Německé dráhy DB

Německé dráhy Deutsche Bahn (DB) jsou největším železničním dopravcem v Evropě. Jejich vlaky ročně přepraví cca 2,3 miliardy cestujících po Německu i do okolních zemí. Provozují regionální vlaky Regionbahn (RB), Regional-Express (RE), Interregio (IRE), dálkové vlaky Eurocity (EC) nebo Intercity (IC) a rychlovlaky Intercity Express (ICE).

Německé dráhy – jízdenky

Jízdenky německých drah je možné koupit jednoduše přes eshop Deutsche Bahn. Z eshopu DB si vytisknete online jízdenku, kterou poté ukážete průvodčímu. Online jízdenka je určena jen pro cestujícího, který je na jízdence uveden (spolu s identifikačním dokladem), příp. pro ostatní spolucestující. K nákupu potřebujete platební kartu a český občanský průkaz. Místo občanky můžete jako identifikační doklad využít také platební kartu. Krok za krokem: Jak koupit jízdenku německých drah.

Německé dráhy jízdenky

Německé dráhy nabízejí dva druhy jízdenek, které se liší cenou a možnostmi využití: Flexpreis a Výhodné jízdenky (Sparpreis). Flexibilní jízdenky – Flexpreis jsou dražší, ale umožňují cestovat kterýmkoliv vlakem během platnosti jízdenky (1 den do 100 km, 2 dny nad 100 km). Jejich výměna za jinou je možná kdykoliv (zdarma před 1. dnem platnosti, poté za poplatek 17,5 €). Akční jízdenky – Sparpreis fungují na principu prodeje letenek, čím dříve nakoupíte, tím jsou levnější. Nevýhodou je jejich platnost pouze v určitý den, jen v konkrétním vlaku, který je na jízdence uveden. Jízdenku Sparpreis je možné vrátit nejpozději den před její platnosti a vždy se stornopoplatkem 19 €.

Německé dráhy DB své jízdenky prodávají nejen pro vlaky po Německu, ale také do ČR, na Slovensko a ostatních okolních zemí. Stejně tak jejich německy dokonalý vyhledávač spojení vám najde vlaky po celé Evropě. Vyhledávač spojení i nákup jízdenek německých drah DB funguje i v české verzi.

Německé dráhy – ceny

Ceny jízdenek německých drah jsou velmi výhodné. Obzvlášť akčních jízdenek Sparpreis. Navíc německé dráhy umožňují cestování dětí do 15 let zdarma. S dětmi je cenově výhodnější si koupit jízdenku již z Česka do Německa od německých drah DB než od ČD. Děti cestují zdarma i u nás a to včetně využití IC busu.

Mezinárodní jízdenky Sparpreis Europa začínají pro dálkové vlaky na 14 € Praha – Drážďany, 19 € Praha – Berlín, 24€ Brno – Drážďany nebo Brno – Berlín, 39 € Praha – Hamburk a Brno – Hamburk.

Vnitrostátní německé jízdenky Sparpreis pro dálkové vlaky začínají na 19€ pro trasy do 250 km (od 29€ nad 250 km). Pokud neseženete akční jízdenku Sparpreis nebo jedete ve skupině a nevadí vám, že cestujete jen regionálními vlaky (RB, IRE, RE) a příměstskými vlaky (S-Bahn), můžete si zakoupit síťovou jízdenku Quer-durchs-Land-Ticket za 44 € (51 € pro 2 osoby, 58 € pro 3, … až 5 osob). Tato německá jízdenka pro regionální vlaky platí v pracovní dny od 9h do 3h následujícího dne a o víkendu+svátcích již od 0h na neomezený počet vlaků. Pro jednotlivé spolkové země lze zakoupit zemskou jízdenku od 23€ (+5€ každý další cestující), která platí neomezeně po celý den v regionálních vlacích.