Vlakem po Německu s jízdenkou Sparpreis

levné vlakové jízdenky po NěmeckuNěmecké dráhy DB Bahn umožňují ve svém vyhledávači výhodných cen Sparpreis najít nejnižší ceny pro jeden kalendářní den na zvolené tuzemské (rozuměj německé) trase. Ceny pro kratší trasy do 250 km začínají na 19€ a pro delší na 29 €. Tyto výhodné jízdenky jsou vázány na konkrétní vlak. I při využití jízdenky Sparpreis cestují děti do 15 let s jedním s rodičů nebo prarodičů zdarma.

Jak postupovat při nákupu jízdenky Sparpreis

Ve vyhledávači Sparpreis zadáte odkud kam, zda jednosměrná nebo zpáteční jízdenka, datum cesty tam a zpět, v kolonce Cestující zadáte počet, příp. děti do 15 let (aby mohl získat jízdenku zdarma.

vlakové jízdenky NěmeckoNa další obrazovce „Výběr“ se zobrazí přehled všech možných spojení seřazených od nejnižší ceny. U každého spojení vám lupa umožní zobrazit detail vč. přestupů. Vyberete spoje a ve spodní části kliknete na „Koupit“. V dalším kroku se Vám zobrazí rekapitulace výběru a celková cena pro Sparpreis, Normalpreis (není vázána na konkrétní vlak) a cena pro 1. třídu.

Po potvrzení volby jízdenky Sparpreis se dostanete na obrazovku „Jízdenka & možnosti“. Zde si musíte vybrat, zda budete nakupovat s registrací nebo bez registrace. Výhodou registrace je zjednodušení následného storna jízdenky a samozřejmě jednodušší opakovaný nákup bez nového vyplňování Vašich kontaktních údajů. Při registraci mimo obvyklých kontaktních údajů budete zadávat část čísla občanského průkazu. Na konci registrace zvolte, zda chcete vyplnit údaje z platební karty nebo „ukončit přihlášení bez platebních údajů“ a budete údaje z karty zadávat až při každém nákupu jízdenky. Před platbou Vám bude ještě nabídnuta možnost nepovinné rezervace místa a cestovní pojištění.

Na obrazovce „Cestující“ vidíte kontaktní údaje cestujícího, pro kterého jízdenku objednáváte a odsouhlasíte, že jízdenku využijete s Vámi zadaným občanským průkazem. Necháte zatrženu volbu, že chcete jízdenku poslat mailem.

Ve finálních krocích se dostáváte k platbě, ke kontrole objednávky a potvrzení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *