německou BAHNCARD, příp. rakouské a švýcarské varianty). Jízdenku se slevou FIP musíte koupit přes normální mezinárodní pokladnu ČD. Je ale otázka zda se vám to vůbec vyplatí. Např. akční jízdenka Mannheim – Paris na přímé ICE nebo TGV přes eshop německých drah kupovaná s předstihem vyjde na 39€, a poloviční jízdenka z běžné ceny 115€ vyjde na 57,5€. U té běžné jízdenky sice můžete teoreticky využít jaký vlak chcete (není vázána na konkrétní spoj jako ta akční), ale zase si k ní musíte koupit povinnou rezervaci, která vyjde na několik euro a ta akční už má rezervaci v ceně. L.

 31. Dobrý den. Musím jet z Mannheimu do Strasbourgu /Francie/ autobusem IC Bus. Do Mannheimu přijedu vlakem z Frankfurtu. Nevíte náhodou jak daleko je od vlakového nádraží Busbanhof, odkud mi autobus jede. Mám na přesun cca hodinu. Děkuji za informaci. Petr Šolc

  1. IC bus stojí cca 300m od nádražní budovy vpravo na ulici H.-von-Stephan-Str. Přestup byste měl zvládnout do 10 min.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *