Bratislava – Norimberg – Frankfurt vlakom

Bratislava - Frankfurt
rýchlovlak ICE Wien – Frankfurt vo Frankfurte Hbf (Wikimedia, Jivee_Blau)

Cesta Bratislava – Frankfurt alebo Bratislava – Norimberg sa dá pohodlne absolvovať vlakom cez Viedeň. Z Bratislavy do Viedne osobným vlakom a z Viedne do Nemecka luxusným nemeckým rýchlovlakom ICE každé dve hodiny. Rýchlovlaky, ktoré premávajú na linke Wien – Frankfurt zastavujú aj v Passau, Regensburgu, Norimbergu a niektoré aj na letisku vo Frankfurte nad Mohanom.

Cestovné lístky na denné vlaky Bratislava – Norimberg alebo Bratislava – Frankfurt zakúpené od nemeckého dopravcu DB sa dajú zohnať cez e-shop nemeckých dráh DB od 40 € resp. 50 €. Na nočný vlak NightJet NJ 40490 lístok Wien – Frankfurt na sedenie v rátaní rezervácii stojí od 64 € a ležadlový lístok od 80 €. Tieto ceny sú akčné ceny nemeckého dopravca DB Bahn pri nákupe cez e-shop (cena závisí na tom, kedy lístok kúpite). Zakúpený lístok sa viaže vždy na konkrétny vlak. Online lístok, ktorý obdržíte na váš mail platí rovnako na Slovensku, ako aj v Rakúsku. Návod ako lístky cez e-shop DB kúpiť.

Veľmi výhodné je cestovať na lístky od nemeckých dráh DB s deťmi. Deti do 15 rokov cestujú s jedným z rodičov alebo starým rodičom zadarmo. Je potreba však deti na lístok zapísať už pri nákupe cestovného lístka pre dospelého (neskôr to nie je možné).

Vlaky Bratislava – Norimberg – Frankfurt (cestovný poriadok  2018)

Pre vyhľadanie tohto spojenia a nákup lístka je odporúčané po zadaní odkud (Bratislava), kam (Frankfurt MAIN alebo NÜRNBERG) a dátumu cesty kliknúť na „Změnit další údaje“ a nastaviť „Čas prestupu“ na min. 20 minut, aby ste stihli vo Viedni prestúpiť.

čas na přestup

    REX REX REX REX REX REX
Bratislava hl.st. odch. 5:15 7:38 9:38 13:38 15:38 19:15
Wien Hbf prích. 6:16 8:43 10:43 14:43 16:43 20:14
prestup   ICE 228 ICE 28 ICE 26 ICE 22 ICE 20 NJ 40490*
Wien Hbf odch. 6:50 9:15 11:15 15:15 17:15 20:41
Passau Hbf prích. 9:22 11:31 13:31 17:31 19:34 23:20
Regensburg Hbf prích. 10:30 12:30 14:30 18:30 20:33 00:24
Nürnberg Hbf prích. 11:27 13:27 15:27 19:27 21:28 1:27
Frankfurt Hbf prích. 13:36 15:36 17:36 21:36 23:40 5:23 (Süd)
Frankfurt(M) Flughafen prích.     17:55 21:57   5:43

* lístky na nočný NJ 40490 je možné kúpiť cez e-shop iba z Wien Hbf, zastavuje vo Frankfurt(Main)Süd.

Ubytovanie Frankfurt – akčné ceny nocľahu

pre 2 osoby na zajtra, kliknite a zvoľte iný termín aj počet osôb



Booking.com

Cestovný poriadok vlakov Frankfurt – Norimberg – Bratislava (2018)

    ICE 21 ICE 23 ICE 27 ICE 29 ICE 229 ICE 729
Frankfurt(M) Flughafen odch.   8:02 12:02     00:28
Frankfurt Hbf odch. 6:21 8:19 12:21 14:21 16:21 00:07
Nürnberg Hbf odch. 8:30 10:30 14:30 16:30 18:30 22:02
Regensburg Hbf odch. 9:26 11:26 15:26 17:26 19:26 |
Passau Hbf odch. 10:26 12:29 16:29 18:29 20:38 6:02/6:24*
Wien Hbf prích. 12:45 14:45 18:45 20:45 23:09 10:23**
prestup   REX REX REX REX R REX
Wien Hbf odch. 13:16 15:16 19:16 21:45 00:50 10:37**
Bratislava hl.st. prích. 14:22 16:22 20:22 22:44 2:00 11:44

* Prestup v Mníchove Hbf z ICE 619 na RJ 265 smer Wien,
** Prestup v Wien Meidling

Ubytovanie Norimberg- akčné ceny nocľahu

pre 2 osoby na zajtra, kliknite a zvoľte iný termín aj počet osôb



Booking.com


Nedarí sa Vám nájsť nižšiu cenu, napíšte si o radu do komentára nižšie.

Vlakom do Nemecka:

Vlakom do Švajčiarska:

Vlakom do Francúzska:

Spať na: lacné lístky na vlak do Nemecka

10 komentářů u „Bratislava – Norimberg – Frankfurt vlakom“

  1. Dobry den,budem cestovat 14.8 Bratislava-Frankfurt,prestup vo Viedni,ale na cestovnom listku nemam cislo nastupista,na prestup mam 15min cas,neviete mi poradit ako vo Viedni najdem ten vlak za 15 minut?

    1. Když sejdete do podchodu pod nástupiště, tak u každých schodů jsou obrazovky s odjezdy všech vlaku s uvedením nástupiště a.potom je velka odjezdová tabule v hale.

  2. Prosím,
    Ak chcem ist do Frankfurtu nad Mohanom…,v stredu, ako je najlepšie cestovať cez deň…, je potrebné z BA do Viedne?…

    1. Zdravím, vlaky jezdí z Bratislava hl. st. vždy 5:38, 7:38, 9:38 …, ve Wien Hbf přestup na rychlovlak ICE do Frankfurt(Main)Hbf příj. 13:36, 15:36, 17:36 … Nejlevněji při nákupu dnes vychází odj. z Bratislava 15:38 = 49,9€, ráno s odj. 7:38 vychází na 79,9€. Cena lístka záleží na konkrétním spoji a jak dlouho dopredu se kupuje.

  3. Dobrý deň,
    prosím vás chcela by som si zo sebou do Nemecka zobrať psa do 10kg,má pas.
    Cesta : Bratislava – Norimberg,1 dospelý,1 dieťa 13 rokov + pes.

  4. Dobrý deň, našla som stránku, len či platí aj tento rok 2019?
    Potrebujem ísť do Regensburgu s dieťaťom do 15 rokov. A u nás na Slovensku nič take netušia. Ja si chodievam vždy kúpiť lístok do rakúska , lebo tu sa nikdy nič nedozviem. A keď sú prázdniny deti majú zadarmo.

    1. Ano, platí to i pro rok 2019. Napr. tento štvrtok z Bratislavy 8:38, prích. Regensburg 13:30, lístok Bratislava – Regensburg pro dospělého + dítě za 45€.

  5. Dobry den, potrebovala by som vlakove spojenie 20.5.2018 z Regensburgu -Nemecko do Bratislavy. Casy odchodu v tento den a ceny listka + miestenky. Jedna sa o 1 osobu dospely + 1 dieta 12 rokov.
    Dakujem

    1. Časy odjezdů vlaku z Regensburgu do Bratislavy jsou 9:26, 11:26 a dále po 2h až do 19:26, vždy je přestup ve Vídni (viz výše ve článku). Cena pro vás a dítě je od 49,9 euro na 20.5. při nákupu dnes přes e-shop, záleží kterým spojem pojedete. Některé jsou dražší. Plus 2x místenka 4,5 euro.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *