Cena vlakové jízdenky do Německa

vlakové jízdenky do Berlína
Berlin Hauptbahnhof
(Wikimedia, autor: Angr)

Levné vlakové jízdenky do Německa prodávají německé dráhy DB.  Ceny vlakových jízdenek začínají na 15 € pro kratší trasu Praha – Drážďany nebo od 20 € vlak Praha – Berlín.  Od 30  lze koupit jízdenky Praha – Frankfurt nebo na přímé vlaky Praha – Hamburk. Výhodně lze koupit také jízdenky z Brna, např. od 25 € Brno – Drážďany, Brno – Berlín. Německé dráhy provozují také své vlakové autobusy IC bus na linkách Praha – Norimberk od 10 € a Praha – Mnichov od 15 €.

Pro dosažení nízké je ceny je potřeba jízdenku koupit přes českou verzi eshopu německých drah DB s dostatečným předstihem. Platí pravidlo jako u letenek, čím dříve, tím výhodněji. Akční jízdenky – Sparpreis platí jen v určitý den a v konkrétním vlaku, který je na jízdence uveden. Pokud se nechcete vázat na konkrétní vlak, můžete koupit variantu flexibilní jízdenky – Flexpreis, která je dražší a zároveň ji lze stornovat bezplatně (před dnem platnosti) nebo se stornopoplatkem 19 € (během platnosti). Přes eshop německých drah lze koupit jízdenku začínající na jednom z vybraných 20 českých měst (seznam níže pod tabulkou) do kteréhokoliv německého města. Návod: Jak koupit jízdenku německých drah.

Obrovskou výhodou jízdenek od německých drah je možnost cestování dětí do 15 let zdarma, pokud jedou vlakem společně se svými rodiči nebo prarodiči a to už z výchozí stanice v ČR. Podmínkou je uvést tyto děti při rezervaci a nákupu jízdenky pro rodiče nebo prarodiče v eshopu DB, pozdější zápis již není možný a museli by již platit poloviční jízdné.

Příklady nejnižších cen vlakových jízdenek německých drah DB/ ČD z ČR do Německa (2018):

2. třída 1. třída* poznámka
Praha – Drážďany 15 € (DB děti do 15 zdarma)/ 364 Kč (ČD) 30 €/ 624 Kč (ČD) EC vlak přímý
Praha – Berlín 20 € (DB děti do 15 zdarma)/ 629 Kč (ČD) 30 € (DB děti do 15 zdarma)/ 1014 Kč (ČD) EC vlak přímý
Praha – Hamburk 30 € (DB děti do 15 zdarma)/ 891 Kč (ČD) 60 € (DB děti do 15 zdarma)/ 1274 Kč (ČD) EC vlak přímý
Praha – Norimberk bus 10 € IC Bus přímý
Praha – Mnichov bus 15  € IC Bus přímý
Praha – Mnichov 367 Kč (ČD) EC vlak přímý**
Praha – Frankfurt 30 € 80 € IC Bus + ICE rychlovlak
Praha – Hannover 30 € 80 € EC vlak + ICE rychlovlak
Praha – Dortmund 30 € 80 € EC vlak + ICE rychlovlak
Praha – Stuttgart 30 € IC Bus + vlak IC nebo RE
Praha – Mannheim bus 25 € IC Bus přímý
Brno – Drážďany 25 € 35 € EC vlaky
Brno – Berlín 30 € 50 € EC vlaky
Brno – Hamburk 30 € 60 € EC vlaky
Brno – Mnichov 175 Kč + 30 € 275 Kč + 40€ Vlaky railjet nebo RegioJet
Brno – Frankfurt 30 € 80 € Vlaky EC, IC, ICE
Ostrava – Drážďany 38 € 48 € Vlaky SC + EC
Ostrava – Berlín 38 € 88 € Vlaky SC + EC

* cena 1. třídy zahrnuje bezplatnou rezervaci místa
** cena jízdenky eshop ČD

Místenka pro jednoho cestujícího vyjde v 2. třídě na 4,5€. Místenka pro skupinu až 5 osob, v které cestuje alespoň jedno dítě, stojí 9 €. V 1. třídě je místenka zdarma a je automaticky zahrnuta v ceně jízdenky.

Cestujete-li vlakem se psem z ČR do Německa, může být přepraven buď zdarma, nebo za poloviční jízdné. Záleží na velikosti a způsobu přepravy pejska.

Seznam výchozích stanic, z kterých lze přes eshop německých drah DB koupit akční jízdenky Sparpreis do Německa:
Břeclav, Brno hl.n., Česká Lípa hl.n., Česká Třebová, Chomutov, Děčín hl.n., Domažlice, Hradec Králové, Kolín, Liberec, Most, Olomouc hl.n., Ostrava hl.n., Pardubice, Plzeň, Praha, Tábor, Teplice v Čechách, Ústí n.L. hl.n., Ústí n. Orlicí, Zábřeh na Moravě

TIPY PRO DOSAŽENÍ NÍZKÉ CENY JÍZDENKY

 • nakupujte v předstihu, mimo sezónu alespoň týden dopředu, v sezóně i 3-4 týdny předem, můžete nakupovat až 6 měsíců před cestou
 • pokud narazíte na nízkou cenu jízdenky, neotálejte s nákupem, další den už může být vyprodaná
 • vyhýbejte se dnům, kdy chtějí jet všichni: pondělí ráno, pátek odpoledne, neděle odpoledne a večer
 • pokud vám nevadí více přestupů, nezatrhávejte ve vyhledávači volbu „Dávat přednost rychlému spojení“, pomalejší spojení s více přestupy bývá zpravidla i levnější

Postup jak nejlevnější vlakovou jízdenku do Německa získat

Ubytování v Německu

Hledáte levné ubytování v Německu? Rezervujte včas, stejně jako u vlakové jízdenky.Booking.com

8 thoughts on “Cena vlakové jízdenky do Německa”

 1. Dobrý den, potřebuji koupit jízdenku Brno-Hamburk na 4.5.18 ráno a cenu mi to nabízí trojnásobnou než uvádíte – místo cca 30 EUR je to 99,9EUR, případně mi to nechce říct cenu žádnou. To je podstatně víc než ČD /1137,-/. Co s tím? Myslím že kupuji v dostatečném předstihu…

  1. Zdravím, na tento den již opravdu mají německé dráhy na ráno vyprodány nejlevnější jízdenky do Hamburku. Nejlevněji za 49,9€ se dají sehnat jízdenky na přímý vlak Hungaria odj. 11:38 z Brna, příj. 21:15 do Hamburku. Pokud mají ČD levnější, kupte je tam.

 2. Daruji kupón na slevu 10 € z jízdenky objednané přes eshop německých drah. Jízdenka musí být zakoupená pro dálkové vlaky ICE/ IC/ EC do konce ledna 2018 s platností do konce února a v min. ceně 49 €. Zájemci pošlu kód mailem.
  Veselá Vánoce a šťastný nový rok s rychlovlaky!

 3. Zdravím, proč jízdenka vlakem do Hamburku stojí cca 130 euro, když tady píšete o 30 eurech? Přijde mi to extrémně přehnané…

  1. Dobrý den, ano máte pravdu. Na zítra se dají sehnat jízdenky Praha – Hamburg jen v tarifu Flexpreis za 120 nebo 130€, ve výhodné nabídce Sparpresis už jsou pro 2 třídu vyprodány a je možné je sehnat jen pro 1. třídu za cca 140€. Na pozítří již však jsou za 80-90€ podle spoje. Ty jízdenky za 30€ se dají sehnat na vybrané spoje za cca 2-3 týdny. Teď o prázdnonách je však vyšší poptávka, tak jsou brzy pryč. Je potřeba kupovat ve větším předstihu.

  1. Např. 5:12 vlak z Prahy do Mnichova s příj. 11:18, z Mnichova odj. 12:33, do Lindau příj. 14:47. Další stejný spoj: Praha odj. 9:12, Lindau příj. 18:00. Jízdenka Praha – Mnichov od ČD od 386 Kč + München Hbf. – Lindau na příští týden za 19,90€ pro dospělého od německých drah DB.

  2. Ano, jezdím tím pravidelně, jízdenka Bayern – Böhmen ticket, koupíme u Deutsche Bahn https://www.bahn.de/p/view/angebot/regio/regionale-tickets/bayern/bayern-boehmen-ticket.shtml, platná od 9:00 Plzeň – Lindau cena 28,-€, každá další osoba + 6,60€.
   Dnes odjezd z Plzně do Železná Ruda Alžbětín v 9:02, 11:41 do Platting, 13:01 do Mnichova a v 15:19 z Mnichova do Lindau.
   To je nejlevnější varianta a jezdím dvakrát až čtyřikrát do roka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *