Vlakom do Nemecka – lacné lístky

vlakom do Nemecka
Berlin Hbf – dálkové ICE , regionální vlak a S-Bahn (DB Bahn, Christian Bedeschinski)

Vlakom do Nemecka sa dá cestovať pohodlne, rýchlo a ak viete ak, tak aj lacno. Z Bratislavy alebo Košíc máte možnosť zakúpiť lacné cestovné lístky do Berlína, Drážďan alebo Hamburgu cez Prahu už od 29€. A vlakom z Bratislavy cez Viedeň môžete za výhodné ceny ísť do Mníchova, Norimbergu či Frankfurtu.

Najlacnejšie lístky na vlak do Nemecka ponúka nemecký dopravca DB pri nákupe cez e-shop. E-shop má aj českú verziu a nakupovať na ňom môžu rovnako slovenskí občania. Na nákup je potrebné mať platnú platobnú kartu a pri nákupe online vlakového lístka uviesť meno cestujúceho. Návod ako lístky cez e-shop DB Bahn kúpiť. Online cestovný lístok vám príde na váš e-mail, vy si ho vytlačíte a tento ukážete sprievodcovi s vašou identifikačnou kartou (občiansky preukaz, pas) na Slovensku aj v zahraničí.

Veľmi ušetríte pri ceste s deťmi do 15 rokov. Tí cestujú s rodičmi alebo starými rodičmi vlakom zadarmo! To vám Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) neponúkne. Deti však musíte uviesť už pri nákupe cestovného lístka pre dospelého.

Najnižšie ceny vlakových lístkov do Nemecka (2018)

2. trieda 1. trieda* poznámka
Bratislava – Mníchov 39 € 49 € cez Viedeň railjetom
Bratislava – Frankfurt 49 € 59 € cez Viedeň rýchlovlakom ICE
Bratislava – Norimberg 39 € 59 € cez Viedeň rýchlovlakom ICE
Bratislava – Drážďany 39 € 69 € cez Prahu EC vlakom
Bratislava – Berlín 39 € 69 € cez Prahu EC vlakom
Bratislava – Hamburg 49 € 69 € cez Prahu EC vlakom
Košice – Berlín 59 € 69 € cez Prahu
Košice – Drážďany 59 € cez Prahu
Košice – Mníchov 49 € cez Viedeň railjetom

* cena 1. triedy je vrátane bezplatnej rezervácie miesta

Vyše uvedené ceny sú z výhodnej ponuky DB Bahn a zakúpený cestovný lístok je viazaný na konkrétny vlak, alebo konkrétne vlaky na spojení s prestupom, a pre konkrétneho cestujúceho. Cena závisí na termíne cestovania, na aktuálnom dopyte cestujúcich, ale hlavne na tom, ako dopredu lístok kúpite. Čím skôr, tím lacnejšie. Lístky je možné vrátiť cez e-shop DB Bahn min. 1 deň pred odchodom buď bezplatne (lístky bežného tarifu Flexpreis) alebo za poplatok 19 Euro (akčné lístky Sparpreis-Europa, Sparpreis).

Vlakové lístky môžete kúpiť z vybraných slovenských miest (Bratislava, Košice, Malacky a Kúty) do prakticky akéhokoľvek nemeckého mesta.

Odkazy:
Vlakom do Švajčiarska
Vlakom do Francúzska

34 thoughts on “Vlakom do Nemecka – lacné lístky”

  1. Dobrý deň a to sa dà len cez internet alebo si viem aj normálne kúpiť lístok do Nemecka ďakujem.

    1. Lístek na vlak do Německa lze koupit i na mezinárodní pokladně na nádraží. Ve většině případů tam ale neseženete akční jízdenky jako na eshopu.

  2. Zdravim,

    mna by zaujimalo, ako je to s cestovanim s detmi (13 rokov). Do Nemecka, ked s rodicom a prarodicom, tak dieta ide zadarmo. Je v tomto zmysle rozdiel medzi prarodicom a starym rodicom? Je to dost mätuca informacia.
    Dakujem.

  3. Dobrý deň, pokúšam sa kúpiť cestovné lístky cez internet a neviem sa dostať ďalej cez tel. Číslo. Pozeral som cez info na internete ale ani to mi nepomohlo. Aký má byť správny formát pre DB. Ako ďalej hľadám spojenie Bratislava – Berlin cez Rakúsko railjetom. Termin jún posledný týždeň. Veľmi pekne ďakujem.

    1. Zdravím, zadal jsem Bratislava – Berlin na 25.6. a nabídlo to lístky za 39,9€ přes Prahu, přes Wien je to dražší, ale taky to jde. PO přidání do košíku to nabízí jízdenmku zaslat poštou do 8 dnů. Nejde koupit online jízdenka na mail. Nerozumím, co myslíte tím tel číslem.

  4. Dobrý deň
    Mám záujem cestovať do Frankfurtu
    Je možnosť kúpiť lístok aj z miest Ružomberok alebo Liptovský Mikuláš???

  5. Dobry den,

    zakupila som si spiatocny listok z Viedne do Bonnu, ale po zaplateni som zistila, ze som udala zly datum. Pisala som email spolocnosti, no nikto sa mi neozval. Viete mi poradit ako dalej. Dakujem

  6. Dobrý deň, chcela by som cestovať do Drážďan z Nových Zámkov 26.1. Pri zakúpení lístka mi stále ponúka iba voľbu zaslania lístku poštou. Nie je možná voľba zaslania lístku aj na email?
    Ďakujem za odpoveď

    1. Zdravím, mně to normálně nabízí online lístek na přímý vlak Dresden – Nové Zámky odj. 11:10 za 59,9€, resp. 1. třídu za 69,9€ na sobotu 26.1. O 2 hodiny později s přestupem v Praze jen za 49,9€. Kupujete na eshopou s registrací nebo bez?

    1. napr. toto:
      Düsseldorf Hbf odj. 09:13
      Nürnberg Hbf příj. 12:59
      Nürnberg Hbf odj. 13:32
      Wien Hbf příj. 17:45
      Wien Hbf odj. 18:16
      Bratislava hl.st. příj. 19:22
      Bratislava hl.st. odj. 20:13
      Zilina příj. 22:40
      cena od 89,9€ podle datumu a času cesty.

  7. Dobry den.potrebujem listok s Rastatt do Ruzomberok aj spiatocny jedna dospela osoba a dieta 14r.kde sa dopatram ku cene ?
    00421907044504
    00491751603836
    Filip
    Dakujem za radu

    1. Zdravím, na eshopu nemeckých dráh hledejte spojeni Zilina – Rastatt. Vychazi to od 49,9€ jeden smer/ dospeleho, napr. odchod 5:20 z Ziliny, prích. 18:22 Rastatt nebo 11:20 z Ziliny, prích. 0:50 Rastatt. Cena závisí na termínu cestovania a casu odchodu.

  8. Chcem cestovať vlakom z Bratislavy do Mníchova 7.10.2018 a späť 15.10.2018 ako mám postupovať?

    1. Jaké jezdí vlaky a cestovný poriadok najdete zde: https://www.vysokorychlostni-zeleznice.cz/bratislava-mnichov-vlakom/. Jak koupit lístok cez internet od nemeckých dráh zde: https://www.vysokorychlostni-zeleznice.cz/ako-kupit-lacne-listky-na-vlak-do-nemecka-a-dalsich-krajin/ Na nedelu 7.10. jsou lacné lístky Bratislava – Mníchov len na ráno. Na zpáteční cestu Mníchov – Bratislava v pondělí 15.10. jsou zatím na všechny spoje lístky za nejnižších 39,9€.

  9. Dobrý potrebovala by som listok z z Viedne do Ulmu je to možné a spiatočný z Ulmu do Bratislavy

    1. Áno, Wien – Ulm s jedným prestupom v Mníchove za cca 70€. A späť Ulm – Bratislava medzi 70€ – 100 € + prestup Viedeň.

  10. Dobry den. Ako mam postupovat ked mam 4 deti do 15 rokov? Su tam este nejake zlavy? Deti maju konkretne 2, 7, 9 a 11 rokov. Chceli by sme cestovat z Bratislavy do Mnichova

    1. Dobrý deň, všetky vaše deti cestujú zadarmo. Lístok pre všetkých napr. na budúci štvrtok vychádza na 49,9€ s odchodom 11:15 z Bratislavy, prích. 16:32 Mníchov. Viac o spojeniu Bratislava – Mníchov https://www.vysokorychlostni-zeleznice.cz/bratislava-mnichov-vlakom. Lístok kúpte cez eshop nemeckých dráh, ako postupovať https://www.vysokorychlostni-zeleznice.cz/ako-kupit-lacne-listky-na-vlak-do-nemecka-a-dalsich-krajin/. V sekcii Cestujúci zvolíte 5 a vypíšete vek u každého dieťa. Cena lístka závisí od dátumu cesty a času odjazdu. Čím skorej pred cestou lístok kúpite, tím je lacnejší. Pokiaľ chcete po Mníchove cestovať verejnou dopravou zadarmo, vyberte si lístok Sparpreis Europa, obsahuje tzv. City–ticket, ktorý platí na cestu z nádražia do ktoréhokoľvek miesta v Mníchove.

  11. Dobry den prajem,
    je mozne si zakupit listok aj pre bicykel?
    Konkrátne pre trasu Bratislava-Petržalka-Wien Hbf – Passau.
    A pre dieta do 15 rokov ako kupim listok pre bicykel?
    Dakujem.

    1. Od německých drah lze jízdenku pro jízdní kolo zakoupit jen při současném nákupu jízdenky na vlak pro cestujícího. Při vyhledávání vhodného spoje je potřeba na eshopu DB zaškrtnout „Zobrazit jen spojení s možností přepravy kol“. Poplatek za jízdní kolo je 9€. Více info o jízdenkách a rezervacích pro bicykly https://www.bahn.de/hilfe/view/pk/cs/fahrradmitnahme.shtml Nevím zda lze koupit jízdenku pro kolo i pro úsek Bratislava – Wien. Zkuste pohledat přes eshop německých dráh.

  12. Prosím vás ako môžem cestovať z Bratislavy do Stendal 7.5.2018 okolo polnoci aby som v cieli bola 8.5.2018 v priebehu doobeda

    1. Dobrý deň, je možné cestovať nočným vlakom cez Prahu, z Bratislavy odch. 23:04, Praha prích. 6:04, odch. 6:21, Berlín prích 10:41, odch. 12:34 vlak Intercity smer Amsterdam, Stendal prích. 13:31. Na tento vlak není možné kúpiť lístok cez eshop nemeckých dráh.
      Druhá možnosť je cez Viedeň, Bratislava odch. 19:15, Wien Hbf prích. 20:14, Wien Hbf odch.20:41 nočným vakom Nightjet smer Hamburg, Hannover Hbf prích. 06:49, odch. 07:22 vlak Intercity smer Berlin, Stendal prích. 08:25. Cez eshop nemeckých dráh ide dnes kúpiť lístok Wien – Stendal na 7.5.2018 za 144€ sedenie, 156€ lehátko.

  13. Dobry den,chcem sa spytat na listok z bratislavy do hamburku o 10h s prestupom v prahe ci je tam dost casu na prestup.Chceme ist 17.9.z bratislavy a 21.9.z hamburgu,mozme si kupit teraz u listok alebo rezervovat a kolko by stal..dakujem velmi pekne Daniela Lackner

    1. Dobrý deň, z Bratislavy hl. st. ide o 10:10 priamy vlak až do Hamburgu, prích. 21:15. Lístok cez eshop nemeckých dráh na 17.9. dnes stojí 49,9€ (výhodný taríf len pre konkrétny vlak). Cestovný poriadok https://www.vysokorychlostni-zeleznice.cz/vlak-bratislava-drazdany-berlin-hamburg/
      Priamy vlak z Hamburg Hbf odchádza 6:48 a v Bratislave je 17:50, lístok tiež kúpite cez eshop už dnes na 21.9. za 49,9€. Za tuto cenu dnes zoženiete aj rýchlejšie spojenie rýchlovlakom ICE s prestupom vo Viedni, z Hamburgu odch. 8:03, prích. 18:22 Bratislava. Lístky môžete kúpiť už dnes.

  14. Prosim neviem či možem objednat listok z BRATISLAVY DO DRAžDAN 11.7.2017. čO ODCHADZA Z BRATISLAVY O 23.8.HOD. DAKUJEM NEVIEM čI VAM POSLAT MOJ UčET NA VYBER PENIAZE

    1. Každý den jede z Bratislavy 23:01 přímý noční vlak EN Metropol s příj. do Drážďan 6:27. Při nákupu přes eshop nemeckých drah lístok na 11.7. dnes vyjde na 29€ za sedadlo, 39€ za lehátko v 6 místném kupé. Jedná se o akční cenu Sparpreis. S blížícím se odjezdem se může cena lístku zvyšovat. Cestovný lístok je vázaný na konkrétní osobu. Při nákupu je tedy potřeba vyplnit jméno cestujícího a nějaký jeho uznávaný doklad, může být pas nebo občanský průkaz. Cestovní lístek se uhradí platební kartou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *