Vlakem se psem do Německa a Francie

vlakem se psem do Německa
malý pes vlakem zdarma

Cestujete-li vlakem se psem z ČR do Německa, může být přepraven buď zdarma, nebo za poloviční jízdné. Záleží na velikosti a způsobu přepravy pejska.

Malí psi a drobná zvířata, kteří jsou přepravování v uzavřené přepravce jako ruční zavazadlo (max. 90 x 60 x 40 cm), nemusí mít jízdenku ani na území ČR ani v Německu. Toto pravidlo platí při nákupu běžné i výhodné akční jízdenky od německých drah DB (Normalpreis a Sparpreis) pro majitele psa.

Větší psi na vodítku a s náhubkem mohou být přepravováni z ČR do Německa, příp. z Německa do třetích zemí, s poloviční jízdenkou DB Bahn (i z akčních cen) jako dítě ve věku 6-14 let bez doprovodu. Tuto jízdenku je možné objednat online přes eshop německých drah DB, avšak nelze si ji po zaplacení kartou vytisknout, ale je nutné si ji nechat zaslat poštou (manipulační poplatek a poštovné ve výši 3,90 eur). Jízdenku obdržíte poštou nejpozději do 8 pracovních dnů. Poloviční jízdenku pro psa (dítě 6-14 let) objednávejte samostatně od dospělých cestujících, jinak by mohla být jízdenka vydána zdarma jako pro spolucestující dítě.

jízdenka pro psa
jízdenka pro psa nakoupená přes eshop DB Bahn přijde poštou

 

Při cestování po Německu (příp. českém příhraničí) na zemskou (Länder-Ticket) a víkendovou jízdenku (Schönes-Wochenende-Ticket) se za psa, za kterého je nutno platit, platí stejná cena jako za dospělou osobu. Doplatek za další osobu (v tomto případě psa) je však jen cca 5 €.

Zvláštní podmínky platí pro noční spoje City Night Line (do Německa a Švýcarska). Za malé i velké psy je jednotný poplatek 30 €, který platí jen v tomto vlaku (za přípojné spoje je potřeba platit zvlášť). Navíc je možné je přepravovat jen v lůžkovém nebo lehátkovém voze, a to pouze pokud má cestující zakoupen celý oddíl.

Vlakem se psem do Francie

Při cestě se psem do Francie přes Německo nebo zpět z Francie je ideální si koupit jízdenku z eshopu německých drah za stejných podmínek jako pro Německo.

Ve Francii je jen odlišná specifikace malého psa: měl by mít do 6 kg a přepravka nemá být větší než 45 x 30 x 25 cm. Stejně tak je malý pes zpoplatněn paušální částkou 7 € ve vlacích TGV, Intercités nebo TER. Buďte proto připraveni, že při cestě z Německa do Francie může francouzský průvodčí tento poplatek po vás požadovat. Při cestě zpět z Francie raději poplatek uhraďte před cestou na pokladně na nádraží.

Velcí psi platí ve Francii stejně jako v Německu poloviční jízdenku. Jízdenku je nejvýhodnější opět koupit přes eshop DB Bahn (z Francie do Německa), kdy lze kupovat poloviční i z akčních cen. Více informací o přepravě psů ve Francii.

 

Šťastnou cestu vlakem, haf! 🙂

5 komentářů u „Vlakem se psem do Německa a Francie“

 1. Dobrý deň. Chcel by som sa opýtať, či je možné nejako kúpiť lístok pre veľkého psa aj vo vlaku v nemecku, pretože cestujem o týždeň a lístok mi poštou už jednoducho nestihne prísť?
  Ďakujem.

  1. Myslím že ano, akorát bude hodně drahý. Bude to poloviční tarifu Flexpreis a nějaká přirážka za nákup ve vlaku. Na nádraží by byl levnější.

   1. Áno, moja chyba, veď takto som to vlastne myslel – že či je to možné kúpiť na stanici. Vo vlakuto je už posledná možnosť, ale je to super že sa to dá…. Ak je teda istota, že sa to dá. Ale keď tak rozmýšľam, prečo by sa nemalo?

 2. Dobrý den, chci se zeptat jestli se ve vlaku směr Brno do Dráždan může převést malý pes v cestovní přepravce. Děkuji za odpověd.

  1. Ano ve vlacích ČD i německých DB, jak v ČR, tak v Německu lze přepravovat malé psy v cestovní přepravce o max. rozměru 90 x 60 x 40 cm a to dokonce zdarma. Takže z Brna do Drážďan můžete jet se psem vlakem bez problémů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *