Vlakové jízdenky do Itálie – cena a spojení

vlakem do Itálie
italský rychlovlak ETR500 v Miláně
(Wikimedia, StuporesMundi)

Vlakem do Itálie je to pořádný kus cesty. Odměnou za dlouhé putování vám budou nádherné výhledy na Alpy. A taky si do vlaku na rozdíl od letadla můžete vzít tolik zavazadel, kolik unesete.

Z Prahy se dostanete vlakem do Benátek, Milána, Verony nebo do Říma přes Mnichov. U denních vlakových spojení přesedáte většinou 2x (Mnichov + Verona), u některých spojení jen v Mnichově. A v Itálii se většinou svezete rychlovlaky EuroStar Italia (ES). Při cestě přes noc přestupujete jen v Mnichově na přímé noční vlaky do Benátek, Milána, Verony nebo Říma.

Nejlevnější jízdenky Praha – Benátky, Praha – Milán nebo Praha – Řím se dají sehnat od 1200 Kč, Praha – Verona od 50€ (1300 Kč). Této ceny lze dosáhnout při kombinaci jízdenky Praha – Mnichov od ČD za 367 Kč (nebo jízdenky na vlakový IC bus německých drah od 15€) a jízdenky Mnichov – Benátky/ Milán/ Řím za 33 € z české verze eshopu německých drah DB. U některých spojů Praha – Verona lze koupit za výhodnou cenu přímou jízdenku jen od německých drah. Jízdenky za výhodné ceny jsou vždy vázány na konkrétní spoj (návod jak ji na eshopu koupit) a je potřeba je kupovat v předstihu. Pokud jízdenku ve výhodném tarifu neseženete nebo nemáte ještě 28 let, stojí za zvážení síťová jízdenka InterRail Global Pass 5 z 15 dnů (pro neomezené cestování ve vybraných 5 dnech z 15). Ta vyjde na 206 € do 28 let, 267 € pro dospělé nebo 238€ nad 60 let. K této jízdence si však musíte připočíst ještě 10 € za povinnou rezervaci pro rychlovlak ES. V případě nákupu jízdenek od německých drah DB (ČR – Německo a Německo – Itálie) je už rezervace v ceně.

Pokud cestuje rodič s dětmi, vyplatí se jízdenka od německých drah DB, děti do 15 let cestují zdarma.

rychlý odkaz dolů do sekce
Praha – Benátky jízdní řád a cena jízdenky 2017/ 2018
Praha – Milano jízdní řád a cena jízdenky 2017/ 2018
Praha – Verona jízdní řád a cena jízdenky 2017/ 2018
Praha – Řím jízdní řád a cena jízdenky 2017/ 2018

Z Brna nebo Ostravy se vyplatí jet do Benátek, Verony, Milána nebo Říma nočním vlakem s přestupem ve Vídni, do Benátek lze jet i novými denními Railjety. Nejlevnější jízdenku Brno – Benátky pro denní spojení od 950 Kč nebo Brno – Verona od 1190 Kč koupíte přes eshop evropského prodejce vlakových jízdenek www.trainline.cz. Nákup je velmi jednoduchý a vše probíhá v češtině. Návod jak nakoupit. Jízdenku na noční vlak Nightjet z Vídně do Itálie je potřeba zakoupit na webu rakouských drah ÖBB.

rychlý odkaz dolů do sekce
jízdní řád a cena jízdenky 2018 Brno – Benátky
jízdní řád a cena jízdenky 2018 Brno – Verona
jízdní řád a cena jízdenky 2018 Brno – Milán
jízdní řád a cena jízdenky 2018 Brno – Řím

 

Praha – Benátky (2018)

Jedno noční spojení jen s jedním přesedáním v Mnichově. Jedno denní spojení s přesedáním navíc ve Veroně na italský rychlovlak ES. Z Prahy do Mnichova je možno zvolit buď vlak Západní expres (Ex) nebo německý vlakový IC bus. Viz níže v tabulce jízdní řády platné od 10.12.2017.

Jízdenku Praha – Venezia je potřeba rozdělit na dvě: pro vlaky Praha – Mnichov jízdenka již za 367 Kč v eshopu ČD a akční jízdenku München – Venezia z eshopu německých drah DB již od 65 € pro denní vlaky a od 33 € (sedadlo) nebo 49€ (lehátko) v nočním vlaku. Pro vyhledání spojení a nákup jízdenky z české verze eshopu německých drah DB zadejte odkud „München“, kam „Venezia“. Pokud pojedete z Prahy do München vlakovým IC busem, nejlevnější jízdenka vyjde přes německé dráhy DB na 15€.

V sezóně se často stává, že eshop německých drah nenabízí žádné jízdenky. Zkuste koupit jízdenku Mnichov – Benátky od 1333 Kč přes eshop evropského prodejce vlakových jízdenek www.trainline.cz. Nákup je velmi jednoduchý a vše probíhá v češtině. Návod jak nakoupit.

U jízdenek DB cestují děti do 15 let s rodiči nebo prarodiči zdarma.

Podrobný návod jak jízdenky na eshopu německých drah rezervovat a zaplatit.

Ex 362 IC bus Ex 360 IC bus Ex 352
Praha hl.n. odj. 5:33 10:00 7:33 17:15 15:33
Plzeň hl.n. odj. 7:10 | 9:10 | 17:10
München Hbf příj. 11:18 14:53 13:17 21:53 21:18
přestup EC 87 EC 89 EC 83   NJ 40463
München Hbf odj. 11:34 13:34 15:34 23:35
Verona Porta Nuova příj. | 18:58 20:56 |
přestup | italo ES 9759 |
Verona Porta Nuova odj. | 19:50 21:30 |
Venezia Santa Lucia příj. 18:10 21:03 22:40 8:24

Na přestup v Mnichově mezi IC busem a vlakem do Itálie doporučuji ponechat alespoň 1 hodinu, pokud by měl autobus z Prahy zpoždění. V Praze IC bus odjíždí ze zastávky na magistrále před nádražní budovou (úroveň kolejí). V Mnichově bus končí na autobusovém nádraží Hackerbrücke, které je vzdáleno 700m od vlakového hlavního nádraží.

Ubytování Benátky – akční ceny za nocleh

pro 2 osoby na zítra, klikněte a zvolte jiný termín i počet osob



Booking.com

 

Benátky – Praha

U denního spojení se přesedá ve Veroně (z italského rychlovlaku EuroStar na německý EC) a v Mnichově. U nočního spojení jen přesedání v Mnichově. Pro ranní spojení lze koupit přímou jízdenku Verona Porta Nuova – Praha od 60 € přes eshop německých drah DB. A k tomu jízdenku Venezia – Verona Porta Nuova lze koupit jen přes www.italiarail.com a to od 9€. U nočního spojení je potřeba jízdenku dělit na 2: Venezia – München od 33€ (sedadlo) od německých drah DB + Mnichov – Praha od 367 Kč v eshopu ČD. Příp. jízdenka München – Praha od 15€ na vlakový IC bus od německých drah DB, pokud chcete cestovat s dětmi do 15 let zdarma.

ES 9708 NJ 40236
Venezia Santa Lucia odj. 7:20 21:04
Verona Porta Nuova příj. 8:30 |
přestup EC 88 |
Verona Porta Nuova odj. 9:04 |
München Hbf příj. 14:26 6:10
přestup ALX 361 IC bus IC bus ALX 353
München Hbf odj. 14:43 16:00* 7:15* 6:42
Plzeň hl.n. příj. 18:50 | | 10:50
Praha hl.n. příj. 20:31 20:53 11:53 12:31

* Vlakové autobusy IC bus DB odjíždějí z autobusového nádraží Hackerbrücke, které je vzdáleno 700m od vlakového hlavního nádraží.

Jízdenka od ČD platí na vlaky ALX (provozované spol. Alex) a odjíždějící z München Hbf. Jízdenku lze zakoupit také jen pro úsek Mnichov – Plzeň za 288 Kč.

 

 

Brno – Benátky přes Wien a zpět (2018)

Jízdenka na vlak Brno – Benátky lze v předstihu koupit od 950 Kč. Můžete jet jedním denním (railjet = RJ) a jedním nočním spojem (RegioJet nebo railjet + Nightjet), vždy s přesedáním ve Vídni. Obdobné spojení je pro zpáteční cestu vlakem Benátky – Brno (viz níže jízdní řád 2018).

Nejlevnější jízdenku Brno – Benátky pro denní spojení od 950 Kč koupíte přes eshop evropského prodejce vlakových jízdenek www.trainline.cz. Nákup je velmi jednoduchý a vše probíhá v češtině. Návod jak nakoupit. Pro dosažení nízké ceny nočního spojení Brno – Benátky od 1050 Kč je potřeba rozdělit na dva úseky: Brno – Wien od 175 Kč (eshop ČD nebo regiojet) a Wien – Venezia od 34€ sedadlo nebo od 49 € lehátko (eshop ÖBB).

Děti do 14,99 let cestují s rodiči nebo prarodiči zdarma, pokud jízdenku na vlak koupíte od www.trainline.cz nebo ÖBB a uvedete jejich jméno a datum narození při nákupu jízdenky pro dospělého.

 

RJ 73 (ČD) RegioJet RJ 373 (ČD)
Brno hl.n. odj. 9:23 18:48 19:23
Wien Hbf příj. 11:03 20:23 20:49
přestup RJ 133   NJ 237
Wien Hbf odj. 12:32 21:27
Venezia Santa Lucia příj. 20:05 8:24

 

RJ 132   NJ 236  
Venezia Santa Lucia odj. 9:55 21:04
Wien Hbf příj. 17:35 7:55
přestup EC 100/272* RegioJet RJ 72 (ČD) RegioJet
Wien Hbf odj. 18:10 18:30 9:10 10:30
Brno hl.n. příj. 19:36 20:07 10:36 12:07

* přestup v Břeclavi z vlaku EC 100 na EC 272

 

 

Praha – Milán (2018)

Denní spojení je s přestupem v Mnichově na EuroCity do Verony a zde přestup na italský rychlovlak EuroStar Italia (ES) do Milána. Noční spojení pouze s jedním přestupem v Mnichově na NightJet (NJ) přímo do Milána. Z Prahy do Mnichova lze jet také vlakovým IC busem německých drah. Všechny jízdní řády platné od 10.12.2017 níže v tabulce.

Nejlevnější jízdenka Praha – Milan již od 1200 Kč vyjde pro noční spojení při kombinaci jízdenky Praha – Mnichov přes ČD eshop v ceně od 367 Kč + jízdenky München – Milano pro noční NJ z eshopu německých drah DB od 33 € na sezení. Pokud chcete cestovat zdarma s dětmi do 15 let, musí být obě jízdenky zakoupeny od německých drah DB (jízdenku je potřeba rozdělit na 2: ČR – Mnichov a Mnichov – Itálie). Jízdenku na vlakový IC bus Praha – Mnichov koupíte přes eshop německých drah DB od 15€ (Praha – München). Pro denní spojení je možné u německých drah koupit jen úsek München – Verona od 39€. Jízdenka Verona Porta Nuova – Milano Centrale lze koupit jen přes www.italiarail.com a to od 15€.

Podrobný návod jak jízdenky na eshopu německých drah rezervovat a zaplatit.

Ex 362 Ex 354 IC bus**
Praha hl.n. odj. 5:33 13:33 14:15
Plzeň hl.n. odj. 7:10 15:10 |
München Hbf příj. 11:18 19:15 18:53
přestup EC 89 NJ 40295*  
München Hbf odj. 13:34 20:10
Verona Porta Nuova příj. 18:58 |
přestup ES 9756 |  
Verona Porta Nuova odj. 19:32 |
Milano Centrale příj. 20:45 9:10

* Noční vlak NJ od 33 € na sezení, 49 € vč. lehátka do oddílu pro 6 osob, 59 € vč. lehátka do oddílu pro 4 osoby, 89 € lůžko v oddíle pro 2 a 129 € lehátko v jednolůžkovém kupé (vč. snídaně).
** IC bus odjíždí v Praze ze zastávky na magistrále před nádražní budovou (úroveň kolejí). V  Mnichově končí na autobusovém nádraží Hackerbrücke, které je cca 700 m od vlakového München Hbf .

Ubytování Miláno – akční ceny za nocleh

pro 2 osoby na zítra, klikněte a zvolte jiný termín i počet osob



Booking.com

 

Miláno – Praha

Denní spojení přes Mnichov – rychlovlak EuroStar Italia (ES) do Verony, přestup na vlak EuroCity do Mnichova a dále do Plzně nebo Prahy vlakem německé spol. Alex (ALX), příp. IC busem německých drah. Noční spojení vlakem NightJet (NJ) pouze s jedním přestupem v Mnichově na vlak Alex.

Nejvýhodnější je jízdenku vždy rozdělit na dvě: první Milano – München přes eshop německých drah za cenu od 73 € pro denní vlaky a pro noční vlaky od 33 € na sezení a druhou Mnichov – Praha z eshopu ČD od 367 Kč, příp. pro vlakový IC bus přes eshop německých drah za cenu od 20 €. To pokud chcete cestovat zdarma s dětmi do 15 let, musí být obě jízdenky zakoupeny od německých drah DB.

ES 9705   NJ 40235**
Milano Centrale odj. 7:15 20:40
Verona Porta Nuova příj. 8:28 |
přestup EC 88 |
Verona Porta Nuova odj. 9:04 |
München Hbf příj. 14:26 8:19
přestup ALX 361 IC bus* ALX 355
München Hbf odj. 14:43 16:15 8:43
Plzeň hl.n. příj. 18:50 | 12:50
Praha hl.n. příj. 20:31 20:55 14:31

* IC bus odjíždí v Mnichově z autobusového nádraží Hackerbrücke, které je cca 700 m od vlakového München Hbf.

** Noční vlak NJ od 33 € na sezení, 49 € vč. lehátka do oddílu pro 6 osob, 59 € vč. lehátka do oddílu pro 4 osoby, 89 € lůžko v oddíle pro 2 a 129 € lehátko v jednolůžkovém kupé (vč. snídaně).

 

Brno – Verona – Miláno přes Vídeň a zpět (2018)

Jízdenka na vlak Brno – Verona nebo Brno – Miláno lze v předstihu koupit od 950 Kč. Můžete jet jedním denním spojením s přesedáním ve Vídni, Innsbrucku a Veroně nebo jedním nočním spojem (RegioJet nebo railjet + Nightjet), s přesedáním jen ve Vídni. Obdobné spojení je pro zpáteční cestu vlakem Milano – Verona – Brno (viz níže jízdní řád 2018).

Nejlevnější jízdenku pro denní spojení Brno – Verona od 1 190 Kč nebo Brno – Miláno od 1 450 Kč koupíte přes eshop evropského prodejce vlakových jízdenek www.trainline.cz. Nákup je velmi jednoduchý a vše probíhá v češtině. Návod jak nakoupit. Pro dosažení nízké ceny nočního spojení Brno – Verona nebo Brno – Milano od 950 Kč je potřeba jízdenky rozdělit na dva úseky: Brno – Wien od 175 Kč (eshop ČD nebo regiojet) a Wien – Verona/ Milano od 29€ sedadlo nebo od 59 € lehátko (eshop ÖBB).

Děti do 14,99 let cestují s rodiči nebo prarodiči zdarma, pokud jízdenku na vlak koupíte od www.trainline.cz nebo ÖBB a uvedete jejich jméno a datum narození při nákupu jízdenky pro dospělého.

Jízdní řád Brno – Verona – Milano (2018)

RJ 73 (ČD) RegioJet RJ 371 (ČD)
Brno hl.n. odj. 9:23 15:48 17:23
Wien Meidling příj. 11:03 17:23 Hbf 18:49 Hbf
přestup RJ 564   NJ 233
Wien Meidling odj. 11:37 19:23 Hbf
Innsbruck Hbf příj. 15:44 |
přestup ECB 83 |
Innsbruck Hbf odj. 17:24 |
Verona Porta Nuova příj. 20:56 6:24
přestup   Italo 8998 |
Verona Porta Nuova odj. 21:12 |
Milano Centrale příj. 22:26 9:10

 

Jízdní řád Milano – Verona – Brno (2018)

Italo 8971 ECB 88 NJ 235
Milano Centrale odj. 6:34 20:40
Verona Porta Nuova odj. | 9:04 22:52
Venezia Mestre příj. 8:47 12:36 Innsbruck |
přestup RJ 132 RJ 867 |
Venezia Mestre odj. 10:07 13:14 Innsbruck |
Wien Hbf příj. 17:35 17:30 8:46
přestup   EC 100 EC 100 RJ 72
Wien Hbf odj. 18:10* 18:10* 9:10
Brno hl.n. příj. 19:36 19:36 10:36

* navíc přestup v Břeclavi z EC 100 na EC 272

 

Praha – Verona (2018)

Pro všechny denní vlaky lze zakoupit přímou jízdenku Praha – Verona od 50€ při nákupu přes eshop německých drah DB. U nočního spojení je potřeba jízdenku rozdělit na dvě: pro vlak Praha – Mnichov jízdenka již za 367 Kč v eshopu ČD + akční jízdenku München – Verona z eshopu německých drah DB již od 33 € (sedadlo) nebo 49€ (lehátko) v nočním vlaku NJ.

Ex 362 Ex 360 Ex 360 IC bus* Ex 354
Praha hl.n. odj. 5:33 7:33 9:33 10:00 13:33
Plzeň hl.n. odj. 7:10 9:10 11:10 | 15:10
München Hbf příj. 11:18 13:17 15:17 14:53 19:16
přestup EC 87 EC 89 EC 83   NJ 295
München Hbf odj. 11:34 13:34 15:34 20:10
Verona Porta Nuova příj. 16:58 18:58 20:56 6:24

* V Praze vlakový IC bus odjíždí ze zastávky na magistrále před nádražní budovou (úroveň kolejí). V  Mnichově bus končí na autobusovém nádraží Hackerbrücke, které je vzdáleno 700m od vlakového hlavního nádraží.

Ubytování Verona – akční ceny za nocleh

pro 2 osoby na zítra, klikněte a zvolte jiný termín i počet osob



Booking.com

 

Verona – Praha

Pro denní vlaky lze zakoupit přímou jízdenku Verona – Praha od 50€ při nákupu přes eshop německých drah DB. U nočního spojení je potřeba jízdenku rozdělit na dvě: akční jízdenka Verona – München z eshopu německých drah DB již od 33 € (sedadlo) nebo 49€ (lehátko) v nočním vlaku NJ + vlak Praha – Mnichov jízdenka již za 367 Kč v eshopu ČD.

  EC 88   EC 80 NJ 40235  
Verona Porta Nuova odj. 9:04 11:02 22:52
München Hbf příj. 14:26 16:25 8:19
přestup ALX 361 IC bus ALX 363 ALX 355 IC bus
München Hbf odj. 14:43 16:00* 16:44 9:43 10:15*
Plzeň hl.n. příj. 18:50 | 20:50 12:50 |
Praha hl.n. příj. 20:31 20:53 22:31 14:31 14:53

* Vlakové autobusy IC bus DB odjíždějí z autobusového nádraží Hackerbrücke, které je vzdáleno 700m od vlakového hlavního nádraží.

 

Praha – Řím a zpět (2018)

Vlakovou jízdenku Praha – Řím lze zakoupit jen pro noční spojení a musí být rozdělena na dvě: první jízdenka Praha – Mnichov od 367 Kč přes ČD eshop + druhou jízdenku „Munich (München)“ – Roma od 33 €/ sedadlo nebo 59 €/ lehátko pro noční NJ přes eshop německých drah DB. (návod jak ji na eshopu koupit)

Jízdní řád Praha – Florencie – Řím

Ex 362 Ex 354
Praha hl.n. odj. 5:33 13:33
Plzeň hl.n. odj. 7:10 15:10
München Hbf příj. 11:18 19:16
přestup EC 87 NJ 295
München Hbf odj. 11:34 20:10
Verona příj. 16:58 |
přestup ES 8525 |
Verona odj. 17:52 |
Firenze S.M.N. příj. 19:25 6:19
Roma Termini příj. 20:45 9:22

Ubytování Řím – akční ceny za nocleh

pro 2 osoby na zítra, klikněte a zvolte jiný termín i počet osob



Booking.com

 

Jízdní řád Řím – Florencie – Praha

Pro noční spojení jízdenka Roma – München od 33€ (sedadlo) nebo 49€ (lehátko) přes eshop německých drah DB + Mnichov – Praha přes ČD eshop v ceně od 367 Kč, příp. IC bus od 20 € od německých drah.

NJ 294  
Roma Termini odj. 19:04
Firenze odj. 21:49
München Hbf příj. 8:19
přestup ALX 355 IC bus*
München Hbf odj. 9:43 10:15
Plzeň hl.n. příj. 12:50 |
Praha hl.n. příj. 14:31 14:53

*IC bus odjíždí v Mnichově ze zastávky na autobusovém nádraží Hackerbrücke, které je vzdáleno 700m od vlakového hlavního nádraží. V  Praze se vystupuje na magistrále před nádražní budovou (úroveň kolejí).

 

Brno – Wien – Florencie – Řím a zpět (2018)

Z Brna do Vídně vlakem railjet od ČD, z Vídně nočním vlakem Nightjet s nákupem jízdenky od rakouských drah ÖBB. Jízdenku Brno – Florencie/ Řím je potřeba rozdělit na dva úseky: Brno – Wien (od ČD nebo ÖBB) a Wien – Itálie (od ÖBB), jinak ji nelze koupit.

odjezd příjezd Vlak Nejnižší cena
Brno hl.n. 17:23 Wien Hbf. 18:49 RJ 371 236 Kč (ČD)
Wien Hbf. 19:12 Firenze S.M.N. 6:19
Roma Termini 9:22
NJ 40233 39 € sedadlo
59 € lehátko

 

odjezd příjezd Vlak Nejnižší cena
Roma Termini 19:04
Firenze S.M.N. 21:49
Wien Hbf. 8:46 NJ 294 39 € sedadlo
59 € lehátko
Wien Hbf. 9:10 Brno hl.n. 10:36 RJ 72 236 Kč (ČD)

 

Ubytování Florencie – akční ceny za nocleh

pro 2 osoby na zítra, klikněte a zvolte jiný termín i počet osob



Booking.com


Nedaří se Vám najít nejnižší cenu na vlak do Itálie, napište si o radu níže do komentáře.

 

Vlakem do Chorvatska

Vlakem do Slovinska

Vlakem do Francie

Vlakem do Švýcarska

Vlakem do Německa

 

ZPĚT: vlakové jízdenky po Evropě levně

62 thoughts on “Vlakové jízdenky do Itálie – cena a spojení”

  1. Dobrý den, mohl byste mi prosím poradit, jak najdu nejlepší možnou jízdenku na DB Bahn z Prahy do Verony na 10.8. a zpáteční na 15. nebo 16.8.? Šla jsem podle Vašeho návodu, ale našlo mi to spoje ne s jedním ale čtyřmi přestupy a dále cesta trvá většinou mnohem déle než 12 h, jak máte uvedeno. Dá se zjistit dopředu cena? Děkuji

    1. Zdravím, ano bohužel na vaší trase ve vašem termínu jsou 2 výluky (místo vlaku jede bus). Jedna je na trase Praha – Mnichov v Německu. Druhá výluka je mezi německým Rosenheimem a rakouským Kufsteinem. Ideální je koupit zvlášť jízdenku Praha – Mnichov přes eshop německých drah za cca 38 nebo 49€ podle času odjezdu z Prahy. A zvlášť druhou jízdenku Mnichov – Verona za 49€ přes německý eshop. Tato cena je platná nyní a s blížícím se odjezdem se může zvyšovat.

  2. Dobrý den,
    hledám autovlak z Prahy do Itálie (Říma či Florencie). Můžete mi poradit?
    Děkuji
    Lukas

  3. Dobrý den,
    Chtěla bych se zeptat, jestli by jste mi uměli poradit s cestou na trase Praha-Mnichov nebo Vídeň-Benátky-Brindisi. Hledám denní spojení tak aby byla možnost dostat se během 1 dne do Benátek… jde o 1 dospělého a 1 psa, takže potřebuji dostatečnou dobu na přestupy kvuli venčení.. pak by jsme pokračovali do Brindisi o den později.. datum odjezdu 31.5. do Benátek, 2.5. ráno pak do Brindisi tak aby jsme tam byli nejpozději ve 20:00 kvuli odjezdu trajektu.. Děkuji moc za jakoukoliv informaci!

    1. Dobrý den, nejlepší to máte z Prahy 6:51, Wien Hbf. příj. 11:03 a z Vídně 12:32, Benátky příj 20:05. Oba vlaky jsou railjet. Nevím však jak koupíte přes eshop rakouských drah jízdenku pro psa. Pokud to není malý pes přepravovaný v tašce nebo nějaké přepravce, ten by jel zdarma. 🙂

  4. Dobrý den,
    rád bych se Vás zeptal jak lze zakoupit levnou jízdenku na vlak z Janova/Itálie/ do Prahy dne 11.4.2018
    Děkuji za odpověď
    Jiří Martinek

    1. Při nákupu dnes na 11.4. přes http://www.italiarail.com z Genova do Milána za 12 USD s odj. 17:23, příj. Miláno 18:50. Z Milána odj. 20:40 přímý noční vlak do Mnichova příj. 8:19 přes eshop německých drah za 29€ (návod jak koupit je výše v článku) + z Mnichova odj. 8:43 , příj. Praha 14:31 od 360 Kč přes eshop ČD. Okolo Plzně bude výluka, tak pojedete z Nýřan do Rokycan autobusem.

  5. Dobrý večer, s velkým potěšením jsem objevila vaše stránky a ráda bych vás požádala o pomoc.Pripravuji pro svého muže překvapení.Cestu vlakem do Benátek.Hotel již mám objednaný.Od 30.3. do 1.4.Budeme cestovat z Plzně.Nejlepe by se mi líbilo vyjet ve čtvrtek odpoledne a ráno přijet do Benátek.Objevila jsem spoj přes Mnichov a pak noční vlak do Benátek.Mohl by se mi prosím poradit ,jak koupit jízdenky co nejvýhodněji. Dekuji za odpověď.

    1. Dobrý den, postup pro nákup jízdenek je popsaný https://www.vysokorychlostni-zeleznice.cz/vlakove-jizdenky-italie-cena-spojeni/#Praha%E2%80%93Benatky. Je to jednoduché, jízdenku Plzeň – Mnichov koupíte přes eshop ČD (na 29.3. dnes vychází na 285 Kč) a jízdenku München – Venezia přes eshop německých drah DB. Levné jízdenky pro noční vlak do Benátek jsou na 29.3. už docela vyprodané, dají se koupit na sezení za 79€/ osobu nebo výhodně ještě vychází lehátko do oddílu pro 6 osob za 99€/ osobu, příp. luxusní Deluxe Double compartment pro 2 osoby za 159€/ osobu. Tyto ceny jsou platné nyní, časem se mohou také vyprodat. Denní spojení se musí taky dělit v Mnichově a jízdenka Mnichov – Benátky s odj. 11:34 z Mnichova a příj. 18:10 do Benátek už na pátek 30.3. vychází na 79€. Zpátky 1.4. Venezia – Munchen lze dnes koupit na sezení za 74€, lehátko 90€ do oddílu pro 6 osob, a 130€ do oddílu pro 2 osoby.

  6. Dobrý den, chci se zeptat. Můj 5letý syn pojede trasu Vídeň – Řím zdarma, ale bude mít tedy i rezervaci místa zdarma? Případně kdybych zvolila lůžko, tak jak se postupuje pak? jedeme 3.5. z Ostravy do Říma a . bychom chtěli zpět. Je pro mě možnost koupě zpáteční jízdenky hned a bude případně zvýhodněná, stejně jako když kupuji u nás? Moc děkuji předem za pomoc a odpověď 🙂

      1. Dobrý den, při nákupu jízdenky přes eshop rakouských drah ÖBB to na jednu cestu Wien – Roma na 3.5. vychází pro dospělého a dítě na 39€ s rezervací sedadla nebo + 60€ vč. lehátka v kupé pro 6 osob (lze vybrat i jen dámské kupé), příp. +80€ v kupé pro 4 osoby. Při nákupu budete muset zadat datum narození syna. Nedokážu však říci, zda při věku 5 let bude mít syn samostatnou rezervaci. Zkuste napsat mailový dotaz na rakouské dráhy https://www.oebb.at/en/leistungen-und-services/kontaktformular
        Zpáteční jízdenka přes eshop není výhodnější. Cena tam i zpět může být odlišná podle datumu cestování nebo podle toho jak dlouho před odjezdem jízdenku kupujete.

  7. Dobrý den, mohla bych Vás požádat o informaci jak se co nejvýhodněji dostat z Brna do italské Barletty? Plánujeme cestu v dubnu, jedná se o skupinu čtyř cestujících 42,42,16,16let). Děkuji předem za informaci.

  8. Dobrý den,
    potřebovala bych se dostat z Plzně do Říma 22.9. a zpět 28.9. 2 dospělí, student Isic + IN 25 a dítě 10 let. Rádi bychom využili nořní spoj EN 294 a 295 nightjet. Jaká je, prosím pro nás cena lehátkem? Známá kupovala na OBB pro 2 dospělé + 3 děti a jedna cesta vyšla pro všechny na 249 euro. Rakouské dráhy se mi nenačítají. Moc děkuji. A jaká by byla cena, kdybychom tam jeli přes Benátky a udělali si tam zastávku? Zpátky pak už rovnou do Plzně. Klidně si někam dojedeme autem na trase, bylo by třeba… Moc děkuji

    1. Dobrý den, z Plzně do Mnichova si kupte přes eshop ČD nebo na pokladně. Z Mnichova do Říma na přímý EN 295 dnes vychází přes eshop německých drah na sezení pro dospělého 39€, lehátko v oddílu pro 4 osoby 114€. Od 15 let se platí jako za dospělého. Za celou vaši skupinu 4 cestujících cesta z Mnichova tam na sezení 156€, lehátka v kupé pro 4 = 336€. Zpět EN 294 celá skupina na sezení 256€, lehátka 376€.

  9. Tak nakonec jsme to přes eshop zjistili. Má už koupenou jízdenku. Moc Vám děkuji za informace. S pozdravem Vojvodíková

  10. Dobrý den, moc Vám děkuji za odpověď. Akorát potíž je v tom, že my vůbec nevíme,jak se to přes eshop nakupuje. Nevíme kdo by nám v tom poradil.
    Nakonec jsou teď kluci v alpách a chtějí dojít dneska do Klagenfurtu. Z Klagenfurtu se chtějí dostat vlakem do Vídně. Zítra už chtějí být doma.

  11. Pro jistotu bych Vás ještě prosila o spojení z Udine – Vídeň 27.7. nebo 28.7. a kolik by stála jízdenka. Kluci zatím neví jestli se dostanou do Udine. Jestli chytnou stopa. Teď jsou v Trevisu.

      1. Dobry den,muzete mi prosim poradit,kolik by staly jizdenky pro 2dospele a 3 deti-1rok,12 a 14let.
        Jednalo by se o Wien -Venezia i zpatecni
        Nejlepe 18.8.-21.8.

  12. Dobrý den, kluk je v Itálii a chce se vrátit 28.7. z Ravenny do Ostravy. Chci se zeptat jaká je cena jízdenky?

      1. Kolik stojí jízdenka Ravena – Ostrava na pokladně v Raveně nedokážu říci, ale přes eshop rakouských drah ÖBB http://www.oebb.at/en/ lze koupit jízdenku na přímý noční vlak Bologna – Wien dnes za 48€ na odjezd 27.7. A z Vídně přes eshop ČD až do Ostravy. Jízdenka musí být vždy nakoupena na jméno cestujícího a její cena se s blížícím datem cesty může na eshopu zvyšovat. Z Raveny do BOlogny si může koupit normální jízdenku na pokladně na nádraží. Pokud by si koupil jízdenku přímo na nádraží z Raveny až do OStravy, vždy to bude ta nejdražší jaká lze sehnat.

        1. Moc Vám děkuji za odpověď. Ještě se chci zeptat kolik stojí jízdenka z Vídně do Ostravy? Kluk chodí s kámošem po Itálii pěšky a nevím když si koupí jízdenku přes net,kam mu tu jízdenku pošlou.

          1. Vše se dá najít na eshopu ČD. Např. dnes zakoupená jízdenka Vídeň – Ostrava na 28.7. odj. 11:10 stojí 648 kč. Jízdenku mu pošlou na jeho mail. Někdy stačí ukázat ve vlaku QR kod průvodčímu, ale pro jistotu je lepší si jízdenku vytisknout.

  13. Prosím našel jsem spojení které mně vyhovuje nejlépe. Cca. 17:00 Praha – Vídeň / navazuje Vídeň Benátky (lehátko -lůžko).v cca. 8:00 v Benátkách. Nenašel jsem adekvátní zpáteční trasu. Mohli by jste mně pomoct s cenou a zpáteč ní cestou.
    Děkuji, Kolínský Petr

    1. Venezia Santa Lucia odj. 20:57, Wien Hbf. příj. 7:55, odj. 9:09, Praha hl.n. příj. 13:08. Jízdenka Venezia – Wien přes rakouské dráhy ÖBB, příp. můžete zkusit i ČD a Wien – Praha ČD, příp. ÖBB. Vše hledat přes eshop drah.

  14. Dobrý den,
    28.7.2017 bych se rád dostal s motorkou z Vídně do Livorna(Říma nebo někam blíže).
    Děkuji za odpověď.

  15. Prosím o informaci, zda vlak ES 9710 dne 19.06.2017 v 7.50 z Benátek lze využít i pro přepravu jízdních kol (2 osoby a 2 kola).
    Pokračovat chceme v 17.02 vlakem Alex do Plzně za stejných podmínek, t.j. dvě osoby a dvě jízdní kola.
    Informujte prosím o ceně jízdenek a případných povinností k rezervaci ohledně jízdních kol.
    Děkuji.

    1. Bohužel ve vlaku ES (rychlovlaky Frecciarossa, Frecciargento, Frecciabianca) není možné přepravovat kola. Jediný vlak z Benátek do Mnichova, v kterém lze přepravovat kola a na nějž lze dnes sehnat levnou jízdenku za 60€ na 19.6. je přímý EC 13:50 z Benátek, příj. 20:26 do Mnichova.

      1. děkuji za informaci. Zde je problém, že přípoj směr Plzeň je až ve 4:55 ráno a nechceme strávit celou noc na nádraží. Ještě prosím o informaci o možnosti některého spoje. Konečným cílem je Písek nebo Tábor. Budeme sebou mít kola. Existuje nějaká jiná varianta? Napadá mě např. Benátky – Udine – Villach – Salzburg – Linz – Č. Budějovice – Tábor.
        Nejraději by jsme cestovali v pondělí ráno, popř. neděle odpoledne.

        1. Z Mnichova lze jet 23:50 do Salzburgu, příj. 1:42 za 23€ + 3€ za kolo. Ze Salzburgu nočním vlakem EN 463 /REx 1540 odj. 3:50 do Tábora příj. 5:52. ČD nabízejí přes eshop jízdenku Salzburg – Tábor na tento vlak za cca 800 Kč, jízdenku pro kolo musíte koupit na mezinárodní pokladně. V Salzburgu sice máte 2h čekání v noci, ale jsou tam skvělé cyklostezky, tak doporučuji se projet do centra na kole. Na to vám bude stačit hodina.
          Pokud byste chtěli jet tím denním vlakem z Benátek 7:50 s přestupem ve Veroně do Mnichova, tak jedině kolo rozmontovat a dát do vaku.

          1. Souhlas. Noční vlak s odjezdem v neděli 18.6.2017 vyhovuje. Poprosil bych Vás o kompletní nabídku cesty včetně ceny a instrukcí jak zakoupit jízdenky. ( odkazy na stránky mezinár. společnosti atd.)
            Cesta – Benátky – Mnichov – Salzburg – Tábor.

          2. Ty ceny, co jsem vám psal jsou zvýhodněné akční jízdenky Sparpreis německých drah platné jen na konkrétní vlak s možností storna max. 1 den předem a storno poplatkem 19€/ jízdenku (jízdenku si můžete koupit jednu pro obě osoby). Aby cena jízdenky byla takto výhodná musíte ji rozdělit na úsek Venezia – Munchen, úsek Munchen – Salzburg a zvlášt si koupit na mezinárodní pokladně ČD jízdenku Salzburg – Tábor. Nejdříve bych vám doporučoval si zajistit jízdenku Salzburg – Tábor od ČD vč. dotazu na možnost přepravy kol. Potom si objednejte přes eshop německých drah ty zbývající 2 jízdenky z Itálie do Německa a z Německa do Rakouska. Postup jak na to: https://www.vysokorychlostni-zeleznice.cz/nakup-vlakove-jizdenky-db-bahn/ Při vyhledávání jízdenek dejte rozšířené možnosti a zaškrtněte pole Přeprava kola. Jízdenku doporučuji koupit co nejdříve, čím blíže odjezdu, tím může být cena vyšší. Např. na neděli 18.6. už zvýhodněná jízdenka Venezia – Mnichov ani není (je jen za plnou cenu 95€), na pondělí 19.6. je ještě za 60€ a např. za měsíc (začátek prázdnin) je za 39€.

      2. Frecciarossa je rychlovlak který jede rychlostí 350km/hod ., Není to tedy typický turistický vlak, ale především pro ty, kteří jezdí vlakem za prací anebo se rychle potřebují dostat z jednoho místa do druhého. Proto se v něm nemohou přenášet kola. Od toho jsou klasické osobáky.

  16. Dobrý den,

    prosím vás o informaci.

    Jsme 2 dospělí, a jedno dítě 8 let, druhé díte 5 let.
    Plánujeme dovolenou v Itálii.
    Potřebuji vědět zda je možné cestování vlakem (přes noc přímo z Brna?) Popř. i z Vídně, Prahy.
    Více variant.
    Cena co nejvýhodnější pro rodinu. Termín: nejlépe od soboty do soboty (popř. informaci) od kdy je to možné, nebo od pondělí do pondělí?
    Termín: 20.8.2017-27.8.2017

    Děkuji

    1. Z Brna žádné noční vlaky do Itálie nejezdí. Je možné ale zakoupit jízdenky na přímé noční vlaky Nightjet z Vídně do Benátek (Venezia) nebo Verony (Verona Porta Nuova) od 39€, Říma od 59€, Florencie (Firenze) od 59€. Jízdní řády najdete výše na této stránce, ceny jízdenek pro rodinu si musíte zjistit přes web rakouských drah http://www.oebb.at. Čím dřív nakupujete tím je cena výhodnější. A z Brna do Vídně si koupíte jízdenku od ČD nebo můžete zkusit také koupit od rakouských ÖBB, občas vycházejí př cestování s dětmi výhodněji než od ČD. Pokud byste plánovali po Itálii se více přepravovat vlaky, vyplatila by se vám jízdenka Interrail, kde byste platili pouze za 2 dospělé, děti do 11 let cestují s vámi zdarma. Interrail GLOBAL PASS 5 dnů (na výběr jakýchkoliv) z 15 dnů vyjde pro dospělého na 267€, zakoupíte ji u ČD. To by vám pokrylo cestu z Břeclavi až do Itálie a komplet cestování po Itálii vlaky státního dopravce Trenitalia. U některých vlaků, jako je např. ten Nightjet z Vídně je však potřeba platit příplatek. Stejně tak u italských rychlovlaků ES. http://www.interrail.eu/en/trains-europe/trains-country/trains-italy

  17. Jsem bývalým zaměstnancem ČD a mám možnost využít jízdenky FIP. Chci cestovat přes Vídeň a Řím do Lamezie. Jak je to s platností těchto FIPek v Itálii?
    Děkuji za odpověď!

  18. Dobrý den, sháníme nejvýhodnější jízdenky z Domažlic či z německé strany do Říma. Co byste nám doporučili?

    1. Vlakem z Domažlic do Říma? Z Domažlic pojedete 15:46 do Landshut(Bay)Hbf příj. 18:25, odj. 18:36 osobákem do Salzburg Hbf. příj. 20:57. Ze Salzburku odj. 22:02 nočním vlakem EN295 do Říma, příj. 9:22. Jízdenku z Domažlic do Furthu koupíte od ČD za 108 Kč a z Fürth im Wald do Říma z webu německých drah DB za 94€ k sezení nebo od 114€ lehátko.

  19. Dobrý den, chystáme se v polovině června do Kalábrie ( 2 dospěli a 2 děti ) a rada bych zjistila možnost cestování auto vlakem do Itálie a cenu této dopravy? Děkuji za radu. Petra

    1. Dobrý den, do Itálie lze využít od českých hranic v roce 2017 pouze 2 autovlaky rakouských drah ÖBB: Wien – Verona a Wien – Livorno. Jízdenka pro auto stojí 99€, resp. 149€ na druhou delší trasu. K ceně je potřeba připočíst jízdenky pro cestující, které se dají koupit již od 29€/ sedadlo nebo 49€/ lehátko pro jeden směr, za tuto cenu vždy hodně dopředu přes web ÖBB.

      1. Děkuji Vám za odpověď. A není možnost ještě například přes Německo, třeba z Mnichova do Říma? Mockrát děkuji. Petra

  20. Dobrý den,
    chtěl bych se zeptat pokud koupím jízdenku u německého dopravce QBB jen z Vídně do Říma , bude stále platit výhoda cestování po Itálii zdarma? Co já vím tak se jízdenka musí koupit tak či tak u nich a nikde jsem při objednávce nenašel informaci o cestování vlakem po Itálii zdarma.

    1. Pokud si koupíte jízdenku Vídeň – Řím od rakouských drah ÖBB, tak v Itálii bude platit pouze ve vlaku pro který je koupena. Jaké cestování zdarma máte na mysli?

  21. Dobrý den,
    potřebovala bych se dostat vlakem z Brna do Benátek na karneval 27.1.2018 (tam dopoledne potřebujeme být), zpět 28.1.2018 (odpoledne odjezd). Jsme rodina – 2 dospělí a 3 děti (12,12,4). Zajímá mě, jak a kdy nejlépe rezervovat a přibližná cena zpáteční jízdenky).
    Děkuji AK

    1. Dobrý den, na to je příliš brzo, od 10.prosince 2017 budou platit nové jízdní řády, které budou známy až na podzim 2017. Pokud by zůstaly v platnosti letošní (u dálkových vlaků se dá předpokládat), tak z Brna můžete jet vlakem railjet 19:24 (nebo pro jistou o 2 h dříve) do Vídně. Z Vídně jezdí přímý noční vlak až do Benátek s příj. ráno 8:24. Viz info vč. nejnižší ceny: https://www.vysokorychlostni-zeleznice.cz/vlakove-jizdenky-italie-cena-spojeni/#Brno%E2%80%93Benatky. Stejné spojení je zpět opět přes noc. Jízdenky do Vídně koupíte od ČD a z Vídně do Benátek přes eshop od rakouských drah ÖBB, stejně tak zpáteční. Jízdenky ÖBB budou v prodeji pravděpodobně od začátku listopadu. Vzhledem k velkému zájmu doporučuji zakoupit co nejdříve. Děti nad 6 let platí poloviční.

  22. Drive se daly jizdenky z Mnichova do Rima do luzkoveho nocniho vlaku vzdy bez problemu zakoupit on line u DB BAHN. Vi nekdo proc uz jizdenka nejde koupit? A jak ji mohu sehnat? Dekuji.

    1. Jízdenky na noční vlak Mnichov – Řím opět německé dráhy DB prodávají na jejich webu. Sezení od 39€, lehátka od 59€.

  23. Dobry den, prosila bych vas o pomoc ve vyhledání jednosměrné vlak.jízdenky ve smeru Praha -Rim pripadne co nejblize k Rimu ve dnech 11.10,nebo 12.10.manžel je po operaci oka a nemuze letet nejak me to nejde, a jak jizdenku koupit moc dekuji A.Valis

    1. D. den, jednosměrná jízdenka od ČD z Prahy přes Č. Budějovice, Linz, Insbruck, Brennero a Verona až do Roma Termini stojí cca 4 000 Kč. K tomu musíte ještě připočíst příplatek za italský rychlovlak EuroStar. Z Prahy se musí vyjet v 5:34 a v Římě jste 21:45 s 4 přesedáními.

      Pokud vám nevadí cesta přes noc, je výhodnější jet přes Vídeň jen s 1 přestupem a koupit jízdeneku Vídeň – Roma přes web rakouských drah ÖBB, která dnes pro odjezd 19:23 dne 11.10. vychází na 39€ a vlak jede přímo bez přesedání z Vídně až do Říma, příj. 9:22. Za 20€ si můžete přikoupit lehátko. Z Prahy do Vídně můžete jet také přímým vlakem railjet s jízdným 662 Kč při nákupu přes eshop ČD, odj. z Prahy 14:52. Šťastnou cestu vlakem a zde jedna italská náladovka od Adriana Celentana na cestu: https://www.youtube.com/watch?v=6AXNRi4dtJY

      1. Zdravim, ja zhruba pred mesicem jsem cestoval z Pha do Rima taky jedny prestupem ve Vidni.. (o pul noci s autobusem regio jet , kolem pul paty jsem byl ve Vidni a 06:24 vlakem Viden smer Venezie..prijezd kolem 14:00 a za necelou hodinku vlak do Rima ..a v cili jsem byl 🙂 neco po 18 h

  24. Z Prahy do Benátek se taky dá jet přes Linz. Cena Praha – Linz přímý cca 510 Kč a z Lince od 29 EUR nočním vlakem. Chce to jen trochu hledat na stránkách cd.cz a obb,at

  25. Chci jet z Prahy do Benátek vlakem. Odkud není návratu. Jaká je cena jízdenky Praha-Benátky?

    1. Praha – Benátky, denní spojení vlakem s přestupem v Mnichově a Veroně vyjde na 130 – 140 Euro. Pro dosažení této ceny je potřeba nakoupit jízdenku s dostatečným časovým předstihem přes web německých drah (rozdělit cestu na 2 jízdenky: Praha-Mnichov a Mnichov Benátky), viz odkaz výše v článku. Cena již zahrnuje povinnou rezervaci pro rychlovlak Eurostar. Pokud však chcete jet tam i zpět vlakem a ještě využijete vlak okolo Benátek na jiný výlet, vyplatí se koupit InterRail Global Pass 5 z 10 dnů za 192 € do 26 let nebo 264 € pro dospělé.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *