Děti vlakem zdarma

cestování vlakem s dětmi do 15 let zdarma
zdroj: DB Bahn

Nejen děti do 6 let, ale i děti do nedovršených 15 let cestují vlakem (IC busem) zdarma. Při nákupu mezinárodní vlakové jízdenky pro dospělého přes eshop německých drah DB z ČR do Německa, Švýcarska, Nizozemí a Dánska nebo z Německa do , Rakouska, Francie, Itálie, Belgie. Pokud cestuje rodina z ČR do Německa je tak výhodnější nákup jízdenky od německých drah DB než od Českých drah. Ušetříte za jízdenky pro děti od 6 do 14 let (včetně). Online jízdenka platí i ve vlacích ČD, stačí když ji vytištěnou ukážete průvodčímu. Zdarma cestují děti také vlaky po Německu.

Děti mladší 6 let cestují vždy zdarma a bez jízdenky. Při nákupu jízdenky pro dospělého je nemusíte nikde ani uvádět. Jen je vezmete sebou do vlaku.

Děti od 6 do do 14 let (včetně) cestují vlakem také zdarma. Musí však cestovat alespoň s jedním z rodičů nebo prarodičů, kteří si zakoupili jízdenku. Podmínkou je uvést tyto děti při rezervaci a nákupu jízdenky pro rodiče nebo prarodiče v eshopu DB, pozdější zápis již není možný a museli by již platit poloviční jízdné. Na jednu online jízdenku DB lze uvést max. 5 cestujících, může tedy cestovat 1 dospělý s až 4 vlastními dětmi (vnuky) zdarma nebo 2 dospělí s 3 dětmi (vnuky). Při cestě nočními vlaky nightjet (NJ) se navýší cena za povinnou rezervaci pro dítě. Stejně tak při cestě mezinárodními rychlovlaky ICE a TGV.

Místenka pro skupinu až 5 osob, v které cestuje alespoň jedno dítě, stojí 9 €.

děti vlakem zdarma

Při nákupu uvádíte pouze jméno dospělé osoby, jména dětí nikde neuvádíte, jen jejich počet a věk. Návod jak jízdenku na eshopu DB nakupovat.

Šťastnou cestu vlakem s dětmi! 🙂

13 komentářů u „Děti vlakem zdarma“

 1. Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak je to když cestuje skupina dětí z mateřské školky, kde jsou děti již 6 leté. dejme tomu skupina 35 dětí a 4 pedagogové.
  děkuji

 2. Dobry den.Poradte prosim potrebovala bych jet z Prahy do Danska Billum vlakem.Muzete poradit nejrychlejsi cestu a bez prestupu?Kolik by to stalo?Dekuji za rychlou odpoved

 3. Dobrý večer ,
  do kolika let platí mládež poloviční jízdné – chapu, že dítě do 15let neplatí ale co tedy dítě 16let?
  děkuji

 4. Dobry den, snazim se objednat on-line jizdenku pro 2dosp+1dite do 16let. Kde zadam jmena cestujicich? Nabizi mi to pouze jeden formular pro jednu osobu. Ja jsem platici,ale cestovat budou jini. Na strankach DB,jsem se registrovala,tak abych mohla zasrtnout volbu „nejsem cestujici“. Vsude se pise,ze jizdenka je neprenosna a je na jmeno,tak nevim kde uvedu ostatni cestujici. Predem diky.

  1. Zdravím, při vyhledání spojení rovnou zadáte, že chcete 2 dospělé a 1 dítě bez jména, jen s jejich věkem. Vyjedou vám nabídky spojení s cenami, pak kliknete na výběr nabídky. Zobrazí se vám volba zda se přihlásit a koupit jízdenku nebo koupit bez registrace. Musíte se přihlásit a potom tam budete mít na výběr „jízdenka pro jinou osobu. Lze pouze s přihlášením.“ zaškrtnete a napíšete jména osob, které budou cestovat.

 5. Dobrý den,
  jak to je s těmi rodiči. To nemůže jet s jakoukoli dospělou osobou? (sestra, apod.):
  děkuji

  1. Ano, deti cestují do 15 let vlakem zdarma jen s rodiči nebo prarodiči. Na druhou stranu se to nijak nekontroluje .

 6. Dobry den, snazim se koupit jizdenky na nocni vlak z Mnichova do Benatek a u deti se mi pocita plna cena. Nevite, jestli deti cestuji zdarma I v nocnich vlacich nebo delam neco spatne? Dekuji

  1. Mne to ukazuje u dětí do 14 let (včetně ) priplatek 9€ za sedadlo a 29€ za lehátko. Jizdenka je zdarma.

 7. dobrý den, může osoba od 15 (i přes to že tento rok ji už bylo 15 a teprve ji bude 16) jet sama, když se umí domluvit? nebo může sama jezdit až od 16? díky za odpověď

  1. Ano, děti mohou jet v Německu bez doprovodu dospělé osoby již od 6 let, doporučuje se však od 10 let. Děti cestující bez doprovodu rodiče nebo prarodiče již musí platit poloviční jízdné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *