Ubytování Mnichov

Tipy ubytování Mnichov

Mnichov, to nejsou jen bavorské klobásy, preclíky nebo Oktoberfest. Hlavní město Bavorska nabízí mnohem více. V Mnichově na vás dýchne atmosféra středomořských kaváren, tradičních pivních stanů, současného umění i moderních technologií. A kde se v Mnichově ubytovat? Přespat můžete ve spoustě hotelů, penzionů nebo levnějších hostelů. Ceny pokojů jsou zde vyšší než jinde v Německu. Během Okotoberfestu 21.9. – 6.10.2019 jsou přímo našponované. Přečtěte si více než 10 tipů na ubytování v Mnichově.

Rychlé odkazy:
Levné ubytování v hostelu
Ubytování Oktoberfest

Ubytování u nádraží München Hbf

Přijeli jste do Mnichova vlakem na hlavní nádraží München Hauptbahnhof nebo autobusem na autobusové nádraží ZOB? Batoh nebo kufr nemusíte vláčet daleko.

Tradiční bavorský rodinný Hotel Eder se nachází v tiché boční ulici Zweigstraße 8 jen 3 minuty chůze od mnichovského hlavního nádraží a Karlova náměstí. Velmi dobré hodnocení 8,5 na booking, dvoulůžkový pokoj se snídaní od 2100 Kč.

hotel Buddy v Mnichově
hotel Buddy

Moderní až futuristický Buddy Hotel je zařízen v konceptu inteligentních technologií. Pokoje, vstupní halu i chodby rozzařuje žlutá barva na nábytku, stěnách i dveřích. Jsme přece ve Sluneční ulici – Sonnenstrasse 2, cca 300m od hlavního nádraží. V hotelu Buddy se nepodávají snídaně, ale ráno je k dispozici jídlo s sebou. Ubytování hodnocené známkou 8,4 se dá pořídit za 2100 Kč/ dvoulůžkový pokoj.

Ubytování v centru Mnichova

Pension Am Jakobsplatz v samotném centru Mnichova (Dultstr.1) jen 200 metrů od staré radnice a 400 metrů od Marienplatz. Ochotný personál, všude čisto a možnost připravit si zdarma čaj nebo kávu. Na Booking hodnocení 9,0 (fantastické). Průměrná cena 2700 Kč/ dvoulůžkový pokoj se snídaní.

ubytování v mnichovském Hotelu du Train
Hôtel du Train

Milovníky vlaků určitě nadchne Hôtel du Train ve stylu 60. let s interiéry lůžkových a lehátkových vagónů. Rodinný hotel se nachází v centru Mnichova na adrese Herzog-Wilhelm-Str. 23. Ubytování hodnocené známkou 8,4 se dá pořídit za 2500 Kč/ dvoulůžkový pokoj.

Za málo peněz hodně muziky

Mnichov ubytování v motelu
Motel One München-Olympia Gate

Následující 2 hotely mají od hostů na booking „Fantastické hodnocení“ se známkou recenzí 9,0 a jsou jedny z nejlevnějších hotelů v Mnichově. Prvním z nich je Motel One München-Olympia Gate, který stojí hned vedle Olympijského areálu na Petra-Kelly-Straße 4. Do centra městskou dopravou je to cca 30 min. Dvoulůžkový pokoj zde seženete od 2100 Kč a domácí mazlíčky ubytují zdarma.

Druhý fantasticky hodnocený hotel za více než výhodnou cenu je Leonardo Hotel Munich City East. Nabízí terasu a fitness centrum. Z jeho adresy 39 Carl-Wery-Straße se rychle dostanete přímou linkou S-bahn S7 na Marienplatz za 17 min. Cena dvoulůžkového pokoje začíná na 1800 Kč.

Levné ubytování v Mnichově

ubytování v hostelu Mnichov
CVJM (YMCA) Jugendhotel München

Pokud máte hluboko do kapsy a nevadí vám spát ve společné pokoji s jinými turisty, nejlevnější variantou je přespat v hostelu. Pro samostatné turisty je to také dobrá příležitost jak se seznámit s někým jiným. Jedete ve skupině? Rezervujte si pokoj celý pro sebe. Blízko centra je výborně hodnocený CVJM (YMCA) Jugendhotel München na adrese Landwehrstraße 13. Postel ve čtyřlůžkovém pokoji (zvlášť jsou mužské a ženské pokoje) vč. snídaně pořídíte za 960 Kč. Ještě dobré hodnocení a nízkou cenu cca 700 Kč vč. snídaně nabízí THE 4YOU Hostel & Hotel Munich na Hirtenstraße 18. Nejlevnější ubytování v Mnichově za 500 Kč seženete v Low Budget Hostelu, který je však již celkem daleko od centra (7km). Ceně odpovídá i jen průměrné hodnocení ubytování.

Extra tip na nocleh

Arthotel Mnichov ubytování
Arthotel Mnichov

Chcete přespat v galerii? Zkuste tříhvězdičkový superior hotel Arthotel Munich. Obrazy, plastikami, sochami budete obklopeni v pokojích, na chodbách i u snídaně. Na ulici Paul-Heyse-Str. 10, cca 5 minut pěšky od mnichovského hlavního nádraží a místa konání Oktoberfestu. Cena za noc je 3 400 Kč/ dvoulůžkový pokoj.

Ubytování Oktoberfest 2019

ubytování Oktoberfest
zdroj: Pixabay, autor: stux

Oktoberfest se letos koná 21. září – 6. října 2019 tradičně na Theresienwiese. Ceny ubytování v Mnichově během něj vyskočí na dvojnásobek i trojnásobek běžné ceny. Pokud chcete bydlet blízko Tereziny louky a rezervujete nocleh několik měsíců dopředu, seženete nocleh od cca 6000 Kč pro 2 osoby, např. tříhvězdičkový Hotel Brack 500 metrů od Oktoberfestu nebo Hotel Mirabell necelý kilometr od Oktoberfestu.

Výrazně levnější je bydlet za Mnichovem, ideálně blízko nádraží. Např. Freising leží na trase vlaku Praha – Plzeň – Mnichov, je dostupný S-bahnem z centra Mnichova (München Hbf) za 35 minut a vlaky jezdí i v noci. Ve Freisingu blízko nádraží lze bydlet během Okotoberfestu od 3 000 Kč/ noc ve dvoulůžkovém pokoji, např. v Isar Hotel nebo v Gasthof Lerner.

Co v Mnichově vidět

Poznávání Mnichova začněte na Marienplatz. Hlavním náměstí, které nese jméno podle mariánského sloupu. 3x denně si můžete poslechnout zvonkohru a kochat se orlojem na neogotické radnici. Kousek odtud stojí dominantní cibulové věže gotické katedrály Frauenkirche. Nejnavštěvovanější mnichovskou atrakcí je Německé muzeum – muzeum vědy a techniky. K bavorskému nebi, které má v létě typické řady malých bílých obláčků, budete mít nejblíže z vyhlídkové věže Olympiaturm v Olympijském parku. A prohlídku můžete zakončit ve fotbalové Alianz aréně nebo BMW muzeu. Večer než se půjdete ubytovat do hotelu si můžete skočit na tuplák piva do Hofbräuhaus.

Cestování po Mnichově

Městská hromadná doprava v Mnichově – ceny + jízdní řády MVG stránky v angličtině/ němčině

Doprava v Mnichově – MHD, cyklisté, auto, taxi – stránky v češtině

 

Jak se dostat do Mnichova z Prahy, Brna nebo BratislavyBooking.com

1 komentář u „Tipy ubytování Mnichov“

  1. Dobrý den….krátce v tweetech…rychlovlak Mnichov -Berlin….doba jízdy cca. 4 hodiny….kdy odjíždí z Mnichopva?…..kde cestou na trase Mnichov – Berlin staví? Děkuji za odpověď.Josef Vísner.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *