Cena vlakové jízdenky do Německa

vlakové jízdenky do Berlína
Berlin Hauptbahnhof
(Wikimedia Public Domain, autor: Angr)

Levné vlakové jízdenky do Německa prodávají německé dráhy DB.  Ceny vlakových jízdenek začínají na 15 € pro kratší trasu Praha – Drážďany nebo od 20 € vlak Praha – Berlín.  Od 30  lze koupit jízdenky Praha – Frankfurt nebo na přímé vlaky Praha – Hamburk. Výhodně lze koupit také jízdenky z Brna, např. od 25 € Brno – Drážďany, Brno – Berlín.

Pro dosažení nízké je ceny je potřeba jízdenku koupit přes českou verzi eshopu německých drah DB s dostatečným předstihem. Platí pravidlo jako u letenek, čím dříve, tím výhodněji. Akční jízdenky – Sparpreis platí jen v určitý den a v konkrétním vlaku, který je na jízdence uveden. Pokud se nechcete vázat na konkrétní vlak, můžete koupit variantu flexibilní jízdenky – Flexpreis, která je dražší a zároveň ji lze stornovat bezplatně (před dnem platnosti) nebo se stornopoplatkem 19 € (během platnosti). Přes eshop německých drah lze koupit jízdenku začínající na jednom z vybraných 20 českých měst (seznam níže pod tabulkou) do kteréhokoliv německého města. Návod: Jak koupit jízdenku německých drah.

Obrovskou výhodou jízdenek od německých drah je možnost cestování dětí do 15 let zdarma, pokud jedou vlakem společně se svými rodiči nebo prarodiči a to už z výchozí stanice v ČR. Podmínkou je uvést tyto děti při rezervaci a nákupu jízdenky pro rodiče nebo prarodiče v eshopu DB, pozdější zápis již není možný a museli by již platit poloviční jízdné.

Příklady nejnižších cen vlakových jízdenek německých drah DB/ ČD z ČR do Německa (2018):

  2. třída 1. třída* poznámka
Praha – Drážďany 15 € (DB děti do 15 zdarma)/ 364 Kč (ČD) 30 €/ 624 Kč (ČD) EC vlak přímý
Praha – Berlín 20 € (DB děti do 15 zdarma)/ 629 Kč (ČD) 30 € (DB děti do 15 zdarma)/ 1014 Kč (ČD) EC vlak přímý
Praha – Hamburk 30 € (DB děti do 15 zdarma)/ 891 Kč (ČD) 60 € (DB děti do 15 zdarma)/ 1274 Kč (ČD) EC vlak přímý
Praha – Mnichov 367 Kč (ČD)   EC vlak přímý**
Praha – Frankfurt 30 € 80 € IC Bus + ICE rychlovlak
Praha – Hannover 30 € 80 € EC vlak + ICE rychlovlak
Praha – Dortmund 30 € 80 € EC vlak + ICE rychlovlak
Praha – Stuttgart 30 €   IC Bus + vlak IC nebo RE
Brno – Drážďany 25 € 35 € EC vlaky
Brno – Berlín 30 € 50 € EC vlaky
Brno – Hamburk 30 € 60 € EC vlaky
Brno – Mnichov 175 Kč + 30 € 275 Kč + 40€ Vlaky railjet nebo RegioJet
Brno – Frankfurt 30 € 80 € Vlaky EC, IC, ICE
Ostrava – Drážďany 38 € 48 € Vlaky SC + EC
Ostrava – Berlín 38 € 88 € Vlaky SC + EC

* cena 1. třídy zahrnuje bezplatnou rezervaci místa
** cena jízdenky eshop ČD

Místenka pro jednoho cestujícího vyjde v 2. třídě na 4,5€. Místenka pro skupinu až 5 osob, v které cestuje alespoň jedno dítě (do 14,99 let), stojí 9 €. V 1. třídě je místenka zdarma a je automaticky zahrnuta v ceně jízdenky.

Cestujete-li vlakem se psem z ČR do Německa, může být přepraven buď zdarma, nebo za poloviční jízdné. Záleží na velikosti a způsobu přepravy pejska.

Seznam výchozích stanic, z kterých lze přes eshop německých drah DB koupit akční jízdenky Sparpreis do Německa:
Břeclav, Brno hl.n., Česká Lípa hl.n., Česká Třebová, Chomutov, Děčín hl.n., Domažlice, Hradec Králové, Kolín, Liberec, Most, Olomouc hl.n., Ostrava hl.n., Pardubice, Plzeň, Praha, Tábor, Teplice v Čechách, Ústí n.L. hl.n., Ústí n. Orlicí, Zábřeh na Moravě

TIPY PRO DOSAŽENÍ NÍZKÉ CENY JÍZDENKY

 • nakupujte v předstihu, mimo sezónu alespoň týden dopředu, v sezóně i 3-4 týdny předem, můžete nakupovat až 6 měsíců před cestou
 • pokud narazíte na nízkou cenu jízdenky, neotálejte s nákupem, další den už může být vyprodaná
 • vyhýbejte se dnům, kdy chtějí jet všichni: pondělí ráno, pátek odpoledne, neděle odpoledne a večer
 • pokud vám nevadí více přestupů, nezatrhávejte ve vyhledávači volbu „Dávat přednost rychlému spojení“, pomalejší spojení s více přestupy bývá zpravidla i levnější

Postup jak nejlevnější vlakovou jízdenku do Německa získat

Ubytování v Německu

Hledáte levné ubytování v Německu? Rezervujte včas, stejně jako u vlakové jízdenky.Booking.com

21 komentářů u „Cena vlakové jízdenky do Německa“

 1. Dobrý den, jak byste doporučil koupit jízdenku vlakem z Chebu do Paříže? A je rozdílná cena pro seniora od dospělé osoby?

  1. Dobrý den, koupil bych jízdenku od německých drah až z Marktredwitz do Paříže v předstihu za cca 80€, např. odj. 10:07, přestup v Norimberku a Stutgartu, příj. Paris Est 18:16. Z Chebu do Marktredwitz kupte nejlevnější od ČD.

 2. Dobry den, je potřeba mít místenku na vlak EX356 Praha – Mnichov nebo stačí koupit bez místenky?

  1. Kdyz kupujete jizdenku přes eshop ČD pak si pri nakupu muzete zvolit mistenku zdarma. Ale ken pri nakupu pred zaplacenim, pak to jiz nejde.

 3. Co je lepši: koupit jízdenku na celou cestu (třeba jedu Ostrava – Eichstatt Stad) nebo to rozkouskovat na menši úseky (Ostrava – Vídeň, Vídeň – Regensburg apod.)
  Co když vlak bude mít zpoždění? Je možné jet dalším?
  A co místenky? Nejel jsem ještě vlakem po Německu… je možné se posadit kdekoliv nebo třeba koupit místenku?

 4. Dobry den prajem, Snzim sa objednat listky do Mnichova. Planujeme cestovat v piatok ale neda sa zakliknut aby prisli listky elektronicky. Postou ale do piatku nepridu.. Neda sa dat aby prisli emailom?
  Vopred dakujem

 5. Dobry den,
  chcem sa spytat na vlak z Bratislava-Petrzalka do Munchen.
  Vo Viedni Hbf sa prestupuje. Na presun mam 15 min. Bude to stacit? Cestujem s dvoma detmi do 15 rokov a bojim sa ci stihnem presun a najst ten spravny vlak z Viedne Hbf do Munchen.
  Dakujem

  1. Cca 10 min. by melo stačit v pohodě. Pokud nate jízdenku Bratislava – Munchen, tak pokud vam ujede z důvodu zpoždění, můžete cestovat dalším vlakem.

 6. Dobrý den,
  Jsme 2důchodci. 72 roků a 64 roků.
  Potřebujeme verlmi levné jízdenky do Berlína na letiště, malý důchod. Kolik bude stát vlak?
  Jsme z Plzně. Musíme se přepravovat do Prahy? Nebo možno odcestovat z Plzně.
  Děkuji za odpověď a radu.
  Dáša a Jan

  1. Zdravím, cena závisí na tom kdy pojedete a jak dlouho dopředu jízdenku Plzeň – Berlín kupujete. Cca vás bude stát 500 Kč. Ano je potřeba přestup v Praze.

 7. Dobrý den, kupuju na únor jízdenky Praha-Düsseldorf (s přestupem v Mnichově), dva dospělí, jedno dítě, nejlevnější varianta (Super Sparpreis 2. tř. na konkrétní spoj), ale není mi jasné, jak je to s místenkami. V eshopu DB jsem nikde v celém procesu (prošel jsem ho až po registraci, tu jsem zatím nedělal) koupi místenky neviděl. Znamená to, že když kupuju tuhle levnou jízdenku přes eshop DB, místenka je v ceně a budeme mít svá místa v obou vlacích jistá, nebo je potřeba ještě si nějak extra zajistit místenky? Dále nevím, zda jsou či nejsou nějaká omezení zavazadel. Cestujeme pak letecky z Düsseldorfu, takže budeme mít jeden velký a tři menší kufry. Děkuji za radu.

  1. Zdravím, proč s přestupem v Mnichově? Z Prahy 6:32 a 1 přestupem v Berlíně se dostanete až na Düsseldorf Flughafen za 29,9€. Místenku á 4,5€ vám to nabídne při nákupu na eshopu po registraci. Místenka není v ceně jízdenky. Můžete si vybrat, zda chcete sedět u okna, v uličce, v klidové zóně, … Na konci nákupu na eshopu platíte za jízdenku i místenku v jednom kroku. Konkrétní rozměry zavazadel u německých drah nejsou. K zavazadlům DB uvádí toto:
   „Dodatečně můžete mít ke svému příručnímu zavazadlu jedno větší zavazadlo. Zavazadla nebo předměty by měly takové, aby je mohla nést pouze jedna osoba.“ Ale hlavně to nikdo nekontroluje.

 8. Dobrý den, potřebuji koupit jízdenku Brno-Hamburk na 4.5.18 ráno a cenu mi to nabízí trojnásobnou než uvádíte – místo cca 30 EUR je to 99,9EUR, případně mi to nechce říct cenu žádnou. To je podstatně víc než ČD /1137,-/. Co s tím? Myslím že kupuji v dostatečném předstihu…

  1. Zdravím, na tento den již opravdu mají německé dráhy na ráno vyprodány nejlevnější jízdenky do Hamburku. Nejlevněji za 49,9€ se dají sehnat jízdenky na přímý vlak Hungaria odj. 11:38 z Brna, příj. 21:15 do Hamburku. Pokud mají ČD levnější, kupte je tam.

 9. Daruji kupón na slevu 10 € z jízdenky objednané přes eshop německých drah. Jízdenka musí být zakoupená pro dálkové vlaky ICE/ IC/ EC do konce ledna 2018 s platností do konce února a v min. ceně 49 €. Zájemci pošlu kód mailem.
  Veselá Vánoce a šťastný nový rok s rychlovlaky!

 10. Zdravím, proč jízdenka vlakem do Hamburku stojí cca 130 euro, když tady píšete o 30 eurech? Přijde mi to extrémně přehnané…

  1. Dobrý den, ano máte pravdu. Na zítra se dají sehnat jízdenky Praha – Hamburg jen v tarifu Flexpreis za 120 nebo 130€, ve výhodné nabídce Sparpresis už jsou pro 2 třídu vyprodány a je možné je sehnat jen pro 1. třídu za cca 140€. Na pozítří již však jsou za 80-90€ podle spoje. Ty jízdenky za 30€ se dají sehnat na vybrané spoje za cca 2-3 týdny. Teď o prázdnonách je však vyšší poptávka, tak jsou brzy pryč. Je potřeba kupovat ve větším předstihu.

  1. Např. 5:12 vlak z Prahy do Mnichova s příj. 11:18, z Mnichova odj. 12:33, do Lindau příj. 14:47. Další stejný spoj: Praha odj. 9:12, Lindau příj. 18:00. Jízdenka Praha – Mnichov od ČD od 386 Kč + München Hbf. – Lindau na příští týden za 19,90€ pro dospělého od německých drah DB.

  2. Ano, jezdím tím pravidelně, jízdenka Bayern – Böhmen ticket, koupíme u Deutsche Bahn https://www.bahn.de/p/view/angebot/regio/regionale-tickets/bayern/bayern-boehmen-ticket.shtml, platná od 9:00 Plzeň – Lindau cena 28,-€, každá další osoba + 6,60€.
   Dnes odjezd z Plzně do Železná Ruda Alžbětín v 9:02, 11:41 do Platting, 13:01 do Mnichova a v 15:19 z Mnichova do Lindau.
   To je nejlevnější varianta a jezdím dvakrát až čtyřikrát do roka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *