Vlakom do Švajčiarska – cena lístka a vlaky

vlakom do Švajčiarska
panoramatický vagón švajčiarskych dráh (Wikimedia, ChristianSchd)

Vlakom do Švajčiarska sa dá cestovať aj zo Slovenska, konkrétne z Bratislavy, vždy s prestupom vo Viedni a jedným prestupom v Nemecku. Môžete využiť trasy Bratislava – Zürich s prestupom v Mníchove, Bratislava – Bazilej s prestupom vo Frankfurte, Bratislava – Bern  a Bratislava – Ženeva s prestupom v Mníchove a Zürichu. Do Mníchova sa z Viedne zveziete moderným rakúskym railjetom a do Frankfurtu a ďalej do Bazileja zase luxusným nemeckým rýchlovlakom ICE.

Cena vlakového lístka z Bratislavy do Švajčiarska začína na:

  • 44 € Bratislava – Zürich cez Mníchov
  • 50 € Bratislava – Bazilej cez Frankfurt
  • 50 € Bratislava – Bern cez Mníchov
  • 60 € Bratislava – Ženeva cez Mníchov

Tieto akčné ceny ponúka nemecká železničná spoločnosť DB pri nákupe cez e-shop. Na e-shope je možné si kúpiť lístok zo Slovenska priamo do Švajčiarska, je však potrebné zadať trasu cez Mníchov (okrem trasy Bratislava – Basel Bad), Pre nočné spojenie je potrebné cestu rozdeliť na lístky dva. Vždy je potrebné si kúpiť zvlášť lístok do Nemecka a až z Viedne, napr. Wien – München od 29 € a zvlášť lístok z Nemecka do Švajčiarska, napr. München – Zürich od 20 € alebo München – Geneve od 40 €.

Pre dosiahnutie výhodnej ceny lístka je vhodné nakupovať v predstihu. Cestovný lístok je viazaný na konkrétny vlak a pre konkrétneho cestujúceho. Online lístok, ktorý obdržíte na váš mail platí rovnako na Slovensku, ako aj v Rakúsku. Návod ako lístky cez e-shop DB Bahn kúpiť.

Deti do 15 rokov do Švajčiarska zadarmo

S lístkom od nemeckých dráh DB môžu deti do 15 rokov cestovať s jedným z rodičov alebo prarodičov zadarmo. Je však potrebné ich uviesť už pri nákupu lístka pre dospelého (neskôr to nie možné).

Ak sa vám cez e-shop DB nepodarí zohnať lacný lístok alebo neviete, ktorým presne pôjdete vlakom, môžete lístok kúpiť od Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK). Ceny spiatočných lístkov vo variante City Star (nie je viazaný na žiadny vlak iba na konkrétnu trasu): Bratislava – Zürich 105 €, Bratislava – Bern 158 €, Bratislava – Ženeva 206 €.

Vlaky do Švajčiarska a tipy ako kúpiť lacný cestovný lístok:

Bratislava – Zürich cestovný poriadok a cena lístka 2017/2018
Bratislava – Bazilej cestovný poriadok a cena lístka 2017/2018
Bratislava – Bern cestovný poriadok a cena lístka 2017/2018
Bratislava – Ženeva cestovný poriadok a cena lístka 2017/2018

 

Bratislava – Zürich cez Mníchov

Z Bratislavy do Viedne cestujete osobným vlakom, z Viedne do Mníchova rakúskym railjetom a z Mníchova do Zürichu buď IC busom nemeckých dráh alebo vlakom EuroCity (EC).

Priamy cestovný lístok Bratislava – Zürich stojí od 44 €, keď cestujete cez Mníchov. Lístok je možné kúpiť v českej verzii e-shopu nemeckých dráh DB, keď kliknete na „Přidat mezizastávku“ a zadáte prestup Mezizastávku „Munich (München)“.

 

 

 

Pre nočné spojenie Bratislava – Zürich je potrebné lístky rozdeliť na 2: Wien – München od 29€/ 49€ (sedadlo/ ležadlo) a München – Zürich od 20 €. Oba lístky opäť kúpit v českej verzii e-shopu nemeckých dráh DB.

Návod ako lístky cez e-shop DB kúpiť.

Cestovný poriadok vlakov Bratislava – Zürich (2018)
REX 7702 REX 7604 REX 7606 REX 7610
Bratislava -Petrzalka odch. 5:15 6:15 7:15 9:15
Wien Hbf prích. 6:16 7:16 8:15 10:14
prestup   RJ 260 RJ 560 + EC 218** RJ 262 RJ 60
Wien Hbf odch. 6:30 7:30** 8:30 10:30
München Hbf prích. 10:30 11:41 12:30 14:30
prestup IC BUS EC 194 IC BUS EC 192
München Hbf odch. 11:03* 12:34 14:03* 16:33
Zürich HB prích. 14:45 16:53 17:45 20:53

* IC bus odchádza z autobusovej stanice München Hackerbrücke, ktorá je od stanice München Hbf vzdialená cca 700m a je možné využiť S-Bahn S3, S8 (už je v cene vlakového lístka)
** Naviac prestup v Salzburgu z RJ 560 na EC 218

REX 7614 REX 7614 REX 7734
Bratislava -Petrzalka odch. 11:15 12:15 21:15
Wien Hbf prích. 12:14 13:14 22:14
prestup   RJ 62 RJ 566 EN 462
Wien Hbf odch. 12:30 13:30 23:25
München Hbf prích. 16:32 17:41 6:10
prestup IC BUS EC 190 EC 196
München Hbf odch. 17:33* 18:33 7:14
Zürich HB prích. 21:15 22:53 11:53

* IC bus odchádza z autobusovej stanice München Hackerbrücke, ktorá je od stanice München Hbf vzdialená cca 700m a je možné využiť S-Bahn S3 (už je v cene vlakového lístka)

Ubytovanie Zürich – akčné ceny nocľahu

pre 2 osoby na zajtra, kliknite a zvoľte iný termín aj počet osôb



Booking.com

 

Zürich – Bratislava cez Mníchov

Priamy lístok Zürich – Bratislava stojí od 44 €, keď cestujete cez Mníchov. Lístok je možné kúpiť v českej verzii e-shopu nemeckých dráh DB, keď kliknete na „Přidat mezizastávku“ a zadáte prestup Mezizastávku „Munich (München)“.

Cestovný poriadok vlakov Zürich – Bratislava (2017/ 2018)
EC 191 EC 193 IC BUS EC 195 IC BUS
Zürich HB odch. 7:09 9:09 11:16* 13:09 16:16*
München Hbf prích. 11:28 13:29 14:59 17:30 19:59
prestup   EC 113 EC 115 RJ 69 EC 117 EC 391
München Hbf odch. 12:17 14:17 15:30 18:17 20:29
M – Ost
Salzburg Hbf prích. 13:59 15:59 | 19:59 22:02
prestup RJ 563 RJ 565 | RJ 169 RJ 367
Salzburg Hbf odch. 14:08 16:08 | 20:08 22:08
Wien Hbf prích. 16:30 18:30 19:30 22:30 00:33
prestup REX REX REX REX REX
Wien Hbf odch. 16:45 18:45 19:45 22:45 00:50
Bratislava Petrzalka prích. 17:44 19:44 20:44 23:44 2:00

* IC bus z Zürichu prichádza na autobusovú stanicu München Hackerbrücke, ktorá je od stanice München Hbf vzdialená cca 700m a je možné využiť S-Bahn S3, S8 (už je v cene vlakového lístka)

 

 

Bratislava – Bazilej cez Frankfurt

Z Bratislavy do Viedne cestujete osobným vlakom, z Viedne do Frankfurtu  nemeckým rýchlovlakom ICE a z Frankfurtu do Bazileja tiež vlakom ICE.

Môžete kúpiť priamy vlakový lístok Bratislava – Bazilej od 50 € na denné vlaky aj na nočné spojenie. Toto je možné pokiaľ pri vyhľadaní a nákupe v českej verzii e-shopu nemeckých dráh DB zadáte ako cieľovú stanicu „Basel Bad Bf“. Toto nemecké nádražie leží v Bazileji len kúsok od hlavnej stanice Basel SBB, ktoré patrí švajčiarskym dráham.

Pre vyhľadanie spojenia Bratislava – Basel Bad Bf je potrebné lístok vyhľadať s nastavením času na prestup min. 20 minút a lístok na tieto konkrétne vlaky zakúpiť. Inak riskujete vo Viedni málo času na prestup.

čas na přestup

 

Návod ako lístky cez e-shop DB kúpiť.

 

Cestovný poriadok vlakov Bratislava – Bazilej (2018)

REX REX REX REX REX
Bratislava Petrzalka odch. 5:15 7:38 9:38 11:38 15:38
Wien Hbf prích. 6:16 8:43 10:43 12:43 16:43
prestup   ICE 228 ICE 28 ICE 26 ICE 26 ICE 20
Wien Hbf odch. 6:50 9:15 11:15 13:15 17:15
Frankfurt Hbf prích. 13:36 15:36 17:36 19:02
Fulda
23:40
prestup ICE 75 ICE 77 ICE 79 ICE 377 IC 209
Frankfurt Hbf odch. 14:05 16:05 18:05 19:47
Fulda
2:48
Basel Bad Bf prích. 16:45 18:45 20:45 23:46 6:09

Ubytovanie Bazilej – akčné ceny nocľahu

pre 2 osoby na zajtra, kliknite a zvoľte iný termín aj počet osôb



Booking.com


 

Bazilej – Bratislava

Pre denné spojenia je možné zohnať priame lístky Basel Bad Bf – Bratislava od 50 €. Pri nákupe nočného spojenia je potrebné cestu Bazilej – Bratislava rozdeliť na 2 lístky: Basel Bad Bf – München od 20 €+ München – Wien od 29€.

Cestovný poriadok vlakov Bazilej – Bratislava (2018)

ICE 76 ICE 76 EC 206
Basel Bad Bf odch. 9:15 11:15 16:42
Frankfurt Hbf prích. 11:53 13:53 19:53*
prestup ICE 27 ICE 27 ICE 691*
Frankfurt Hbf odch. 12:21 14:21 20:09*
München Hbf prích/ odch. | | 21:30/ 23:35**
Wien Hbf prích. 18:45 20:45 6:35
prestup   REX REX REX
Wien Hbf odch. 19:16 21:45 6:45
Bratislava Petrzalka prích. 20:23 22:44 7:44

* Prestup v Ulm Hbf miesto Frankfurt Hbf
** U nočného vlaku prestup v Mníchove Hbf z ICE 613 na EN 463 odch. 23:35 smer Budapešť

 

 

Bratislava – Bern cez Mníchov

Z Bratislavy do Viedne cestujete osobným vlakom, z Viedne do Mníchova rakúskym railjetom a z Mníchova do Zürichu buď IC busom nemeckých dráh alebo vlakom EuroCity (EC).

Priamy lístok Bratislava – Bern stojí od 50 €, keď cestujete cez Mníchov. Lístok je možné kúpiť v českej verzii e-shopu nemeckých dráh DB, keď kliknete na „Přidat mezizastávku“ a zadáte prestup Mezizastávku „Munich (München)“.

 

 

 

Pre nočné spojenie Bratislava – Bern je potrebnélístky rozdeliť na 2: Wien – München od 29€/ 49€ (sedadlo/ ležadlo) a München – Bern od 40 €. Obidva lístky opäť kúpiť v českej verzii e-shopu nemeckých dráh DB.

Návod ako lístky cez e-shop DB kúpiť.

 

Cestovný poriadok vlakov Bratislava – Bern (2018)

REX 7702 REX 7604 REX 7606 REX 7610 REX 7734
Bratislava -Petrzalka odch. 5:15 6:15 8:15 9:15 21:15
Wien Hbf prích. 6:16 7:16 9:14 10:14 22:14
prestup   RJ 260 RJ 560 + EC 218** RJ 562 + EC 114** RJ 60 EN 462
Wien Hbf odch. 6:30 7:30** 9:30** 10:30 23:25
München Hbf prích. 10:30 11:41 Stuttgart 16:00 14:30 6:10
prestup IC BUS EC 194 IC 281 EC 192 EC 196
München Hbf odch. 11:03* 12:34 Stuttgart 16:24 16:33 7:14
Zürich HB prích. 14:45 16:53 19:25 20:53 11:53
prestup IC 822 IC 826 IC 732 IC 826 IC 816
Zürich HB odch. 15:02 17:02 19:32 21:02 12:02
Bern prích. 15:58 17:58 20:28 21:58 12:58

* IC bus odchádza z autobusovej stanice München Hackerbrücke, ktorá je od stanice München Hbf vzdialená cca 700m a je možné využiť S-Bahn S3, S8 (už je v cene vlakového lístka)
** Naviac prestup v Salzburgu z RJ 560 na EC 218 , z RJ 562 na EC 114

Ubytovanie Bern – akčné ceny nocľahu

pre 2 osoby na zajtra, kliknite a zvoľte iný termín aj počet osôb



Booking.com

 

Bern – Bratislava cez Mníchov

Priamy lístok Bern – Bratislava stojí od 50 €, keď cestujete cez Mníchov. Lístok je možné kúpiť v českej verzii e-shopu nemeckých dráh DB, keď kliknete na „Přidat mezizastávku“ a zadáte prestup Mezizastávku „Munich (München)“.

IC 805 IC 809 IC 813 IC 817 IC 823
Bern odch. 6:02 8:02 10:02 12:02 15:02
Zürich HB prích. 7:02 8:58 10:58 12:58 15:58
prestup EC 191 EC 193 IC BUS* EC 195 IC BUS*
Zürich HB odch. 7:09 9:09 11:16 13:09 16:16
München Hbf prích. 11:28 13:29 14:59* 17:30 19:59*
prestup   EC 113 EC 115 RJ 69 EC 117 EC 391
München Hbf odch. 12:17 14:17 15:30 18:17 20:29
M – Ost
Salzburg Hbf prích. 13:59 15:59 | 19:59 22:02
prestup RJ 563 RJ 565 | RJ 169 RJ 367
Salzburg Hbf odch. 14:08 16:08 | 20:08 22:08
Wien Hbf prích. 16:30 18:30 19:30 22:30 00:33
prestup REX REX REX REX REX
Wien Hbf odch. 16:45 18:45 19:45 22:45 00:50
Bratislava Petrzalka prích. 17:44 19:44 20:44 23:44 2:00

* IC bus z Zürichu prichádza na autobusovú stanicu München Hackerbrücke, ktorá je od stanice München Hbf vzdialená cca 700m a je možné využiť S-Bahn S3, S8 (už je v cene vlakového lístka)

 

 

Bratislava – Ženeva cez Mníchov

Z Bratislavy do Viedne cestujete osobným vlakom, z Viedne do Mníchova rakúskym railjetom a z Mníchova do Zürichu buď IC busom nemeckých dráh alebo vlakom EuroCity (EC), ďalej do Ženevy švajčiarskym vlakom InterCity (IC).

Priamy lístok Bratislava – Geneve stojí od 60 €, keď cestujete cez Mníchov. Lístok je možné kúpiť v českej verzii e-shopu nemeckých dráh DB, keď kliknete na „Přidat mezizastávku“ a zadáte prestup Mezizastávku „Munich (München)“.

 

 

 

Pre nočné spojenie Bratislava – Geneve je potrebné lístky rozdeliť na 2: Wien – München od 29€/ 49€ (sedadlo/ ležadlo) a München – Geneve od 40 €. Obidva lístky opäť kúpit v českej verzii e-shopu nemeckých dráh DB.

Návod ako lístky cez e-shop DB kúpiť.

 

Cestovný poriadok vlakov Bratislava – Mníchov – Ženeva (2018)

REX REX REX REX
Bratislava -Petrzalka odch. 5:15 6:15 7:15 21:15
Wien Hbf prích. 6:16 7:16 8:15 22:14
prestup   RJ 260 RJ 560 + EC 218 RJ 262 EN 462
Wien Hbf odch. 6:30 7:30** 8:30 23:25
München Hbf prích. 10:30 11:41 12:30 6:10
prestup IC BUS EC 194 IC BUS EC 196
München Hbf odch. 11:03* 12:34 14:03* 7:14
Zürich HB prích. 14:45 16:53 17:45 11:53
prestup IC 526 IC 530 IC 532 IC 520
Zürich HB odch. 15:03 17:03 18:03 12:03
Geneve prích. 17:45 19:45 20:45 14:45

* IC bus odchádza z autobusovej stanice München Hackerbrücke, ktorá je od stanice München Hbf vzdialená cca 700 m a je možné využiť S-Bahn S3, S8 (už je v cene vlakového lístka)
** Naviac prestup v Salzburgu z RJ 560 na EC 218

Ubytovanie Ženeva – akčné ceny nocľahu

pre 2 osoby na zajtra, kliknite a zvoľte iný termín aj počet osôb



Booking.com


 

Ženeva – Bratislava

Priamy lístok Geneve – Bratislava stojí od 60 €, keď cestujete cez Mníchov. Lístok je možné kúpiť v českej verzii e-shopu nemeckých dráh DB, keď kliknete na „Přidat mezizastávku“ a zadáte prestup Mezizastávku „Munich (München)“. Pre nočné spojenie Geneve – Bratislava je potrebné lístky rozdeliť na 2: Geneve – München a München – Wien od 29€/ 49€ (sedadlo/ ležadlo). Obidva lístky opäť kúpit v českej verzii e-shopu nemeckých dráh DB.

Cestovný poriadok vlakov Ženeva – Mníchov – Bratislava (2018)

IC 511 IC 515 IC 519 IC 529
Geneve odch. 6:12 8:15 10:15 15:15
Zürich HB prích. 8:56 10:56 12:56 17:56
prestup EC 193 IC BUS EC 195 EC 197
Zürich HB odch. 9:09 11:16 13:09 18:09
München Hbf prích. 13:39 14:59* 17:30 22:44
prestup   RJ 69 RJ 69 EC 117 + RJ 169** EN 463
München Hbf odch. 15:30 15:30 18:17** 23:35
Wien Hbf prích. 19:30 19:30 22:30 6:35
prestup REX REX REX REX
Wien Hbf odch. 19:45 19:45 22:45 6:45
Bratislava hl.st. prích. 20:44 20:44 23:44 7:44

* IC bus z Zürichu prichádza na autobusovú stanicu München Hackerbrücke, ktorá je od stanice München Hbf vzdialená cca 700m a je možné využiť S-Bahn S3, S8 (už je v cene vlakového lístka)
** Naviac prestup v Salzburgu z EC 117 na RJ 169

 

Nedarí sa Vám nájsť nižšiu cenu, napíšte si o radu do komentára nižšie.

 

Vlakom do Nemecka:

Vlakom do Francúzska:

 

21 thoughts on “Vlakom do Švajčiarska – cena lístka a vlaky”

  1. Dobry den,
    Poprosila by som informaciu: cestu Bratislava-Zurich a spat pre 2 osoby. Odchod z Ba moze byt aj 12.9.2018 vo vecernych hodinach alebo 13.9.2018 v skorych rannych hodinach. Odchod z Zurichu moze byt 16.9.2018 poobede.
    Dakujem
    Monika

    1. Dobrý den,

      cesta Bratislava – Munchen – Zürich pre jednu osobu s nákupom lístka cez eshop nemeckých dráh teraz:
      – za 49,9€ ráno 13.9. Bratislava-Petrzalka odch. 5:15, prestup Wien Hbf na vlak railjet do München Hbf, z Mníchova vlakovým busom do Zürich HB (Carpark Sihlquai) prích. 14:45
      – za 79,9€ ráno 13.9. len vlakmi Bratislava-Petrzalka odch. 5:15, prestup Wien Hbf, Salzburg Hbf a München Hbf, Zürich HB prích. 16:53
      – za 73,9 € lehátkový vůz 6 osob v kupé večer 12.9. z Wien Hbf odch. 23:25, prestup München Hbf, Zürich HB prích. 11:53

      cesta Zürich – Munchen – Bratislava pre jednu osobu s nákupom lístka cez eshop nemeckých dráh teraz:
      – za 89,9€ 16.9. len vlakmi Zürich HB odch. 13:09, prestup München Hbf a Wien Hbf, Bratislava-Petrzalka prích. 23:44
      – za 59,9€ 16.9. vlakovým busom z Zürich HB (Carpark Sihlquai) odch. 14:16 do München ZOB (Hackerbrücke), vlakom z München Ost, prestup Salzburg, Wien Hbf, Bratislava-Petrzalka prích. 23.44

      AKo kupit lístok cez Mníchov je napísané hore v článku.

  2. Dobry den, potrebujem prosim listok 1 dospely a 1 dieta z Bratislavy do Bernu 4.7.-8.7.2018

    1. Pri nákupu je potreba zadat cez Mnichov, viz info zde: https://www.vysokorychlostni-zeleznice.cz/vlakom-do-svajciarska-cena-listka-a-vlaky/#Bratislava-Bern

      Bratislava – Bern 4.7. pro 1 dospělého + dítě do 14,99 let s nákupem dnes:
      – nejlevněji za 59,9€ vychází lístok na odch. 8:15 z Bratislavy-Petržalky s prestupom vo Viedni, Salzburgu, Mnichove na vlakový IC bus a Zürichu, prích. Bern 19:58
      – s méně prestupy a len vlakmi za 79,9€ odch. 9:15 z Bratislavy-Petržalky s prestupom vo Viedni, Mnichove a Zürichu, prích. Bern 21:58

      Bern – Bratislava 8.7. pro 1 dospělého + dítě do 14,99 let s nákupem dnes:
      – nejlevněji za 89,9€ vychází lístok na odch. 7:04 z Bern s prestupom vo Basel, Ulm, Salzburg, Viedni, prích. Bratislava-Petržalka 19:44

      Ceny jízdenek se s blížícím odjezdem budou zvyšovat.

  3. Zdravim,
    Potrebuji na 24.06.2018 slevnenou jidenku
    Zurich -Bratislava, docetla jsem se ze se da i za 44 eur je to mozne diky

    1. Zdravím, na neděli 24.6 jsou už jízdenky Zürich – Bratislava přes Mnichov na vlak okolo 80€, když se použije IC bus německých drah z Curychu do Mnichova a dále vlak, tak spoj s odj. 11:46 z Curychu a příj. do Bratislavy 22:44 vyjde na 70€. Tyto ceny jsou aktuální k dnešnímu datu při nákupu přes eshop německých dráh a zadani cesty přes Mnichov.

  4. Dobry den ,

    chcem sa spytat ci mate nejake info ak by som chcel poslat auto autovlakom do viedne popripade na slovensko niekde z blizkosti svajciarskych hranic popripade priamo zo svajciarska a ake su ceny. Diky

  5. Dobry den.chcem sa spytat kolko stoji listok Bratislava-Vieden-Basel. a spät.a este ak by som zobrala dieta bude 14.rokov.citala som ze dieta do 15.rokov moze cestovat z rodicom zdarma.

    1. Cena lístka závisí od datumu a času cesty. Na různé spoje jsou různé ceny. Např. za 2 týdny můžete jet vlakem s ranním odjezdem za 90€ nebo s dopoledním odjezdem v 11:15 za 50€/ jedna cesta. Zpáteční opět závisí na použitém spoji a datumu cesty. Ano dítě je do 14,99 let je zdarma, pokud jej uvedete při nákupu jízdenky pro dospělého jako spolucestujícího. Jízdenky si musíte sama vyhledat přes eshop německých drah. Návody a odkazy jsou výše v článku.

  6. Len by som chcel vediet akym sposobom sa da dostat z Bratislavy do Zurichu za cca 58€ ako je spominane, pretoze mne naslo spojenie za 69.65€. To musi byt sakra stastie dostat sa k tym najlacnejsim Listkom. Ked k tomu pridam aj cenu za spiatocu cestu, tak to sa oplati viac letenka.

    1. Je potreba kupovat v predstihu a vyhnout se patku, nedeli a pondělí. To stejné ale platí pro letenky do Svajciarska.

  7. Dobrý deň, chcem sa spýtať, ak cestujem z Zurichu do BA, kupujem si listok po Mnichov a potom dalej osobitne? Alebo sa kupuje listok Zurich – Bratislava? A ak si kúpim na ten zo Zurichu o 7:09, čo tu píšete tak musim ist na najblizsie spoje? alebo môžem ist z mnichova az na ten neskorsi? Dakujem

    1. Dobrý den, pokud si chcete koupit jízdenku od německých drah, tak ji musíte rozdělit na 2 lístky: Zurich – Mníchov a Mníchov – Bratislava. Přímou vlakovou jízdenku Zürich – Bratislava za výhodný tarif přes eshop nekoupíte. Ano v Mnichově se můžete zdržet jak dlouho chcete, jízdenku Mnichov – Bratislava si můžete koupit na jakýkoliv spoj. Pokud je to však výhodná jízdenka v tarifu Sparpreis, platí pouze na koupený spoj.

  8. Dobrý deň. Potreboval by som dva lístky na 22.6.2017 po 17:00 hod z Bratislavy do Zürichu. Viete mi k tomu povedať bližšie info? Ďakujem.

    1. Dobrý den, po 17h z Bratislavy s příjezdem do Zürichu 7:26 to lze při nákupu přes eshop německých drah dnes na 22.6. za 120€. Spojení je ale trochu komplikované, přesedá se 4x: Bratislava-Petrzalka odj. 17:15, Wien příj. 18:15, odj. 18:30 railjet do Mnichova, tam příj. 22:32. Z Mnichova odj. 00:01 rychlovlak ICE směr: Essen Hbf, přestup v Karlsruhe Hbf příj. 03:35, odj. 4:03 do Basel SBB, kde je příj. 6:22 a odj. 6:33 IC do Zürichu. Jízdenku na eshopu kupujete přímou odkud „Bratislava“ kam „Zurich“.

      Jednodušší spojení i výrazně levnější spojení je nočním vlakem EN z Vídně do Mnichova: Bratislava-Petrzalka odj. 21:15, Wien příj. 22:14, odj. 23:25 EN 462 do Mnichova, tam příj. 6:10. Z Mnichova odj. 7:17 přímým vlakem EC do Zürich HB příj. 11:53. Jízdenku na tento spoj nelze přes eshop německých drah koupit z Bratislavy, ale až z Vídně a je potřeba ji rozdělit na 2 úseky:
      1/ Wien – München sedadlo od 29€, lehátko od 39€ v kupé pro 6 osob, 49€ pro 4 osoby nebo 99€ pro 2 osoby.
      2/ München – Zürich HB za 40€.
      Návod ako lístky cez e-shop DB kúpiť.

    1. D. den,
      z Banské Bystrice 4:35 rychlík do Bratislavy příj. 7:59, odj. z Blavy 8:38, přestup Wien a Frankfurt, příj. Basel Bad Bf. 20:45. Při vyhledání zadejte čas přestupu min. 15 min, jinak vám vyhledávač najde spojení s časem přestupu ve Wien cca 7 min, což nemusíte stihnout. Z Bratislavy jde na 12.3. koupit lístok přes nemecké dráhy DB už jen za 99€ (Bratislava – Basel Bad Bf), i tak je to akčná cena v tarifu Sparpreiss. Z Banské Bystrice nejde lístek koupit, stejně tak cílovou stanici je potřeba zadat Basel Bad Bf., což je německé nádraží v Bazileji. Návod ako lístky cez e-shop DB kúpiť.
      Nazpět lze na pondelok 17.4. sehnat také nejlevnější lístok už také jen od 99€, např. odj. Basel Bad Bf. 7:15, příj. Bratislava hl.st. 18:22.

    1. Bratislava-Petrzalka odj. 21:15, Os 7734, Wien Hbf příj. 22:14, Wien Hbf odj. 23:25 EN 60466, Zürich HB příj. 08:20, Zürich HB odj. 08:32, IC 710, Geneve příj. 11:18

      Nebo:
      Bratislava-Petrzalka odj. 14:15, Wien Hbf příj. 15:14, Wien Hbf odj. 15:30 RJ 168, Zürich HB příj. 23:20, Zürich HB odj. 00:02 IC 842 , Bern příj. 01:02, Bern odj. 04:59, Geneve příj. 06:48

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *