Bratislava – Norimberg – Frankfurt vlakom

Bratislava - Frankfurt
rýchlovlak ICE Wien – Frankfurt vo Frankfurte Hbf (Wikimedia, Jivee_Blau)

Cesta Bratislava – Frankfurt alebo Bratislava – Norimberg sa dá pohodlne absolvovať vlakom cez Viedeň. Z Bratislavy do Viedne osobným vlakom a z Viedne do Nemecka luxusným nemeckým rýchlovlakom ICE každé dve hodiny. Rýchlovlaky, ktoré premávajú na linke Wien – Frankfurt zastavujú aj v Passau, Regensburgu, Norimbergu a niektoré aj na letisku vo Frankfurte nad Mohanom.

Cestovné lístky na denné vlaky Bratislava – Norimberg alebo Bratislava – Frankfurt zakúpené od nemeckého dopravcu DB sa dajú zohnať cez e-shop nemeckých dráh DB od 40 € resp. 50 €. Na nočný vlak NightJet NJ 40490 lístok Wien – Frankfurt na sedenie v rátaní rezervácii stojí od 64 € a ležadlový lístok od 80 €. Tieto ceny sú akčné ceny nemeckého dopravca DB Bahn pri nákupe cez e-shop (cena závisí na tom, kedy lístok kúpite). Zakúpený lístok sa viaže vždy na konkrétny vlak. Online lístok, ktorý obdržíte na váš mail platí rovnako na Slovensku, ako aj v Rakúsku. Návod ako lístky cez e-shop DB kúpiť.

Veľmi výhodné je cestovať na lístky od nemeckých dráh DB s deťmi. Deti do 15 rokov cestujú s jedným z rodičov alebo prarodičov zadarmo. Je potreba však deti na lístok zapísať už pri nákupe cestovného lístka pre dospelého (neskôr to nie je možné).

 

Vlaky Bratislava – Norimberg – Frankfurt (cestovný poriadok  2018)

Pre vyhľadanie tohto spojenia a nákup lístka je odporúčané po zadaní odkud (Bratislava), kam (Frankfurt MAIN alebo NÜRNBERG) a dátumu cesty kliknúť na „Změnit další údaje“ a nastaviť „Čas prestupu“ na min. 20 minut, aby ste stihli vo Viedni prestúpiť.

čas na přestup

REX REX REX REX REX REX
Bratislava hl.st. odch. 5:15 7:38 9:38 13:38 15:38 19:15
Wien Hbf prích. 6:16 8:43 10:43 14:43 16:43 20:14
prestup   ICE 228 ICE 28 ICE 26 ICE 22 ICE 20 NJ 40490*
Wien Hbf odch. 6:50 9:15 11:15 15:15 17:15 20:41
Passau Hbf prích. 9:22 11:31 13:31 17:31 19:34 23:20
Regensburg Hbf prích. 10:30 12:30 14:30 18:30 20:33 00:24
Nürnberg Hbf prích. 11:27 13:27 15:27 19:27 21:28 1:27
Frankfurt Hbf prích. 13:36 15:36 17:36 21:36 23:40 5:23 (Süd)
Frankfurt(M) Flughafen prích. 17:55 21:57 5:43

* lístky na nočný NJ 40490 je možné kúpiť cez e-shop iba z Wien Hbf, zastavuje vo Frankfurt(Main)Süd.

 

Cestovný poriadok vlakov Frankfurt – Norimberg – Bratislava (2018)

ICE 21 ICE 23 ICE 27 ICE 29 ICE 229 ICE 729
Frankfurt(M) Flughafen odch. 8:02 12:02 00:28
Frankfurt Hbf odch. 6:21 8:19 12:21 14:21 16:21 00:07
Nürnberg Hbf odch. 8:30 10:30 14:30 16:30 18:30 22:02
Regensburg Hbf odch. 9:26 11:26 15:26 17:26 19:26 |
Passau Hbf odch. 10:26 12:29 16:29 18:29 20:38 6:02/6:24*
Wien Hbf prích. 12:45 14:45 18:45 20:45 23:09 10:23**
prestup   REX REX REX REX R REX
Wien Hbf odch. 13:16 15:16 19:16 21:45 00:50 10:37**
Bratislava hl.st. prích. 14:22 16:22 20:22 22:44 2:00 11:44

* Prestup v Mníchove Hbf z ICE 619 na RJ 265 smer Wien,
** Prestup v Wien Meidling

 

Nedarí sa Vám nájsť nižšiu cenu, napíšte si o radu do komentára nižšie.

 

Vlakom do Nemecka:

Vlakom do Švajčiarska:

Vlakom do Francúzska:

 

Spať na: lacné lístky na vlak do Nemecka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *