Děti vlakem zdarma

cestování vlakem s dětmi do 15 let zdarma
zdroj: DB Bahn

Nejen děti do 6 let, ale i děti do nedovršených 15 let cestují vlakem (IC busem) zdarma. Při nákupu mezinárodní vlakové jízdenky pro dospělého přes eshop německých drah DB z ČR do Německa, Švýcarska, Nizozemí a Dánska nebo z Německa do , Rakouska, Francie, Itálie, Belgie. Pokud cestuje rodina z ČR do Německa je tak výhodnější nákup jízdenky od německých drah DB než od Českých drah. Ušetříte za jízdenky pro děti od 6 do 14 let (včetně). Online jízdenka platí i ve vlacích ČD, stačí když ji vytištěnou ukážete průvodčímu. Zdarma cestují děti také vlaky po Německu.

Děti mladší 6 let cestují vždy zdarma a bez jízdenky. Při nákupu jízdenky pro dospělého je nemusíte nikde ani uvádět. Jen je vezmete sebou do vlaku.

Děti od 6 do do 14 let (včetně) cestují vlakem také zdarma. Musí však cestovat alespoň s jedním z rodičů nebo prarodičů, kteří si zakoupili jízdenku. Podmínkou je uvést tyto děti při rezervaci a nákupu jízdenky pro rodiče nebo prarodiče v eshopu DB, pozdější zápis již není možný a museli by již platit poloviční jízdné. Na jednu online jízdenku DB lze uvést max. 5 cestujících, může tedy cestovat 1 dospělý s až 4 vlastními dětmi (vnuky) zdarma nebo 2 dospělí s 3 dětmi (vnuky). Při cestě nočními vlaky City Night Line (CNL) se navýší cena za povinnou rezervaci pro dítě. Stejně tak při cestě mezinárodními rychlovlaky ICE a TGV.

děti vlakem zdarma

Při nákupu uvádíte pouze jméno dospělé osoby, jména dětí nikde neuvádíte, jen jejich počet a věk. Návod jak jízdenku na eshopu DB nakupovat.

Šťastnou cestu vlakem s dětmi! 🙂

6 thoughts on “Děti vlakem zdarma”

 1. Dobrý den,
  jak to je s těmi rodiči. To nemůže jet s jakoukoli dospělou osobou? (sestra, apod.):
  děkuji

  1. Ano, deti cestují do 15 let vlakem zdarma jen s rodiči nebo prarodiči. Na druhou stranu se to nijak nekontroluje .

 2. Dobry den, snazim se koupit jizdenky na nocni vlak z Mnichova do Benatek a u deti se mi pocita plna cena. Nevite, jestli deti cestuji zdarma I v nocnich vlacich nebo delam neco spatne? Dekuji

  1. Mne to ukazuje u dětí do 14 let (včetně ) priplatek 9€ za sedadlo a 29€ za lehátko. Jizdenka je zdarma.

 3. dobrý den, může osoba od 15 (i přes to že tento rok ji už bylo 15 a teprve ji bude 16) jet sama, když se umí domluvit? nebo může sama jezdit až od 16? díky za odpověď

  1. Ano, děti mohou jet v Německu bez doprovodu dospělé osoby již od 6 let, doporučuje se však od 10 let. Děti cestující bez doprovodu rodiče nebo prarodiče již musí platit poloviční jízdné.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *