O webu

Tyto stránky se zabývají rozvojem vysokorychlostních tratí (VRT) a rychlovlaků v Evropě, v Japonsku a Číně. Mapují historii vzniku rychlotratí a vývoje vysokorychlostních vlaků. Informace uvedené na stránkách jsou čerpány z veřejných zdrojů.

Cílem stránek je také upozornit na nerozhodnost při zahájení výstavby VRT v Česku. Veřejnost i naši političtí zástupci si většinou myslí, že budování VRT si nemůžeme za současné ekonomické situace dovolit budovat. VRT však nejsou dražší než budování dálnic. Proč tedy neustále upřednostňovat silniční infrastrukturu před železniční? Budování VRT je stejně zdlouhavé jako budování dálnic. Pokud nezačneme nyní, budeme mít za vyspělou Evropou, kterou neustále chceme dohnat, veliké zpoždění.

Stránky jsou jedním z malá zdrojů informací o problematice budoucnosti vysokorychlostní železnice v ČR.

Moto stránek: ať nám neujede rychlovlak!

V případě, že chcete jakékoliv informace na tomto webu připomínkovat, resp. doplnit nebo publikovat, zašlete je prosím přes kontaktní formulář. Děkujeme za všechny připomínky a komentáře!

Textový a grafický obsah

Texty uvedené na tomto webu není možné šířit bez písemného svolení autorů. Autorem neoznačených textů je Lubomír Kaplan. Obrázky jsou čerpány v rámci volně šiřitelného obsahu, případně za souhlasu autora, daný grafický obsah je zpravidla doplněn o zdroj a jméno autora. Fotografie u příspěvků nebo u jednotlivých webových stránek s uvedením zdroje Wikimedia jsou publikovány pod následujícími licencemi Creative Commons: